جنرال الکتریک 200 میلیون دلار بپردازد تا تحقیقات SEC در مورد سرمایه گذاران گمراه کننده مجاز باشد


جنرال الکتریک موافقت کرده است 200 میلیون دلار برای حل ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر گمراه کردن سرمایه گذاران بپردازد ، دومین معامله این شرکت در بیش از یک دهه گذشته.

سازمان تنظیم مقررات اوراق بهادار ایالات متحده روز چهارشنبه گفت که GE اقدامات لازم برای بهبود گردش پول و سود در تجارت انرژی خود را برای سرمایه گذاران اعلام نکرده و افزایش هزینه ها را در بازوی بیمه خود پنهان کرده است.

استفانی آواکیان ، مدیر اجرای SEC ، گفت: “این واقعاً بسیار ساده است: شما باید درمورد نحوه دستیابی به اهداف مالی و همچنین روندها و عدم قطعیت هایی که در تجارت خود با آنها آشنا هستید صحبت کنید.”

تحقیقات SEC پس از انتشار اطلاعات GE در سال 2017 و 2018 در مورد شرکت های انرژی و بیمه خود انجام شد که 75 درصد قیمت سهام خود را کاهش داد.

جنرال الکتریک ، که نه ادعاهای SEC را تأیید یا رد کرد ، روز چهارشنبه گفت که توافق نامه نیازی به بررسی صورت های مالی آن نخواهد داشت.

سخنگوی گفت: “ما نتیجه گرفتیم كه به نفع GE و سهامداران آن است كه این مسئله را بر اساس اعلام شده امروز حل كنند.” لری کالپ ، مدیر عامل فعلی جنرال الکتریک ، در اکتبر 2018 منصوب شد و ادعای عدم موفقیت در افشای اطلاعات بین سال های 2015 و 2017 ، زمانی که جف ایملت مدیر عامل شرکت بود ، انجام شد.

حتما بخوانید:
شش مورد ضروری قبل از شروع لباس بچگانه

علاوه بر جریمه ، برای تسویه حساب GE لازم است با همه اقدامات بالقوه SEC و همکاری در مورد حسابداری داخلی خود در سال بعد به تنظیم کننده گزارش دهد.

در سال 2016 و 2017 ، جنرال الکتریک در مورد رشد فزاینده سود در تجارت انرژی خود ، جنرال الکتریک ، به سرمایه گذاران گزارش داد ، بدون اینکه فاش شود که بخش قابل توجهی از سود حاصل از کاهش برآورد تعمیرات چند ساله و قرارداد خدمات با خریداران توربین است. SEC

همچنین در آن سال ها ، جنرال الکتریک جریان نقدینگی را افزایش داد ، اما نتوانست به سرمایه گذاران بگوید که این امر به دلیل فروش مطالبات به یک واحد جنرال الکتریک دیگر ، جنرال الکتریک بوده است. خانم آواکیان گفت: “آنها از آینده استفاده کردند تا از حال استفاده کنند.”

در تجارت بیمه جنرال الکتریک در سال 2015 و 2016 ، SEC “بیانیه ای گفت:” افزایش هزینه های ادعا و در نتیجه خسارات احتمالی بیمه مواد “.

این اولین موردی نیست که SEC ادعا می کند مشکلات اساسی در صورتهای مالی GE داشته است. در سال 2009 ، رگولاتور جنرال الکتریک 50 میلیون دلار جریمه به دلیل استفاده از “روش های نادرست حسابداری” برای افزایش سود و درآمد خود به منظور “جلوگیری از گزارش نتایج منفی مالی”. جنرال الکتریک همچنین ادعاهای مربوط به این پرونده را تأیید یا رد نکرد.

سهام شرکت GE پس از ساعات کاری پس از اعلام روز چهارشنبه ، در معاملات حدود 1٪ کاهش یافت.


منبع: tech4life.ir