[ad_1]

در دسامبر 1982 ، در زیر گرداب کریسمس از هیجان ، انتظار و قطع گوشه ها ، آتاری بازی ویدیویی را در ET بیگانه با زمان کافی برای والدین تا 25 ام در زیر درخت.

این بازی برای قرن ها ناامید کننده بوده است. اکنون 38 سال بعد با چرخش بازی ها و دنیای سرمایه گذاری در حول و حوش ناموفق 10 دسامبر ، به طنین انداز می شود سایبرپانک 2077. ماجراجویی آینده چنان مشکلات زیادی داشت که چند روز پس از راه اندازی آن ، صنعتی در یوتیوب وجود داشت که بدترین آنها را گرد هم آورد.

هفته گذشته ، سونی علاوه بر پیشنهاد بازپرداخت ، ناگهان بازی را از فروشگاه آنلاین PlayStation خود پس گرفت – اقدامی بنیادین که شامل شرط بندی جدید در مورد تغییر چشم انداز صنعت بازی است.

سایبرپانک، تولید شده توسط توسعه دهنده لهستانی CD Projekt Red در فهرست ورشو ، هشت سال است که مد شده است. این محصول در یک رشته طولانی از قمار نیمه تمام تعطیلات برای صنعت بازی 160 میلیارد دلاری در دسترس است. هیولایی که وقتی آتاری سعی کرد از این فرصت استفاده کند ، ظاهر شد و تب نتیجه هیجان بیش از حد ، وعده های بیش از حد و فشار طاقت فرسای مدیریت بود.

در این دوره میان دوره ای از راه اندازی بازار ، گیمرها برای کار با مشتری بسیار دشوارتر شده اند: بین تحریک پذیری دیوانه و هیاهوی خشمگین درباره بازی هایی که حدود 70 دلار قیمت دارند ، قطبی شده اند.

حدود 8 میلیون نسخه از سایبرپانک پیش از عرضه در پلتفرم های PlayStation ، Xbox و PC پیش سفارش داده شدند. سرعت شروع از CD Projekt Red ، که در آستانه انتشار بازی با افت 35 درصدی قیمت سهام روبرو شده است ، قابل درک است. این شرکت از سال 2015 به عنوان تولید کننده فیلم محبوب ، طرفداران عظیم جهانی خود را ایجاد کرده است. جادوگر 3. انتظار از سایبرپانک از این مسئله خسته شده و همچنین از ناامیدی هنگام راه اندازی بازی دو بار در اوایل امسال به تعویق افتاد.

تصمیم سونی برای بارگیری این بازی از فروشگاه آنلاین خود در حالی که CD Projekt در حال کار بر روی یک اصلاح اساسی است (اولین مورد برای ژانویه وعده داده شده است) به ویژه یک رویکرد سنتی است.

او چیزهای زیادی در مورد محاسبات پیچیده شرکت ها نشان می دهد ، زیرا تولید کننده کنسول ژاپنی در حال بررسی ارتباطات آن با توسعه دهندگان مهم شخص ثالث مانند CD Projekt است. سونی در هفته های ابتدایی احتمالاً هفت سال “جنگ کنسول” با مایکروسافت ، سازنده رقیب Xbox ، با تهدیدات ایجاد اختلال در سرویس های جریان آمازون و گوگل روبرو است.

توضیح بد درباره تصمیم سونی این است که “تلاش می کند رضایت مشتری را در سطح بالایی تأمین کند.” این عبارت درک او از آنچه در معرض خطر است را شامل می شود. عصبانیت بازی نیمه کاره به درستی ممکن است به سمت توسعه دهنده باشد ، اما این یک کنترل کننده مارک سونی است که گیمر هنگام خراب شدن بازی و سرایت خشم از آن نگهداری می کند.

مشکل سونی در اینجا این است که ده ها سال است که در ارائه مستقیم ارتباط بین بازی و پلتفرم به گیمرها سرمایه گذاری کرده است. اکنون این شرکت قصد دارد از قدرت و اعتبار پلتفرم خود حتی بیشتر استفاده کند: هم به عنوان سپری در برابر اختلال در سرویس های پخش جریانی جدید و هم به عنوان شمشیر ، مانند کنسول نسل بعدی مایکروسافت.

سهام این شرکت در حال حاضر به بالاترین رقم 20 ساله رسیده است زیرا سرمایه گذاران معتقدند سونی تماس استراتژیک مناسبی برقرار کرده است. اما این اوقات ظریف است: سایبرپانک با اینکه سونی سعی دارد 114 میلیون کاربر خود را از دارندگان پلی استیشن 4 به نسل بعدی PlayStation 5 منتقل کند ، که در اواسط ماه نوامبر عرضه شد ، debacle با آن روبرو می شود ، اگرچه نمی تواند ماشین های جدید کافی برای پاسخگویی به تقاضا تولید کند.

با توجه به استراتژی بلند مدت خود ، به نظر می رسد سونی تصمیم گرفته است برای محافظت از نام تجاری خود رویکرد تحمل صفر را انتخاب کند. پیام دهید که گیمرها در زمان عرضه به یک محصول تقریباً عالی “حق” دارند و توسعه دهندگان هرگز نباید درگیر آن شوند.

سونی نمی تواند در آستانه عصبانیت باشد. بین ناامیدی از بازی آهسته و خشم در بازی نیمه کاره مرز بسیار خوبی وجود دارد. سونی تصمیم گرفته است خود را به عنوان پلتفرمی طراحی کند که در انتخاب اولی نسبت به دومی تمایلی نخواهد داشت. مایکروسافت (تاکنون) تصمیم گرفته است که دست به کار نشود سایبرپانک از فروشگاه آنلاین او. این می تواند به سونی آنچه که امیدوار است برتری اخلاقی باشد که در نهایت گیمرها به آن پاداش می دهند. احتمالاً فراتر از آن هستند.

leo.lewis@ft.com

[ad_2]

منبع: tech4life.ir