[ad_1]

جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، خاویر بسرا ، دادستان کل کالیفرنیا را به عنوان دبیر بعدی بهداشت و خدمات انسانی در ایالات متحده انتخاب کرد زیرا آماده بود از تیم مسئول مبارزه با همه گیری در دولت خود رونمایی کند.

آقای بایدن همچنین روشل والنسکی ، رئیس بیماریهای عفونی در بیمارستان ماساچوست را به عنوان مدیر بعدی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، آژانس دولتی ایالات متحده در خط مقدم نبرد ویروس کرونا انتخاب کرد.

بایدن در بیانیه ای روز دوشنبه گفت که این انتصابات تغییر عمده ای در رویکرد دولت ترامپ به Covid-19 خواهد داشت.

“این تیم معتبر و متعهد از رهبران بالاترین سطح صداقت ، سختگیری علمی و تجربه در مدیریت بحران را به یکی از دشوارترین چالش هایی که آمریکا تاکنون با آن روبرو شده است ، می رساند – مقابله با بیماری همه گیر برای اینکه بتواند مردم آمریکا برای بازگشت به کار ، بازگشت به زندگی خود و بازگشت به عزیزانشان ، “او در بیانیه ای گفت.

آقای بایدن همچنین گفت که آنتونی فاوچی ، متخصص بیماری های عفونی در انستیتوی ملی بهداشت که در جریان بحران ویروس کرونا با رئیس جمهور دونالد ترامپ درگیر شد ، در نقش خود باقی خواهد ماند – و ویوک مورتی را به عنوان جراح عمومی انتخاب کرد. آقای مارتی در زمان دولت باراک اوباما در آن سمت خدمت می کرد.

جف زینتس ، مشاور نزدیک آقای بایدن و مدیر سابق شورای اقتصاد ملی نیز نقش مهمی در واکنش ویروس کرونا خواهد داشت.

آقای بایدن مبارزه با ویروس کرونا را به عنوان یکی از اولویت های اصلی مدیریت خود قرار داده است ، زیرا این کشور با موج جدیدی از عفونت ها ، با وارد کردن محاصره های جدید و محدودیت های دیگر ، به شدت آسیب دیده است.

در هفته های اخیر ، وی پیش از آغاز کار در ژانویه ، نامزدهای انتخاباتی کابینه را انتخاب کرده است ، از جمله جانت یلن به عنوان وزیر دارایی و آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر