خانم واتانابه می تواند در مورد چگونگی کنار آمدن با بازده کم به ما بگوید؟


در اوایل دهه 2000 ، مدیران صندوق های جهانی مجبور بودند هر حرکتی توسط خانم واتانابه ، زنی که وجود نداشت پیش بینی کنند.

دوره زمانی بین 2002 و 2006 ، زمانی که سیاست نرخ بهره صفر بانک ژاپن احساس می کرد که یک رقم ثابت است ، اوج شکوفایی این کهن الگوی مشروط میزبان محافظه کار ژاپنی بود که برای پر کردن شکاف موجود در بازارهای بین المللی مداخله کرد. از دستمزد کم و نرخ های سود ناخوشایند.

کشورهای دیگر ممکن است به زودی با گسترش گسترده سیاست های پولی ضعیف پولی در کشورهای پیشرفته ، لژیونهای خود را از سرمایه گذاران بازار خرده فروشی ایجاد کنند.

باب میشله ، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مدیریت دارایی JPMorgan ، گفت: “وقتی رشد ، نرخ تورم و نرخ بهره پایین است ، پس انداز كنندگان تمایل به صادرات سرمایه به اقتصادهای در حال رشد دارند.”

صندوق بین المللی پول در گزارشی این هفته هشدار داد که اگرچه موجه است ، نرخ بهره “برای مدت طولانی کم” و سطح “واقعا سرسام آور” خرید اوراق قرضه بانک مرکزی می تواند خطرات سیستم مالی جهانی را دامن بزند.

“اهمیت استفاده از گزینه های ضمنی تلقی شده از سوی بانک های مرکزی قابل اغماض نیست و باعث تغییر بازی شده و به ثبات بازارهای اصلی کمک کرده است. اما چنین سیاست هایی تا حدی م workثر است زیرا ریسک پذیری را تشویق می کند. “صندوق بین المللی پول گفت. “به همین ترتیب ، ممکن است این مداخلات بانک مرکزی ، اگر ناخواسته ، آسیب پذیری های اقتصاد کلان میان مدت را افزایش دهد.”

همه گیری ، آخرین بحرانی است که فشارهای رو به پایین بر نرخ بهره جهانی و بازده اوراق قرضه وارد می کند ، که طی سه دهه گذشته روند کاهشی داشته است. امروزه بیشتر اوراق قرضه دولتی اروپا با بازدهی منفی معامله می کنند و حتی بازده 10 ساله خزانه داری آمریکا نیز به زیر 1٪ رسیده است.

بسیاری از فعالان بازار هنوز تمایلی ندارند که سودآوری رو به پایین ثابت شود. “اکثر سرمایه گذاران جهانی که با آنها صحبت می کنم کاملاً آماده پذیرش” سطوح فوق العاده کم “به عنوان” نتیجه نهایی و اجتناب ناپذیر موقعیتی نیستند که [have] ما در آنجا ملاقات کردیم ، “شیلا پاتل ، رئیس مدیریت دارایی گلدمن ساکس گفت.

اما کاهش مداوم نرخ بهره باعث می شود که خانوارها ، شرکت ها و پول م institutionalسسات با توجه به اینکه کجا به دنبال بازده باشند ، دقیقاً همان کاری که همتایان تشنه ژاپنی آنها طی سه دهه گذشته انجام داده اند.

برای شرکت های ژاپنی ، یک نتیجه ، رونق طولانی مدت خریدها در خارج از کشور و چندین سال خروج و خریدهای بی سابقه است که باعث می شود سرمایه گذاران اولیه دارایی های ثابت در ایالات متحده ، انگلیس و مناطقی از آسیای جنوب شرقی باشند.

عابران پیاده در 19 نوامبر در توکیو

کاهش مداوم نرخ بهره باعث می شود که خانوارها ، شرکتها و پولهای م institutionalسسات به این فکر کنند که کجا باید به دنبال بازده باشند – درست همانطور که همتایان ژاپنی آنها از سه دهه گذشته این کار را انجام داده اند © REUTERS

تأثیر دیگر جریان های سرمایه ای است: سرمایه گذاری خانوارهای ژاپنی حداقل دو قله در ین را که در حال تجارت هستند هدایت می کند – وام گرفتن نرخ سود پایین برای سرمایه گذاری در ارزها یا دارایی های با بازده بالاتر در خارج از کشور. این خانم Watanabe را به ارزهای برزیل و ترکیه و بعداً به استرالیا برد.

س keyال اصلی این است که جریان سرمایه جهانی تا چه اندازه می تواند تحت تأثیر فرائو مولر مشروط ، مادام دوبوآس یا سیگنر روسی باشد. یا حتی اگر سطح بسیار پایین در ایالات متحده ایجاد شود ، خانم جانسون.

برخی از تحلیلگران معتقدند که اقدامات پولی و مالی که سیاستمداران برای مقابله با اثرات همه گیر انجام داده اند ، می تواند تضمین کند که غرب مسیر ژاپن را دنبال می کند.

آلبرتو گالو ، رئیس استراتژی کلان در Algebris Investments ، گفت مهمترین سوال در مورد تخصیص دارایی طی دهه آینده این خواهد بود که آیا جهان می تواند از “ژاپنی سازی” جلوگیری کند؟

نمودار خطی نرخ بیکاری 10 ساله (٪) که انتظارات تورم طولانی مدت از سرمایه گذاران را نشان می دهد ، کاهش یافته است

آقای گالو گفت: “ما به طور قطع مسیر ژاپن را دنبال می کنیم ، زیرا سیاست های پولی بیشتر بار را بر دوش می کشد و عواقب ناخواسته بسیاری از نرخ بهره پایین را به دنبال دارد.” “بین حمایت از اقتصاد در کوتاه مدت یک معامله وجود دارد ، اما در عین حال مانع از نوآوری در بلند مدت می شود.”

با این حال ، وی خاطرنشان کرد که ایالات متحده می تواند به لطف اقتصاد پویاتر ، جمعیت دموکراتیک جوانتر و فرصت های بیشتر برای هزینه های تهاجمی دولت از این روند جلوگیری کند.

در اروپا ، چشم انداز تاریک است. “ترکیب فعلی افت عملکرد و رشد باند [euro] واقعا سالم نیست [and] یک تضاد کامل با پویایی تورمی مشاهده شده در ایالات متحده است. ” “به نظر می رسد حمایت سیاسی بیشتر ، هم در سطح پولی و هم مالی ، ضروری است.”

سری FT: درسهایی از ژاپن

در حالی که اقتصادهای توسعه یافته برای بهبودی از بیماری همه گیر تلاش می کنند ، از ژاپن که برای دهه ها با رشد و نرخ بهره پایین دست و پنجه نرم می کند چه درس هایی می توان گرفت؟

23 نوامبر: دولت ها از ترس رکود طولانی مدت به دنبال تجربه توکیو هستند

24 نوامبر: آدام پوزن: “وقتی سیاست ژاپن چرخید ، اقتصاد هم چرخید”

25 نوامبر: آیا رونق سرمایه گذاری عمومی به سبک ژاپنی می تواند اقتصاد جهانی را نجات دهد؟

26 نوامبر: آنچه خانم واتانابه می تواند به سرمایه گذاران در مورد نحوه برخورد با بازده کم بگوید

بعد:

27 نوامبر: زندگی با رکود – تجربه جوانان ژاپنی

معامله گران ارز در ژاپن گفته اند که ظهور تجارت پایدار به یورو ، استرلینگ یا دلار نشانه ای از تقاضای سرمایه گذاران ژاپنی برای سودآوری در سایر نقاط است.

بازارهای کما با درآمد ثابت یکی دیگر از علائم آن است. هفته گذشته ، مورگان استنلی در یادداشتی نسبت به بی ثباتی ژاپن در بازار اوراق قرضه هشدار داد ، زیرا بانک های مرکزی سعی می کنند حتی تلاطم های متوسط ​​را محدود کنند.

انفجار معاملات روزانه در ایالات متحده با خانم واتانابه ژاپنی موازی است ، اما به نظر می رسد بیشتر با بهبود بازار سهام ، ظهور برنامه های تجاری مانند بازی ، چک های تشویقی و بی حوصلگی همراه باشد. علاوه بر این ، بازده اوراق قرضه آمریکا اگرچه کم است ، اما بازده ناچیزی را ارائه می دهد.

برخی از تحلیلگران معتقدند که تجربه ژاپن نقشه راه مفیدی ارائه نمی دهد.

هیروشی اوگای ، اقتصاددان در JPMorgan در توکیو ، اشاره کرد که تفاوت مهمی بین تجربه ژاپن و آنچه ممکن است برای بقیه جهان اتفاق بیفتد این است که تقاضای استخراج خانم واتانابه فرصت های زیادی را برای خطر نسبتاً کمتری ایجاد کرده است ، به ویژه در آمریکا و بعداً در استرالیا. شاید الان اینطور نباشد.

به هر حال ، رابین بروکس ، اقتصاددان ارشد در انستیتوی مالی بین المللی گفت ، بعید است بازارهای جهانی این موارد را ببینند [capital flows] از نو “.

به دنبال آقای بروکس ، به دنبال بحران مالی جهانی ، انگیزه های عظیم چین جریاناتی را ایجاد کرده است که قیمت کالاها را در بازارهای در حال ظهور افزایش داده است ، اما امروز چنین چیزی اتفاق نمی افتد.

و گفت که نرخ بهره در بازارهای نوظهور نیز کاهش یافته است – و بنابراین بعید است همان جریان یک دهه قبل را به خود جلب کند.


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>