[ad_1]

طبق اولین مطالعه مشترک خوانندگان روزنامه های فایننشال تایمز و نیکی ، جهان در مسیر تغییر روند به سمت یک دولت اقتدارگرا یا ملی گرا یا پیشرفت چشمگیر در مبارزه با تغییرات آب و هوایی نیست.

از خوانندگان FT و نشریات ژاپنی و انگلیسی نیککی برای ارزیابی احتمال وقوع حوادث مختلف تا سال 2025 ، بر این باورند که ولادیمیر پوتین همچنان در قدرت خواهد بود ، Brexit برعکس نخواهد شد ، چین به بیشترین حد تبدیل می شود بزرگترین اقتصاد جهان و بیشترین جمعیت هند. آنها فکر نمی کردند که جنگ داخلی سوریه پایان یابد یا اینکه آفریقا به طور کلی سریعترین رشد را در جهان بدست آورد.

خوانندگان در مورد برابری جنسیتی خوش بینانه ترند و پیش بینی می کنند که ایالات متحده اولین رئیس جمهور زن خود را در سال 2025 داشته باشد. کامالا هریس ، معاون منتخب رئیس جمهور ایالات متحده ، در حالی که سفیر سابق است ، از گزینه های محبوب نامزدی دموکرات ها محسوب می شود. ایالات متحده در سازمان ملل نیکی هیلی مشهورترین زن جمهوریخواه است که با نژاد مرتبط است.

نتایج حاصل از نظرسنجی بیش از 5000 خواننده FT است. از Nikkei ، روزنامه برتر ژاپنی ؛ و Nikkei Asia ، بررسی اخبار تجارت آسیا به زبان انگلیسی.

گزارش ویژه: دیدگاه خوانندگان FT و Nikkei از جهان در سال 2025

از خوانندگان پرسیده شد که آنها تا چه حد با 15 پیشنهاد در زمینه سیاست ، اقتصاد ، تجارت و فناوری موافق یا مخالف هستند.

پاسخ های این سه مخاطب در یک سوم سredالات متفاوت بود ، از جمله اینکه آیا تعداد مسافران هوایی پنج سال پس از شیوع ویروس کرونا بهبود می یابد یا خیر. بیشتر خوانندگان FT فکر می کنند این اتفاق نخواهد افتاد ، در حالی که خوانندگان Nikkei Asia فکر می کنند که این اتفاق خواهد افتاد و خوانندگان Nikkei تقریبأ به طور مساوی تقسیم می شوند.

سفرهای هوایی بین المللی در ماه اکتبر 71 درصد کاهش نسبت به یک سال قبل از آن © کنا بتانکور / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

نتیجه نشان می دهد که حداقل در جهان غرب ، ترس از عفونت ، محدودیت در سفرهای خارجی و جایگزینی کنفرانس ویدیویی برای جلسات حضوری ، به بهبود سفرهای هوایی بین المللی آسیب می رساند که 71 درصد در ماه اکتبر نسبت به سال قبل افزایش دارد.

حوزه دیگری که نظرات در آن تفاوت چشمگیری دارد نرخ بهره منفی است که نشان دهنده رکود اقتصادی است که ژاپن سالهاست با آن شناخته شده است. نرخ منفی در منطقه یورو در سال 2014 و ژاپن در سال 2016 معرفی شد. بانک مرکزی انگلستان در تابستان گفت که آنها “تحت بررسی فعال” هستند. خوانندگان FT بر این باورند که سطح منفی تا سال 2025 از اقتصادهای بزرگ جهان از بین خواهد رفت ، در حالی که خوانندگان Nikkei ژاپنی عمدتاً اختلاف نظر دارند (خوانندگان Nikkei Asia به طور مساوی تقسیم شده اند)

جهان پیش رو: گزارش ویژه FT-Nikkei

خبرنگاران FT و Nikkei منتظر 5 سال آینده پس از یک اتحاد 5 ساله هستند که با حوادث ناآرامی همراه است ، از Brexit و دوره ریاست جمهوری ترامپ گرفته تا بیماری ویروس کرونا. سایر مقالات عبارتند از:

  • مارتین ولف ، مفسر ارشد اقتصادی FT ، درباره نیروهایی که پنج سال آینده شکل می گیرد

  • ریوسوکه هارادا ، سردبیر ارشد Nikkei ، در مورد معنی ظهور چین برای بقیه جهان

  • کارشناسان این بخش پیش بینی می کنند کار ، امور مالی ، فناوری ، خرده فروشی و انرژی در سال 2025 چگونه خواهد بود.

  • راهنمای تصویری برای شکل دادن به داده ها در سال 2020 و بعد از آن

یکی از راه های غلبه بر رکود اقتصادی ناشی از نرخ بهره منفی ، سرمایه گذاری در فناوری های سبز با سود اضافی کاهش تغییرات آب و هوایی است.

اما با توجه به اینکه اکثر پاسخ دهندگان به این سه نشریه معتقد نیستند که انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2025 کاهش یابد ، خوانندگان در مورد احتمال اقدام سریع در مورد تغییرات آب و هوایی تردید داشتند. بعلاوه ، همچنین خوانندگان Nikkei ، و همچنین FT انتظار ندارد كه وسایل نقلیه الكتریكی بیش از نیمی از فروش خودروهای جدید را طی 5 سال داشته باشند.

تحقیقات بر اساس این فرض تقسیم شده است که گوگل تقسیم خواهد شد ، این پروکسی برای محدود کردن قدرت غول های فناوری است ، همانطور که خوانندگان Nikkei تصور می کردند ، اما خوانندگان FT و Nikkei Asia با این اختلاف نظر دارند. انگیزه برای تنظیم Big Tech در هر دو طرف اقیانوس اطلس ایجاد می شود ، در حالی که یک کمیته کنگره ایالات متحده در ماه اکتبر اعلام کرد که “شرکت های نوپای کمیاب که قادر به کنار آمدن نیستند” به “انواع انحصارهایی که دوام دارند ما در دوران بارون های نفتی و حمل و نقل ریلی سرمایه دارهای بزرگ را دیدیم. “

به نظر می رسید که خوانندگان انتظار داشتند دیجیتالی شدن زندگی ما ادامه یابد: آنها انتظار داشتند برخی کشورها پول نقد فیزیکی را تا سال 2025 از بین ببرند. اما هیچ کس معتقد نبود که انسان در مریخ فرود خواهد آمد ، با این فرض که برخی از مرزهای علمی و فنی هنوز تسخیر نخواهند شد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir