[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده آمادگی دارد جانت یلن را به عنوان وزیر دارایی و عالی ترین مقام کابینه مسئول اقتصاد آمریکا انتخاب کند زیرا با بهبودی شدید از شوک همه گیر ویروس کرونا مواجه است.

احتمالاً انتخاب خانم یلن 74 ساله ، وضعیت وی را به عنوان یکی از بهترین سیاستمداران آمریکایی نسل خود تثبیت خواهد کرد ، با توجه به نقش قبلی وی به عنوان رئیس فدرال رزرو ، رئیس فدرال رزرو سانفرانسیسکو و رئیس شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید تحت نظر بیل کلینتون.

به گفته منابع ، خانم یلن اخیراً Lael Brainard ، فرماندار بانک فدرال را به عنوان گزینه اصلی آقای بایدن برای ریاست خزانه داری تحت فشار قرار داد.

وی از اظهارنظر از طریق سخنگوی موسسه بروکینگ خودداری کرد.

سارا بلوم راسکین ، معاون سابق وزارت خزانه داری ، دیگر نامزدهای این شغل بودند. راجر فرگوسن ، مدیر عامل اتحادیه بیمه سنوات و سنوات ؛ و رافائل بوستیک ، رئیس فدرال رزرو آتلانتا. تیم بایدن از اظهار نظر در مورد انتقال خودداری کردند.

با فرض تأیید وی در مجلس سنا ، خانم یلن اولین زنی خواهد بود که به عنوان وزیر دارایی در تاریخ 231 ساله این موسسه فعالیت می کند. وی در حالی که بازارهای مالی را با ثبات نگه داشته است ، از عهده استفن مانوچین ، وزیر دارایی دونالد ترامپ ، در یک ماموریت دشوار برای تسریع بهبود میلیارد دلار آمریکا ، محرک جدیدی که آقای بایدن درخواست کرده است ، خواهد بود.

با توجه به مقاومت جمهوری خواه در برابر افزایش هزینه ها و روابط نزدیک با جی پاول ، رئیس فدرال رزرو ، این تلاش ها احتمالاً شامل مذاکرات سختگیرانه با کاپیتول هیل خواهد بود ، خصوصاً از آنجا که آقای منوچین اخیراً برای انحلال چندین تسهیلات وام اضطراری در دولت مرکزی اقدام کرده است. بخشی از بانک ، که برای واکنش آن به بحران بسیار مهم بود.

اقدام آقای بایدن برای انتخاب خانم یلن به عنوان خزانه دار یک دست ثابت و یک چهره شناخته شده را به ارباب رجوع اقتصاد ایالات متحده می رساند ، اما نامزدی وی همچنین نشان دهنده تمایل وی برای تعادل بخشیدن به خواسته های حزب دموکرات میانه رو و مترقی است. .

با تشدید مانور در موقعیت عالی دولت در هفته های اخیر ، خانم یلن توسط خانم برینارد و آقای فرگوسن به اندازه کافی چپ برای جلب رضایت لیبرال ها چپ گرا تلقی شد ، اما نه به اندازه خانم راسکین مترقی.

خانم یلن اهل نیویورک است و از دانشگاه براون لیسانس اقتصاد گرفت و سپس از دانشگاه ییل دکترای خود را دریافت کرد و در آنجا توسط جوزف استیگلیتز برنده نوبل تدریس شد.

وی علاوه بر دوران حضور خود در کاخ سفید ، چندین نقش ارشد مختلف در بانک فدرال داشت ، قبل از اینکه در اواخر سال 2013 توسط رئیس جمهور وقت باراک اوباما برای ریاست بانک مرکزی ایالات متحده معرفی شود و در اوایل سال 2014 مسئولیت خود را آغاز کند.

خانم یلن هنگامی که بانک مرکزی سعی کرد سیاست پولی خود را در مراحل نهایی بهبودی از بحران مالی عادی کند ، فدرال رزرو را هدایت کرد.

تصور می شد که وی در زمره سیاست گذاران پولی معتدل باشد ، اما بعداً افزایش نرخ بهره تحت نظر وی توسط بانک فدرال ایالات متحده بسیار تند و زننده قلمداد شد ، که نشان داد بیکاری می تواند به سطوح بسیار پایین تری برسد. قبل از ایجاد تورم

یادداشت های باتلاق

پس از انتخابات تاریخی سال 2020 ، در کنار رعنا فوروارد و ادوارد لوس ، در بالای بزرگترین موضوعاتی که سیاست ، تجارت و بازارهای آمریکا را از واشنگتن ، نیویورک و فراتر از آن هدایت می کند ، باشید. اینجا ثبت نام کنید

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر