[ad_1]

یک رگولاتور آمریکایی به جنرال موتورز دستور داده است که نزدیک به 6 میلیون کامیون و وسیله نقلیه ورزشی مجهز به همان کیسه های هوای تاکاتا را که بیش از دوازده نفر را با ترکیدن ترکش کشته است ، خارج کند.

جنرال موتورز که چهار سال است با این فراخوان دست و پنجه نرم می کند ، گفت که این تصمیم در کل 1.2 میلیارد دلار هزینه دارد و پیش بینی می کند سال آینده 400 میلیون دلار پول نقد بدست آورد.

اداره ایمنی ترافیک بزرگراه های ایالات متحده دریافت که کیسه های هوا در مدل های GM ، از جمله کادیلاک اسکالاد ، شورولت تاهو و GMC سیرا همان خطرات کیسه های هوا تاکاتا را در سایر وسایل نقلیه دارند. کیسه های هوا با سوختی که می تواند با گذشت زمان و با گرما و رطوبت تجزیه شود ، باد می شوند و باعث می شوند ظرف فلزی که آن را نگه داشته است ، در کابین منفجر شود.

تنظیم کننده در تصمیم خود گفت: “سوپرشارژرهای جنرال موتورز مورد نظر پس از قرار گرفتن در معرض دما و رطوبت طولانی مدت در معرض خطر انفجار مشابه سایر سوپرشارژرهای تاکاتا هستند.”

جنرال موتورز گفت که اعتقاد ندارد “بر اساس شواهد واقعی و علمی” فراخوان موجه است.

در این مقاله آمده است: “بر اساس داده های به دست آمده از طریق ارزیابی علمی مستقل که طی چندین سال انجام شده است ، ما با موقعیت NHTSA موافق نیستیم. با این حال ، ما به تصمیم NHTSA پایبند خواهیم بود و اقدامات لازم را شروع خواهیم کرد. “

این تصمیم ضربه بزرگی به خودروساز دیترویت است که در تلاش است پس از تعطیلی کارخانه در بهار به دلیل Covid-19 ، شتاب دوباره بگیرد و با سرمایه گذاری قابل توجه در خودروهای الکتریکی به جلو حرکت کند.

NHTSA گفت: “تشنج های تاکاتا” بزرگترین و پیچیده ترین در تاریخ ایالات متحده است “که بر 19 خودروساز ، بیش از 60 میلیون کیسه هوا تاکاتا و ده ها میلیون وسیله نقلیه آمریکایی تأثیر می گذارد. او خواستار ورشکستگی شد.

دوازده مدل GM بدون استفاده از ماده شیمیایی از کیسه هوا استفاده می کنند که آنها را به اندازه کافی خشک نگه می دارد تا مشکلات خرابی را خنثی کند.

اما از سال 2016 ، GM اظهار داشت که نباید با وسایل نقلیه تماس بگیرد ، زیرا تفاوت های طراحی در مدل های GM خطر انفجار را کاهش می دهد و به دلیل اینکه محیط فیزیکی در وسایل نقلیه آن “از سرنشین جلو بهتر محافظت می کند [airbag] تورم ناشی از درجه حرارت شدید ، که می تواند باعث پارگی تورم شود “.

بیش از 300 اظهار نظر عمومی در وب سایت آژانس اختلاف منتشر شده است ، بیشترین نگرانی در مورد ایمنی خودرو یا نگرانی در مورد کاهش ارزش فروش مجدد است.

یک مفسر که خود را “مادری نگران” خواند ، نوشت: “انتظار برای اتفاق وحشتناکی قبل از اینکه واکنش نشان دهیم کاملاً مسخره است. می دانید که کیسه های هوا معیوب هستند ، کار درست را انجام دهید! “

جنرال موتورز اکنون 30 روز فرصت دارد تا یک برنامه زمان بندی برای اطلاع صاحبان وسایل نقلیه و راه اندازی یک راه حل برای تنظیم کننده های ایالات متحده ارائه دهد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر