[ad_1]

معترضین روز شنبه هنگامی که هزاران تن از هواداران دونالد ترامپ علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری تظاهرات کردند ، معترضین با پلیس در واشنگتن درگیر شدند.

درگیری شبانه در حالی که پلیس برای جلوگیری از اعتراضات علیه ترامپ – که برخی از آنها به رهبری جنبش راست افراطی پسران مغرور ، دور از اعتراض ضد نژادپرستی ضد نژادپرستی برگزار می شوند ، در مرکز شهر آغاز شد.

در اوایل روز ، اعضای حلقه نزدیک آقای ترامپ به جمعیت جمع شده برای راهپیمایی MAGA Million ، از جمله مایکل فلین ، مشاور سابق امنیت ملی که رئیس جمهور اخیراً مورد عفو قرار گرفت ، سخنرانی کردند. طرفداران ترامپ شعارهای “دزدی را متوقف کنید!” و “چهار سال دیگر!”

این تجمعات یک روز پس از آن انجام شد که دادگاه عالی ایالات متحده آخرین دادخواست به چالش کشیدن آقای ترامپ در انتخابات ماه گذشته را رد کرد.

بسیاری از هواداران وی خشم خود را از حزب جمهوری خواه و همچنین از فاکس نیوز ابراز کرده اند ، به عنوان نشانه ای از شکست آقای ترامپ باعث ایجاد گوه بین طرفداران وی و سازمان هایی که وی را به قدرت رساندند.

دومین “راهپیمایی میلیونی MAGA” پس از انتخابات 3 نوامبر © خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

اعتقاد بر این است که این تجمع باعث جذب هزاران نفر به پایتخت © خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ شده است

به نظر می رسد آقای ترامپ به اعتراض ها برکت داده است ، توییت کردن: “بله! هزاران نفر در واشنگتن (دی سی) برای جلوگیری از سرقت تشکیل می شوند. من در مورد آن چیزی نمی دانستم ، اما آنها را می بینم! #MAGA.”

بعداً دو هلی کوپتر از اعتراض عبور کردند ، اعتقاد بسیاری از طرفداران وی این بود که رئیس جمهور این کشور را ترک می کند تا در یک بازی فوتبال ایالات متحده بین ارتش و نیروی دریایی ایالات متحده در نیویورک شرکت کند.

اعتراض روز شنبه نسبت به پایتخت یک ماه پس از شکست آقای ترامپ کمتر بود. چند صد معترض از گروه پسران مغرور آمدند ، که آقای ترامپ در جریان بحث ریاست جمهوری در ماه سپتامبر گفت “عقب برو و کنار برو”.

اعضای پسران مغرور با پوشیدن روسری ، کلاه و کلاه زرد ، از تجمع اصلی جدا شده و با معترضین ضد نژادپرستی درگیر شدند. فیلم های منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان داده شده تظاهرکنندگانی که هنگام حمل چوب و سپر حمله می کنند.

دانشکده انتخاباتی روز دوشنبه تشکیل جلسه خواهد داد تا رسماً از طرف هر ایالت رأی دهد و پیروزی آقای بایدن را با 306 رأی موافق در برابر 232 رأی موافق تأیید کند. تگزاس برای نادیده گرفتن نتایج انتخابات در چهار میدان جنگ که آقای ترامپ از دست داد.

ویدئو: مارتین ولف: آیا این پایان ترامپیسم است؟

آقای فلین روز شنبه در صحبت با معترضان اصرار داشت: “دادگاه ها تصمیم نمی گیرند كه چه كسی رئیس جمهور بعدی ایالات متحده باشد. مسیرهایی وجود دارد که هنوز در بازی هستند. ”

اما آقای ترامپ قبلاً گفته بود كه در صورت تأیید كانون انتخاباتی آقای بایدن به عنوان رئیس جمهور ، كاخ سفید را ترك خواهد كرد. آقای بایدن قرار است در تاریخ 20 ژانویه برای ریاست جمهوری باز شود.[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر