[ad_1]

این نویسنده رئیس کالج کوئینز ، دانشگاه کمبریج و مشاور آلیانز و گرامرسی است

چه اتفاقی می افتد برای شکاف بزرگ بین وال استریت و خیابان اصلی؟ این یک مسئله کلیدی برای سرمایه گذاران است که می توانند پرتفوی خود را برای سال 2021 قرار دهند. همچنین این یک مسئله مهم برای اقتصاد جهانی و سیاستمداران است.

در طول این سال همه گیر ، ما یک شکاف بیشتر شکاف قابل توجه بین بازارهای مالی و اقتصاد را تجربه کرده ایم. بهبود سریع قیمت دارایی ها از پایین ترین سطح 23 مارس ، شاخص های اصلی ایالات متحده را به رکورد رساند ، حتی قبل از آخرین خبرهای خوب در مورد واکسن Covid-19. همراه با سیاست های حتی سازگارتر بانک مرکزی ، این امر اجازه صدور سابقه بدهی در سطوح کم تاریخی خسارت طلبکاران را داده است.

در همین حال ، وضعیت اقتصادی جهانی همچنان نامشخص است. موج ویروس کرونا دیگر بازگرداندن بخشی از اروپا به رکود اقتصادی است. این امر انرژی حاصل از بازیابی ایالات متحده را تخلیه می کند و محدودیت هایی را که عملکردهای بهتر در شرق آسیا می توانند موتور قدرتمندی برای رشد جهانی باشند محدود می کند. هرچه این مدت طولانی تر باشد ، خطر “زخم” که رشد طولانی مدت را تضعیف می کند ، بیشتر می شود.

چشم انداز اقتصادی نامشخص با پراکندگی قابل توجه بین کشورهای مهم از نظر سیستمی فقط یکی از میراث اصلی Covid-19 است که به دلیل اعتقاد آسمانی به توانایی بانک های مرکزی در محافظت از قیمت دارایی ها در برابر تأثیرات سوverse ، بازارها آن را آزاد کرده اند. به عنوان بازار ، سرمایه گذاران به راحتی ماهیت محافظ چتر را به کلاسهای دارایی گسترش می دهند ، کلاسهایی که در بهترین حالت فقط به طور غیرمستقیم توسط بودجه بانک مرکزی پشتیبانی می شوند (مانند بازارهای نوظهور). این پویایی فوق العاده قدرتمند است که به ناچار از آن فراتر می رود.

برای سرمایه گذار چیزی بیشتر از اطمینان به این نکته وجود ندارد که بانک های مرکزی با جیب های بسیار عمیق تر ، اوراق بهادار متعلق به خود را خریداری خواهند کرد – به ویژه هنگامی که خریداران حاضر به انجام این کار به هر قیمتی باشند و سرمایه بیمار نامحدود داشته باشند. پاسخ منطقی سرمایه گذاران نه تنها بارگیری قبل از خرید ، بلکه جستجوی فرصت های مرتبط با هدایت وجوه به دنبال بازده است.

نتیجه این صرفاً تجمعات ظاهراً بی پایان نیست که صرفاً از مبانی بنیادی ، ناشی از نقدینگی هستند. همچنین شرایط بازار را تغییر داده و علت و معلول سنتی را برعکس می کند.

بر اساس آنچه امروز می دانیم ، چالش های پیش روی سرمایه گذاران در سال 2021 احتمالاً در هفته های اول کمتر و در اواخر سال بیشتر است. این مورد مگر اینکه یک یا چند وقفه ناگهانی تسریع شود – تغییر سیاست پولی (بسیار بعید است) ، سقوط بازار به دلیل ریسک پذیری بیش از حد (احتمال زیاد اما غالب) و افزایش ورشکستگی شرکت ها (به ویژه قابل توجه). احتمالاً ، اما با گذشت زمان) در حالی که سرمایه گذاران فعلاً در یک موج نقدینگی بسیار سودآور گشت و گذار می کنند ، با حرکت به جلو در سال 2021 ، اوضاع پیچیده تر می شود.

افزایش تحریفات در بازارهای بانک مرکزی در میان اقتصاد در حال بهبود در میان افزایش انتظارات تورمی دشوارتر خواهد بود. تا آنجا که مورد استقبال قرار گرفته است ، بعید است که برای جبران کامل تأثیر ورشکستگی شرکت ها یا اثرات مخرب نابرابری بیشتر کافی باشد. سرمایه گذاران می توانند روزی را که در کلاس های دارایی دور از زیستگاه طبیعی خود قرار دارند و نقدینگی کافی برای تعدیل ندارند ، تلخ کنند.

پیمایش در چنین منظره ای به ابزارهای تحلیلی نیاز دارد که از قضا باعث کاهش بازده در بیشتر دوره های نقدینگی می شود. در اینجا به مواردی از قبیل تجزیه و تحلیل فنی و اعتباری بسیار دقیق ، برنامه ریزی سناریو ، ساختار هوشمند ، ارزیابی نقدینگی در بخشهای بازار و درک بهتر از میزان بازیابی خطاهای سرمایه گذاری فکر می کنم. همچنین شامل تمایل به بازنگری در برخی از خردهای متعارف است. این شامل بازنگری در طرح نمونه کارهای سنتی سرمایه گذاری 60٪ در سهام و 40 در درآمد ثابت است که اکنون بازدهی اوراق قرضه دولتی به طور مصنوعی سرکوب شده است.

وقفه طولانی مدت بسیار طولانی تر از حد انتظار بود. این یک بار دیگر پیامدهای ناخواسته رویکرد سیاست را نشان می دهد ، که بار بیش از حد را بر دوش بانک های مرکزی می گذارد. امید به سال 2021 این است که با بهبود اقتصادی و احتمال واکسیناسیون ، مبانی شرکتی بهتر شروع به تأیید اعتبار افزایش قیمت دارایی ها می کنند و امکان ایجاد توازن منظم از ترکیب سیاست های پولی – مالی و ساختاری را فراهم می کنند. دو خطر وجود دارد ، و این فقط برای بازارها نیست. اولاً ، آنچه مطلوب است ممکن است از نظر سیاسی امکان پذیر نباشد و دوم اینکه آنچه عملی بودن آن ثابت شده است دیگر پایدار نیست.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر