حسابدار ارشد دویچه بانک به دلیل ادعاهای Wirecard استعفا داد


پس از آنکه دادستان ها هفته گذشته در مونیخ تحقیقات جنایی را در مورد نقض احتمالی وظایف حرفه ای در طول حسابرسی های Wirecard آغاز کردند ، Andreas Lotcher ، شریک سابق EY به طور موقت از سمت ریاست حسابداری Deutsche Bank کنار می رود.

سه شنبه شب ، بزرگترین طلبکار آلمان در نامه ای به کارمندان که توسط فایننشال تایمز مشاهده شد ، اعلام کرد که بریژیت بوم ، رئیس مالیات جهانی ، با تأثیر فوری جایگزین آقای لوتچر می شود و تأکید می کند که انتظار دارد این تغییر “موقتی” باشد. “

دویچه بانک صحت یادداشت را تأیید کرد و از اظهار نظر بیشتر خودداری کرد.

آقای لوتچر پس از بیش از دو دهه حضور در EY در سال 2018 به دویچه بانک پیوست. از 2015 تا 2017 ، وی یکی از شرکای اصلی حسابرسی بود که مسئولیت اختیارات Wirecard را بر عهده داشت.

EY در سال 2021 حسابرس دویچه بانک خواهد شد.

جیمز فون مولتکه ، مدیر ارشد مالی دویچه بانک ، سه شنبه شب به کارمندان گفت که جایگزینی موقت آقای لوتچر “به درخواست آندریاس و با رضایت مشترک” انجام شده است ، و تأکید کرد که “این مرحله نه تصدیق رفتار نادرست آندریاس و همچنین تغییری در برداشت بانک. ”

Wirecard ، یک شرکت پرداخت آلمانی که یک رونق داشت ، تابستان امسال در یکی از بزرگترین کلاهبرداری های حسابداری پس از جنگ در اروپا پس از فاش شدن 1.9 میلیارد یورو پول نقد شرکت سقوط کرد.

ناظر آلمانی ممیزی Apas ، که در حال تحقیق در مورد آقای Loetscher است ، به همراه چند شریک دیگر EY ، در اواخر سپتامبر به دادستان ها در مونیخ گفت که ممکن است چهار بزرگ در این رابطه جنایت داشته باشند.

حتما بخوانید:
"نوشتن با بیماری هانتینگتون:" مغز من در جنگ است ، که از دست خواهد داد "

آپاس مظنون است که شرکای EY می دانستند که آنها در سال 2017 و 2018 ممیزی “واقعاً نادرستی” را برای Wirecard انجام می دهند. در صورت اثبات ، طبق قانون آلمان این مجازات می تواند تا سه سال زندان داشته باشد.

EY آلمان بارها و بارها اتهامات مربوط به تخلف را رد کرده و در این هفته گفته است که “از علائم رفتار غیرقانونی اطلاع نداشته است.”

آقای فون مولتکه گفت دویچه بانک “برای آندریاس به عنوان یك همكار بسیار ارزش قائل است و به تجربه و توانایی های او اطمینان كامل دارد”.

آقای لوتچر به عنوان مشاور ارشد خانم بوم خدمت خواهد کرد و به عنوان عضوی از تیم مالی ارشد وام دهنده باقی خواهد ماند.

آقای فون مولتکه گفت که جابجایی مورد نیاز است تا به آقای لوتچر “فرصت کافی برای تمرکز مناسب” در تحقیقات و تحقیقات سقوط Wirecard داده شود. در همان زمان ، دویچه باید اطمینان حاصل کند که “مسئولیت های حسابدار ارشد همچنان در بالاترین سطح به طور کامل تأمین می شود”.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید