جیمی لای ، مغول رسانه ای هنگ کنگ بازداشت شد


جیمی لای ، مغول رسانه ای در هنگ کنگ و یکی از منتقدان عمومی حزب کمونیست چین در روز پنجشنبه با قرار وثیقه آزاد شد و حداقل تا آوریل در بازداشت خواهد بود.

میلیاردر میلیاردر و میلیاردر طرفدار دموکراسی یک روز پس از زندانی شدن جوشوا وونگ ، اگنس چوو و ایوان لام ، از مشهورترین فعالان این قلمرو ، به دلیل شرکت در تظاهرات ضد دولتی سال گذشته در دادگاه حاضر شد.

ادعاهای کلاهبرداری مربوط به ادعاهایی است که آقای لای طبق شرایط اجاره نامه خود از اماکن تجاری استفاده نکرده است.

لای 73 ساله مدت ها مورد هدف پکن بوده است و روزنامه تابناک وی بزرگترین روزنامه حامی دموکراسی در هنگ کنگ است. وی همچنین سال گذشته به طور مکرر در اعتراضات شرکت می کرد.

وی در ماه آگوست به جرم “ادعای توافق با قدرت های خارجی” تحت قانون امنیت ملی ، طیف گسترده ای از قوانین اعمال شده توسط چین در قلمرو نیمه خودمختار ، دستگیر شد ، وی این ادعاها را رد کرد.

آقای لای از رویکرد تهاجمی رئیس جمهور دونالد ترامپ در مورد پکن حمایت کرد و با مقامات ارشد آمریکایی از جمله مایک پنس ، معاون رئیس جمهور و مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه دیدار کرد.

او ماه گذشته پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به فایننشال تایمز گفت که نگران است دولت جو بایدن از تاکتیک های ریاضت اقتصادی آقای ترامپ خارج شود ، اگرچه وی اظهار داشت که احساسات ضدچینی در واشنگتن در حال حاضر یک خیابان دو طرفه است.

حتما بخوانید:
جانسون برای تقویت معاملات تجاری ، بخشهای بحث برانگیز قانون Brexit را لغو کرد

اعتبار آقای لای در نزد لیبرال های ایالات متحده و پکن خدشه دار شد ، اما پس از اعتراف مارک سیمون ، مشاور ارشد سابق به استفاده از پول خود برای تأمین گزارش انتقادی در مورد ادعای ارتباطات تجاری شکارچی بایدن ، پسر رئیس جمهور آمریکا. -حزب کمونیست چین را انتخاب کنید. آقای لای گفت که او از این پروژه اطلاعی ندارد و آقای سیمون استعفا داد.

آقای لای روز پنجشنبه به همراه دو نفر دیگر از مدیران Next Digital متهم شدند. با این حال ، هر دو ضمانت دریافت کردند.

لام چوک تینگ ، سیاستمدار مخالف سابق در هنگ کنگ که در دادگاه بود ، گفت که از تصمیم رد وثیقه “متعجب” شده و دادگاه را به “آزار و شکنجه سیاسی” متهم کرد.

پس از انتقاد انگلستان و اتحادیه اروپا از احكام صادره به آقای وونگ و خانم چاو ، پكن در سرمقاله ای در روزنامه چاینا دیلی كشورهای خارجی را به “گسترش نوعی انحصار طلبی برای قرار دادن چهره های برجسته در اردوگاه مخالف متهم كرد قانون “.

ویدئو: دستگیری رئیس رسانه ای صریح ترس از کنترل هنگ کنگ را تازه می کند


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید