جو بایدن بهترین عکس ها را برای تیم امنیت ملی فاش کرد


جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، با انتخاب آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه ، جیك سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی و جان كری به عنوان نماینده ویژه ریاست جمهوری در زمینه تغییرات آب و هوایی ، بالاترین مناصب را در تیم امنیت ملی خود اعلام كرد.

اقدام بایدن در روز دوشنبه اولین گام بزرگ وی برای پر کردن کابینه خود قبل از روی کار آمدن در ژانویه بود ، اگرچه دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده هنوز از قبول شکست در انتخابات امتناع می ورزد و از آغاز انتقال خودداری می کند.

از دیگر انتصابات مهم آقای بایدن در زمینه امنیت ملی می توان به الخاندرو مایورکاس به عنوان وزیر امنیت داخلی ، آرویل هاینز به عنوان مدیر اطلاعات ملی و لیندا توماس-گرینفیلد به عنوان سفیر آمریکا در سازمان ملل اشاره کرد.

آقای بایدن در بیانیه ای گفت: “این افراد به همان اندازه كه ابتكار و تخیل دارند نیز در شرایط بحرانی باتجربه و باتجربه هستند.”

وی افزود: دستاوردهای آنها در دیپلماسی غیرقابل مقایسه است ، اما همچنین بیانگر این ایده است که ما نمی توانیم با تفکر قدیمی و عادات بدون تغییر – یا بدون پیش زمینه ها و دیدگاه های مختلف – با چالش های عمیق این لحظه جدید مواجه شویم.

مقامات منتخب آقای بایدن پس از چهار سال با مأموریت دشوار بازیابی سیاست خارجی ایالات متحده روبرو خواهند شد كه در آن رویكرد مخرب آقای ترامپ به دیپلماسی بسیاری از متحدان سنتی را بیگانه كرده و به موقعیت آمریكا آسیب می رساند. نهادهای چند جانبه

مایک سینگ ، مدیر سابق شورای امنیت ملی که در دولت جمهوری خواه خدمت می کرد و همچنین به عنوان مشاور ارشد در WestExec ، یک شرکت مشاوره با همکاری آقای Blinken ، گفت که انتصاب وی یک دوره دو حزبی تر خواهد بود. برای ایجاد سیاست خارجی در واشنگتن.

وی گفت: “او مردی بسیار باتجربه است ، بدیهی است که در هر دو طرف راهرو مورد احترام است ، بنابراین شما کسی را دارید که می تواند به زمین بخورد.” برای کسانی که “خواهان بازگشت به روشی عادی تر از تجارت هستند.”

بلافاصله پس از اعلام این خبر ، مقامات منتخب آقای بایدن در توییتر به انتخاب آنها پاسخ دادند و از آنها برای حمایت از منافع ایالات متحده و همچنین تقویت تعاملات ایالات متحده در جهان در انتخابات خبر دادند.

“آمریكا به زودی دولتی خواهد داشت كه بحران آب و هوا را به عنوان تهدیدی فوری برای امنیت ملی تلقی می كند. آقای کری ، وزیر امور خارجه پیشین با آقای اوباما نوشت: “من افتخار می کنم که با رئیس جمهور منتخب ، متحدان ما و رهبران جوان جنبش آب و هوایی برای مقابله با این بحران به عنوان نماینده اقلیم رئیس جمهور شریک هستم.”

خانم توماس-گرینفیلد افزود: “مادرم به من یاد داد كه با قدرت مهربانی و عطوفت رهبری كنم تا دنیا را به یك موقعیت بهتر تبدیل كنم. من این درس را در طول کار خود در خدمات خارجی با خود حمل کرده ام – و اگر تأیید شود ، من همان سفیر در سازمان ملل را انجام خواهم داد. ”

در حالی که برخی آقای بلینکن را با درگیری اتحاد با دوستان سنتی در سراسر جهان به احتمال سیاست مداخله گرانه آمریکا در ایالات متحده مرتبط دانسته اند ، اما مقامات بایدن در تلاشند تاكید كنند كه رئیس جمهور معطوف به مسائل داخلی خواهد بود.

آقای سالیوان بخشی از تیم اتاق فکر بود که اخیراً با پرسیدن میزان تأمین آن برای طبقه متوسط ​​، روش جدیدی را برای ارزیابی سیاست خارجی ایجاد کرد.

یک مقام وزارت امور خارجه گفت که حقوق بشر نقش مهمی را تحت هدایت بلینکن-سالیوان در امنیت ملی ایالات متحده به عهده خواهد گرفت. این چیزی شبیه به دور شدن از دوران اوباما است که می خواهد تا حدی به عقب نشینی استراتژیک از صحنه جهانی بپردازد و همچنین به خصومت خود آقای ترامپ با ارزشهای لیبرال-دموکراتیک توجه دارد.

یک مقام وزارت امور خارجه به FT گفت: “ما باید به موضوعات حقوق بشر بپردازیم زیرا ما با رژیم های اقتدارگرا راحت بودیم” و گفت که دولت بایدن به دلیل آقای اوباما قطع رابطه خواهد بود. ترامپ موضوع را تحت فشار قرار داد.


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>