جمهوری خواهی که با حمله ترامپ به رای در جورجیا مخالف است


9 سال پیش ، برد رافنسپرگر مهندس عمران و صاحب مشاغل کوچک در حومه ثروتمند آتلانتا بود و با قول محدود کردن مالیات بر املاک محلی و همگام سازی علائم راهنمایی و رانندگی برای عضویت در شورای شهر نامزد شد.

او اکنون یکی از تفرقه افکن ترین جمهوری خواهان در ایالات متحده است. آقای رافنسپرگر به عنوان وزیر امور خارجه جورجیا خشم دونالد ترامپ و طرفدارانش را در انتخابات ریاست جمهوری در 3 نوامبر برانگیخت.

رافنسپرگر 65 ساله هنگامی که آقای ترامپ از نتایج انتخابات در جورجیا ، ایالتی جنوبی که جو بایدن اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات بود که پس از بیل کلینتون در سال 1992 پیروز شد ، در کانون توجه قرار گرفت.

آقای رافنسپرگر با توصیف خود به عنوان “حامی افتخار آمیز ترامپ” ، ادعاهای بی اساس رئیس جمهور در مورد تقلب در رای دهندگان را رد کرد و از همکاران جمهوری خواه خواست که روند انتخابات ایالت را زیر سوال ببرند. وی به نشانه ای از شکاف های حزب خود تبدیل شده است ، حزب مجبور شده است با عدم پذیرش شکست رئیس جمهور در برابر آقای بایدن ، که برنده انتخابات 2020 در 7 نوامبر اعلام شد ، مطابقت داشته باشد.

به استثنای چندین منتقد قدیمی ترامپ ، مانند سناتور یوتا ، میت رامنی ، جمهوری خواهان هم حمایت کرده اند یا سکوت کرده اند.

رئیس جمهور آقای رافنسپرگر را دنبال كرد و وزیر امور خارجه – یك مقام منتخب مسئول نظارت بر انتخابات – را متهم كرد كه فقط با نام یا “رنو” جمهوری خواه است. آقای ترامپ روند بررسی آراots جورجیا را “بسیار ناعادلانه و تقریباً بی هدف” توصیف کرد.

آقای ترامپ این ماه در توئیتر علی رغم شمارش آرا vote رسمی در آن زمان ، که به او نشان می دهد آقای بایدن با ده ها هزار رای عقب است ، گفت: “همه می دانند كه ما برنده این ایالت هستیم.”

کلی لوفلر و دیوید پوردو ، دو سناتور جمهوری خواه فعلی ایالات متحده از جورجیا که در ماه ژانویه با دور دوم انتخابات روبرو شدند ، نیز بدون دلیل وزیر خارجه را مورد ضرب و شتم قرار دادند و وی را به “سو mis مدیریت و عدم شفافیت” متهم کردند و خواستار استعفا شدند.

حتما بخوانید:
جوانان ژاپنی به دنبال ثبات در جهانی بدون رشد هستند

سناتورها ، مانند اکثر همتایان خود در کاپیتول هیل ، با توجه به محبوبیت مستمر رئیس جمهور در میان رای دهندگان جمهوری خواه ، می خواهند از رئیس جمهور عقب نمانند و می گویند در صورت عدم موفقیت وی می خواهند دوباره در سال 2024 نامزد ریاست جمهوری شوند. تا نتیجه انتخابات امسال را ابطال کند.

انتخابات اولیه که پس از تعطیلی مراکز رای دهی در جورجیا در 3 نوامبر برگزار شد ، نشان داد که پس از رأی دادن به حدود 5 میلیون رأی ، آقای بایدن با حدود 14000 رأی در رأی گیری قرار داشت. با توجه به مرزهای نزدیک ، آقای رافنسپرگر خواستار یک حسابرسی در سراسر کشور شد که ناظران نظرسنجی را ملزم به بررسی دستی هر رای می کند.

در حالی که روند بررسی نشان داد برخی از آراots ناپدید شده اند ، ممیزی در سراسر کشور روز پنجشنبه پایان یافت و نشان داد که آقای بایدن با حدود 12000 رأی آرا همچنان برنده کشور بوده است. روز جمعه ، آقای رافنسپرگر ممیزی را تأیید کرد. اقدامات وی توسط برایان كمپ ، فرماندار جمهوری خواه جورجیا مهر و موم شد. با این حال ، آقای كمپی برای محدود كردن امضاهای موجود در برگه های رأی گیری با امضاهای پرونده انتخابات ، ممیزی دوم و محدودتری را پیشنهاد كرد.

روز جمعه ، رئیس جمهور توییت کرد که آقای کمپ و آقای رافنسپرگر اقدامی انجام نمی دهند که “صدها هزار رای غیرقانونی را آشکار کند و به حزب جمهوری خواه و من دیوید پردو و شاید کلی لوفلر یک پیروزی بزرگ برساند.”

آقای پوردو در تاریخ 3 نوامبر جان اوسوف ، حریف دموکرات خود را با تقریبا دو امتیاز شکست داد. با این حال ، از آنجا که او بیش از نیمی از رای دهندگان را به دست نیاورد ، مجبور شد در دور دوم در 5 ژانویه شرکت کند.

خانم لوفلر در مقابل 19 نامزد رده دوم با 26٪ آرا در به اصطلاح جنگ اولیه شرکت کرد. او در ماه ژانویه با رافائل وارنوک دموکرات روبرو می شود که در 3 نوامبر تقریبا 33 درصد آرا را به دست آورد.

در اوایل این هفته ، رافنسپرگر به واشنگتن پست گفت که لیندسی گراهام ، سناتور جمهوری خواه از کارولینای جنوبی و بهترین متحد ترامپ ، از او خواسته است که آیا می تواند برگه های رای گیری را در برخی از شهرستانها از طریق پست ارسال کند ، بیانیه گراهام به نام “مسخره – مضحک.”

حتما بخوانید:
آریا صنعت وارد کننده دوزینگ پمپ

ProPublica بعداً گزارش داد كه وزیر امور خارجه بارها پیشرفت های رئیس جمهور و یارانش را رد كرده است ، از جمله درخواست مشاركت در افتخار ریاست ستاد انتخاباتی ترامپ و درخواست حمایت عمومی از تلاش های مجدد رئیس جمهور.

آقای رافنسپرگر همچنین با تهدید خانواده اش روبرو شد. او می گوید همسرش پیامک های تهدیدآمیز دریافت کرده است از جمله “بهتر است از این بازگویی جلوگیری نکنید. زندگی شما به این مسئله بستگی دارد “تا” شوهر شما سزاوار تیراندازی است “و” رافنسپرگرز برای خیانت و اعدام باید محاکمه شود “.

عزم وی توسط منتقدان رئیس جمهور تحسین شده است. این شامل دموکراتهایی می شود که چند ماه پیش از آقای رافنسپرگر انتقاد کردند که بیش از 300000 نفر را از لیست رأی دهندگان به همراه صف های طولانی و صندلی های کمبود نیرو در انتخابات مقدماتی گرجستان در ماه ژوئن ، به ویژه در مناطقی که تعداد آنها زیاد است ، انتخاب کرده است. رأی دهندگان رنگی.

الیزابت مورفی ، داوطلب حزب دموکراتیک شهرستان کاب ، یک بار سنگر محافظه کار در حومه آتلانتا که با اکثریت آرا به آقای بایدن رأی داد ، گفت: “من از رافنسپرگر به طرز مطبوعی تعجب کردم.

برندان باک ، متولد جورجیا ، که از معاونان سخنگوی مجلس نمایندگان جمهوری خواه پاول رایان و جان بود ، گفت: “من او را تحسین می کنم که عقب نشینی نکرده و به همه کسانی که می شنوند که این یک انتخابات عادلانه و آزاد بوده است”. بانر

وی افزود: “او در این سرشماری تمام تلاش خود را برای اثبات آن انجام خواهد داد.”

یادداشت های باتلاق

پس از انتخابات تاریخی 2020 ، در کنار رعنا فوروارد و ادوارد لوس ، در ردیف بزرگترین موضوعاتی که سیاست ، تجارت و بازارهای آمریکا را از واشنگتن ، نیویورک و فراتر از آن هدایت می کند ، باشید. اینجا ثبت نام کنید


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید