جی پاول با وجود خبرهای خوب در مورد واکسن نگران اقتصاد آمریکا است


جی پاول ، رئیس فدرال رزرو ، به کنگره هشدار داد که افزایش موارد ویروس کرونا می تواند “طی چند ماه آینده چالش برانگیز باشد” ، اگرچه اخبار دلگرم کننده درباره تولید واکسن چشم انداز اقتصاد را در میان مدت افزایش داده است.

آقای پاول در سخنان خود ، که روز دوشنبه قبل از جلسه جلسات بانکی سنا منتشر شد ، بار دیگر تأكید كرد كه فدرال رزرو ایالات متحده خود را متعهد كرده است كه از طیف وسیعی از ابزارهای ما برای كمك به بهبود استفاده كند ، اما خودداری كرد. برای نشان دادن اقدامات خاص آینده

با این حال ، رئیس فدرال رزرو تأکید کرد که چشم انداز اقتصادی “بسیار نامشخص” باقی مانده است – عبارتی که وی در همه گیر همه گیر استفاده می کرد.

“رشد موارد جدید Covid-19 ، چه در اینجا و چه در خارج از کشور ، نگران کننده است و می تواند در چند ماه آینده چالش برانگیز باشد. بهبود کامل اقتصادی بعید به نظر می رسد تا زمانی که مردم متقاعد شوند که انجام دوباره فعالیت های گسترده ای ایمن است »، آقای پاول گفت.

در حالی که گامهای پیش رو در زمینه تولید واکسنهای اعلام شده در این ماه “در میان مدت بسیار مثبت” بوده است ، آقای پاول در مورد تأثیر آنها محتاط بوده است. وی گفت: “ارزیابی زمان و میزان پیامدهای اقتصادی این تحولات با هر درجه اطمینان دشوار است.”

آقای پاول روز سه شنبه با استفان منوچین ، وزیر دارایی ، شهادت می دهد ، به دنبال اختلاف بین این دو در مورد پیشنهاد دولت ترامپ برای قطع چندین تسهیلات اعتباری اضطراری که توسط فدرال رزرو در ابتدای شیوع همه گیر ایجاد شده است.

حتما بخوانید:
موتور 206 RC آرسی

رئیس فدرال رزرو در بیانیه خود مستقیماً به اختلاف نظر با آقای مانوچین نپرداخت ، اما گفت که اقدامات بانک مرکزی در زمان بحران “کمک کرده است تا تقریباً 2 میلیون دلار بودجه برای حمایت از مشاغل بزرگ و کوچک ، سازمانهای غیرانتفاعی باز شود. و همچنین دولت های ایالتی و محلی از آوریل “.

همانطور که قبلاً هم انجام داده بود ، آقای پاول گفت که وجوه استفاده نشده از تسهیلات اعتباری را بازپرداخت می کند ، همانطور که آقای منوچین نشان داده است.

آقای منوچین در شهادت خود از قانونگذاران خواست تا در مورد “بسته مالی هدفمند” به توافق برسند و گفت كه دولت ترامپ در حال خروج “آماده است تا از كنگره در این تلاش برای كمك به كارگران و مشاغل كوچك آمریكایی برای ادامه مبارزه حمایت كند. تأثیر Covid-19 “.

با این حال ، با پیشنهاد کاخ سفید و جمهوری خواهان بسته بسیار کوچکتر از طرح 2 تریلیون دلاری ، هیچ نشانه ای از مذاکرات جدی درباره پیشنهاد محرک جدید وجود ندارد. دلار با حمایت دموکرات های ارشد در کنگره و جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب.

از آنجایی که کاهش مالیات اضافی بعید به نظر می رسد ، پس از سیگنالینگ برای حفظ نرخ بهره در پایین ترین نرخ تا زمانی که اقتصاد به اشتغال کامل نرسد و تورم به هدف 2٪ نرسد ، فدرال رزرو تحت فشار قرار گرفته است تا حمایت پولی بیشتری انجام دهد. به طور موقت از آن بالا بروید

مقامات فدرال رزرو در حال بررسی بهبود برنامه خرید دارایی خود به عنوان گام بعدی در تقویت سیاست پولی شل خود هستند. با این حال ، مشخص نیست که آیا اجماع کافی در مورد لزوم انجام چنین اقدامی – یا جزئیات آن – برای ارائه در جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال در اواسط دسامبر وجود دارد.

حتما بخوانید:
اسید آسکوربیک خوراکی چیست و از کجا میتوانیم آن را بخریم


منبع: tech4life.ir