جنرال موتورز در حال جلب حمایت از چالش ترامپ با استانداردهای انتشار در کالیفرنیا است


جنرال موتورز در حالی که جو بایدن دموکرات خود را برای تصاحب کاخ سفید آماده می کند و این خودروساز اصرار دارد بر بازار وسایل نقلیه الکتریکی ایالات متحده اصرار کند ، از دادخواست دولت ترامپ درباره استانداردهای انتشار خودرو در کالیفرنیا عقب نشینی می کند.

ماری بارا ، رئیس اجرایی ، روز دوشنبه نامه ای به گروه های زیست محیطی ارسال کرد و گفت بزرگترین خودروساز در ایالات متحده از پرونده های قضایی دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا که سعی در منع غربی دارند ، خارج می شود ساحل برای تعیین بهره وری سوخت و استانداردهای انتشار صفر خود برای وسایل نقلیه.

آقای ترامپ استانداردهای بهره وری سوخت را که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما تنظیم شده بود لغو کرد. این اقدام باعث شد کالیفرنیا ، پرجمعیت ترین ایالت ایالات متحده و بازاری عظیم برای خودروسازان ، بگوید که این استانداردهای سختگیرانه تر خود را مانند قوانین دوران اوباما تعیین می کند.

دولت ترامپ به خودروسازان گفته است که در مقایسه با 5 درصد ذکر شده توسط دولت اوباما ، فقط باید 1.5 درصد در سال بهره وری سوخت را بهبود دهند.

فورد ، هوندا و فولکس واگن هرگز از قوانین دولت ترامپ حمایت نکرده اند. تغییر GM باعث می شود تویوتا و فیات کرایسلر اتومبیل در حمایت از لغو استانداردها تنها باشند.

آقای بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ، که از ژانویه روی کار خواهد آمد ، گفت که او استانداردهای جدید “بلند پروازانه” را تعیین می کند. در همین حال ، جنرال موتورز در ماه مارس اعلام کرد 20 میلیارد دلار در سال 2025 در توسعه وسایل نقلیه الکتریکی سرمایه گذاری می کند و هفته گذشته ضمن تسریع در برنامه های مدل الکتریکی ، این هدف را 7 میلیارد دلار افزایش داد.

حتما بخوانید:
جدیدترین ویروس کرونا: مطالعه ایالات متحده می گوید استفاده از ماسک برای کنترل انتقال در بیمارستان بسیار مهم است

خانم بارا نوشت: “ما معتقدیم كه اهداف بلند پروازانه الكترونیكی رئیس جمهور منتخب ، كالیفرنیا و جنرال موتورز با كاهش شدید انتشار گازهای گلخانه ای با تغییرات آب و هوایی مطابقت یافته است.” “برای ارتقا better بهتر گفتگوی لازم ، ما بلافاصله از اختلاف اولویت خارج شده و سایر تولیدکنندگان خودرو را به ما دعوت می کنیم.”

آقای بایدن در بیانیه ای گفت كه این اقدام جنرال موتورز “اخباری دلگرم كننده برای اقتصاد ، سیاره ما و موفقیت درازمدت كارگران اتومبیل آمریكایی است”.

دیوید ویستون ، تحلیلگر مورنینگ استار ، گفت: تغییر استراتژیک به سمت وسایل نقلیه الکتریکی برای تصمیم جنرال موتورز برای کنار کشیدن از دادخواست مهمتر از تغییر در مدیریت سیاسی است.

وی گفت: “اگر آنها نظر خود را تغییر نمی دادند ، می توانستند انتقادات زیادی داشته باشند.” “آنها می خواهند برنامه سیاسی آنها مطابق با برنامه وسایل نقلیه الكتریكی باشد.”

ویستون گفت ، انتخاب جنرال موتورز برای پیوستن به چالش دولت ترامپ در برابر کالیفرنیا کمتر از تمایل به یک استاندارد ملی است. این شرکت نمی خواست ایالات متحده به بازارهای کوچکتر با نیازهای فردی تقسیم شود.

ویستون گفت ، گرچه بعید به نظر می رسد که آقای بایدن قوانین دولت ترامپ را حفظ کند ، اما خیلی زود است که بدانیم وی چه چیزی را به جای آنها تاسیس خواهد کرد.


منبع: tech4life.ir