دادگاه عالی ایالات متحده چالش انتخاباتی مورد حمایت ترامپ را رد کرد


دادگاه عالی ایالات متحده تلاش بی سابقه ایالت تگزاس برای لغو نتایج انتخابات در چهار ایالت را که دونالد ترامپ با پشتیبانی رئیس جمهور و بیش از 100 جمهوریخواه منتخب دیگر از دست داد ، رد کرد.

دادگاه در بیانیه ای مختصر در مورد تصمیم خود ، دادخواست را بدون رسیدگی رد کرد و گفت تگزاس حق اعتراض به نتایج در سایر ایالت ها را ندارد: “تگزاس علاقه ای را که دادگاه نسبت به انتخابات دیگر نشان می دهد نشان نداده است. “

دادستان کل تگزاس ، کن پاکستون ، جمهوری خواه جمهوری خواه که هم اکنون تحت تحقیقات فدرال است ، از دادگاه عالی ایالات متحده خواسته است بیش از 20 میلیون رأی را در جورجیا ، میشیگان ، پنسیلوانیا و ویسکانسین ، چهار ایالت در میدان جنگ که جو بایدن را به پیروزی رساند ، رد کند.

این مانور نه تنها توسط آقای ترامپ ، بلکه توسط 17 دادستان دیگر جمهوری خواه و بیش از 100 عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان نیز پشتیبانی شد.

آقای پاكستون روز دوشنبه ، چند هفته پس از انتخابات 3 نوامبر و پس از تأیید نتایج هر ایالت ، با تقاضای دادگاه عالی آمریكا برای ارجاع به صلاحیت اصلی خود در مورد اختلافات بین ایالت ها ، دادخواست دادرسی را آغاز كرد. این دادخواست به دنبال لغو انتخابات در چهار ایالت است تا قانونگذاران تحت کنترل جمهوریخواهان بتوانند در عوض برنده را تعیین کنند.

این آخرین مورد در تلاش گسترده آقای ترامپ و متحدانش برای جبران باخت خود در انتخابات 3 نوامبر بود ، از جمله نه تنها اقدامات قانونی بلکه تلاش برای فشار عمومی یا خصوصی به مقامات دولتی در انتخابات.

حتما بخوانید:
رئیس Credit Suisse در سال 2021 "قالبی پاک" قول داد

اگرچه این حمله نتوانست پیروزی آقای بایدن را معکوس کند ، اما ادعاهای بی اساس در مورد تقلب ایمان به سیستم انتخاباتی ایالات متحده را خدشه دار کرد ، منجر به تهدید به مرگ علیه کارگران انتخابات شد و تمایل تکان دهنده ای از سوی جمهوریخواهان منتخب را به صراحت حمایت یا ضمنی نشان داد. تحمل لغو روند دموکراتیک.

دادستان کل ویسکانسین در روز جمعه به خبرنگاران گفت که دادگاه تگزاس “هشدار زنگ خطر درباره دموکراسی ما” است و گفت که این استدلال ها “افراطی و ضد دموکراتیک” است.

“این مقامات منتخب در تلاشند تا نه نامزد بازنده ، بلکه رای دهندگان را جایگزین کنند. این دلیل دیکتاتوری است ، نه دموکراسی. “


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید