دادگاه عالی ایالات متحده کاندیداتوری برای جلوگیری از پیروزی جو بایدن در پنسیلوانیا را رد کرد


دادگاه عالی ایالات متحده درخواست جمهوری خواهان پنسیلوانیا برای لغو پیروزی جو بایدن در این ایالت را رد کرد و این به معنای بن بست تلاش دونالد ترامپ برای لغو انتخابات از طریق دادخواست بود.

تصمیم دادگاه روز سه شنبه با صدور حکم یک جمله بدون امضا ، صرفاً با بیان “رد درخواست” صادر شد. هیچ نظر مخالف هیچ یک از قضات دادگاه ، از جمله هیچ یک از سه قاضی منصوب شده به آقای ترامپ ، وجود نداشت.

این ضربه در همان روزی وارد شد که روند انتخابات ایالات متحده به تاریخ “بندر امن” رسید که کنگره آن را مهلت موثر اختلافات انتخاباتی در هر کشور قرار داد. همه به جز یک کشور نتایج را تصدیق کرده و به بایدن یک پیروزی آشکار بخشیده اند.

آقای ترامپ سعی کرده است با یک سری پرونده های قضایی نتایج را لغو و تضعیف کند ، تقریباً همه آنها توسط دادگاه های ایالتی و فدرال رد شده اند. قضات درخواست های وی برای رأی دادن را غیر دموکراتیک و فاقد هرگونه مبنای قانونی و اثبات توصیف کردند.

علاوه بر پرونده های قضایی ، آقای ترامپ آشکارا مقامات جمهوری خواه را تحت فشار قرار داده است تا اقدامات غیرقانونی را برای انتخاب وی انجام دهند. این تلاش ها نیز ناکام ماند ، اما برخی از جمهوری خواهان ادعاهای دروغین آقای ترامپ مبنی بر دزدیده شدن انتخاب وی از طریق توطئه گسترده ، از جمله آرای سفارشی از طریق پست و ماشین های رای دهی به خطر افتاده ، را پیوستند یا رد کردند.

حتما بخوانید:
مارتین ولف: آیا این پایان ترامپیسم است؟

این پرونده روز سه شنبه توسط گروهی از جمهوریخواهان پنسیلوانیا تشکیل شد که سعی کردند نتایج انتخابات در این ایالت را با استفاده از نامه بدون عذرخواهی ، که به رأی دهندگان اجازه می داد بدون ارائه دلیل از طریق نامه درخواست کنند ، مسدود کنند. پنسیلوانیا این اقدام را در سال 2019 ، بیش از یک سال قبل از انتخابات نوامبر 2020 ، آغاز کرد.

در این دادخواست که تقریباً سه هفته پس از انتخابات تشکیل شد ، استدلال می شود که چنین اقدامات رأی گیری خلاف قانون اساسی است. توسط دادگاه عالی پنسیلوانیا ساقط شد ، که منجر به تجدید نظر در دادگاه عالی ایالات متحده شد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید