جو بایدن در نظر دارد یک پادشاه کاخ سفید برای آسیا تعیین کند


جو بایدن در حال بررسی انتصاب یک پادشاه آسیایی به کاخ سفید به عنوان اقدامی است که نشان دهنده اهمیت روزافزون منطقه در حالی است که رئیس جمهور منتخب آمریکا آماده می شود تا طیف وسیعی از چالش های چین را برآورده کند.

پنج نفر آشنا به بحث تیم بایدن در مورد انتقال گفتند که آنها در حال بررسی نقش در شورای امنیت ملی هستند ، اقدامی که نشان می دهد چگونه منطقه از زمان “مرکز آسیایی” دولت اوباما بحرانی تر شده است “

یکی از اعضای تیم انتقالی بایدن گفت: “رئیس جمهور منتخب بارها و بارها اظهار داشته است که منطقه آسیا و اقیانوسیه یکی از فرصت های بزرگ است ، اما همچنین وقتی منافع و ارزش های ما با چالش های رو به رشد روبرو می شوند.”

این مقام افزود که دولت جدید “افراد و ساختارهای مناسب” را برای ارتقا interests منافع و ارزشهای ایالات متحده همراه با متحدان خود نصب خواهد كرد.

نقش پادشاه یکی از چندین ایده است که توسط جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی ورودی ، مورد توجه قرار گرفته است. هر اقدام نشان دهنده چگونگی پیچیدگی و تنش روابط بین ایالات متحده و چین در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ و از زمان رفتن بایدن از سمت خود به عنوان معاون رئیس جمهور از چهار سال پیش است. وی همچنین چالشهای واشنگتن و متحدانش را برای مقابله با رشد قاطع چین ابراز خواهد کرد.

آقای بایدن با موضوعات حساس زیادی روبرو خواهد شد ، از نقض حقوق بشر در چین در منطقه سین کیانگ گرفته تا تلاش های پکن برای مهار جنبش دموکراسی خواهی در هنگ کنگ. این چالش ها در حالی اتفاق می افتد که اجماع دو حزب در کاپیتول هیل در حال افزایش است که رئیس جمهور منتخب باید موضع سختگیرانه تری نسبت به چین اتخاذ کند.

آقای بایدن همچنین با چالش های تجاری و اقتصادی زیادی روبرو خواهد شد و باید تصمیم بگیرد که با چه تهاجمی با شرکت های چینی که نگرانی های امنیت ملی را مطرح می کنند مقابله کند.

قبل از انتخابات ایالات متحده ، مبارزات انتخاباتی بایدن به دنبال ایده هایی از تعدادی از متخصصان آسیایی بود که شامل پیشنهاد ایجاد یک پادشاه چین بود که نقش وی دولت ایالات متحده را پوشش دهد. اما افراد زیادی که با این ایده آشنا بودند گفتند که این ایده نتوانست مورد توجه قرار گیرد برخی از مشاوران گفتند که این امر با دادن یک مقام عالی رتبه به پکن به منظور کمک به فشار خود به چین کمک می کند.

فردی که با مباحث مربوط به نقش جدید آشنا بود ، تأکید کرد که تصمیمی اتخاذ نشده است. وی گفت: “چندین پیشنهاد ساختاری وجود دارد ، اما تیم هیچ تصمیمی نگرفته است.”

جایگزینی احتمالی شامل انتصاب سه مدیر ارشد شورای امنیت ملی برای مدیریت سه کارنامه جغرافیایی تحت یک پادشاه است. یکی چین را کنترل خواهد کرد ، دوم هند ، و سومین کشورها ژاپن ، کره جنوبی ، استرالیا و سایر متحدان ایالات متحده در منطقه آسیا و اقیانوسیه را کنترل خواهند کرد.

یکی از کارشناسان آسیایی گفت: “بالا بردن اهمیت آسیا یک سیگنال بسیار مثبت برای منطقه خواهد بود و با توجه به اهمیت چین در گفتگوهای فرا اقیانوس اطلس لزوما برای اروپا بد نیست.” “اما آزمون واقعی اعتبار برای متحدان مانند ژاپن این خواهد بود که آیا مقدمه با آسیا کار می کند تا با چین مقابله کند ، یا فقط چین را به کاخ سفید ارتقا می دهد. حدس می زنم او اولین نفر باشد. “

در ماه اکتبر ، جف پرسکوت ، یک مقام بایدن در حال گذار که انتظار می رود به یک مقام ارشد آسیایی منصوب شود و یک نامزد برای موقعیت پیشنهادی سلطنتی باشد ، در ماه اکتبر به فایننشال تایمز گفت که آقای بایدن اتحادهای آمریکایی را بازگرداند ، تا حدی در تلاش برای برای مقابله با چین با کشورهای دیگر همکاری می کند.

برخی از کارشناسان می گویند انتصاب پادشاه سیگنال مثبتی به شرکای سنتی آمریکایی می دهد ، آنها از اینکه آقای ترامپ اتحاد در این کشور را تضعیف می کند ناامید شده اند. آقای بایدن از جان كری ، وزیر امور خارجه پیشین ، به عنوان پادشاه آب و هوایی خود نام برد تا در پی ارسال پیامی در مورد تعهد خود در مقابله با تغییرات آب و هوایی باشد.

اما دیگران هشدار داده اند كه این خطر باعث ایجاد بوروكراسی بیشتر و منجر به منافع بیشتر برای كرسی در میز تصمیم گیری می شود.

یک مقام سابق امنیت ملی گفت که می تواند “یک ایستگاه دیگر در مسیر اتوبوس بین بخشی” ایجاد کند تا تصمیم گیری را به تأخیر بیندازد. یکی دیگر از کارمندان سابق گفت که انتخاب فردی با قد می تواند سرعت تصمیم گیری را تسریع کند ، اما همچنین در مورد احتمال اضافه کردن دیوان سالاری بیشتر هشدار داد.

آقای بایدن پس از انتصاب آقای سالیوان به عنوان مشاور امنیت ملی و آنتونی بلینکن به عنوان وزیر امور خارجه در تلاش است تا تیم امنیتی خود را بسازد. انتظار می رود او الی راتنر ، معاون سابق مشاور امنیت ملی خود و شاهین چینی را به سمت ارشد منصوب کند. همچنین پیش بینی می شود كلی مگسامن ، كارمند سابق پنتاگون و شورای امنیت ملی ، شغل برجسته ای را در آسیا بدست آورد.

دنبال می کنم دمتری سواستوپولو در توییتر
منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>