[ad_1]

تقریباً نیمی از تعداد معمول خریداران در جمعه سیاه از خرده فروشان ایالات متحده دیدن کردند – که باید یکی از شلوغ ترین روزهای سال باشد – و عمیق تر شدن بحران در زنجیره های خشت و خمپاره که قبلاً توسط این همه گیر ویران شده است.

ارقامی که کاهش در تردد عابران پیاده را نشان می دهد ، نسبت به هفته های گذشته شتاب گرفته ، مقیاس چالش های خرده فروشانی را که برای افزایش فروش به حضور فیزیکی خود متکی هستند ، نشان می دهد. اگرچه تحلیلگران هنوز پیش بینی می کنند که به دلیل افزایش اینترنت ، فروش کلی این فصل از تعطیلات افزایش خواهد یافت ، اما این امر برای فروشگاه های بزرگ ، زنجیره های پوشاک و سایر اپراتورهای آجر و ملات که بیشتر تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند ، تسلی خاطر نیست.

نیل ساندرز ، مدیر عامل شرکت GlobalData. “آنها آنلاین اختراع نمی کنند.”

داده های منتشر شده در آخر هفته توسط RetailNext ، که ویدئو را تجزیه و تحلیل می کند ، و همچنین Sensormatic Solutions ، که از سنسورهای حرکتی استفاده می کند ، نشان می دهد که میزان ترافیک در کشور نسبت به سال گذشته حدود 50 درصد کاهش یافته است. خرده فروشان گفتند که بخصوص خریداران قدیمی از ترس اینکه با Covid-19 قرارداد ببندند از مراکز خرید اجتناب می کردند.

کاترین کالن ، مدیر صنعت و ایده های مصرف کننده در فدراسیون ملی خرده فروشی ، گفت: “به نظر می رسد مردم به هشدارهای جلوگیری از خرید شلوغ توجه کرده اند و متوجه شده اند که بیشتر این معاملات نیز به صورت آنلاین در دسترس است.” وی افزود این فعالیت “در فروشگاه ها آرام اما به صورت آنلاین شاد و سرحال” بود.

بر اساس داده های Adobe در روز شنبه ، افزایش سفارشات تجارت الکترونیکی در میان کسانی که قبلاً هرگز خرید اینترنتی نکرده اند ، به فروش دیجیتال کمک کرده است که 22 درصد از سال گذشته به 9 میلیارد دلار افزایش یابد. الکترونیک از محبوبیت ویژه ای برخوردار بود ، به طوری که فروش آنلاین ساعت های هوشمند حدود هفت برابر بیشتر از سال گذشته بود.

کل هزینه های آنلاین جمعه سیاه به میزان قابل توجهی کمتر از آنچه در ابتدا پیش بینی شده بود – Adobe در ابتدا 40٪ رشد پیش بینی کرد ، اما با این وجود به طور متوسط ​​برابر با 27.50 دلار برای هر نفر است. در همین حال ، سایبر دوشنبه قرار است بزرگترین روز خرید آنلاین در تاریخ باشد که هزینه تقریبی آن بین 10.8 تا 12.7 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

گرگ مالونی ، مدیر اجرایی JLL’s US Retail ، که بیش از 700 املاک را مدیریت می کند ، علی رغم احتیاط گسترده بین مصرف کنندگان برای خرید شخصی ، گفت که تفاوت های محلی قابل توجهی وجود دارد. ترافیک تا حدودی به محدودیت های ترافیکی اعمال شده توسط مقامات برای جلوگیری از همه گیری بستگی دارد.

وی گفت: “در مناطقی که چنین محدودیت های شدیدی وجود ندارد ، شاهد ترافیکی هستیم که در مقایسه با سایر ایالت ها کاملاً شدید است.” “مردم از تعطیلی خسته شده اند و می خواهند بیرون بروند.”

کسانی که در جمعه سیاه به فروشگاه ها مراجعه کرده اند ، احتمال خرید آنها بیشتر است. نرخ تبدیل – سهم مشتریانی که خرید می کنند – نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش یافته است ، در حالی که ارزش متوسط ​​معامله 5.9 درصد افزایش یافته است ، RetailNext یافت.

با این حال ، هنوز درآمد آجر و ملات حدود 30 درصد کاهش یافته است. داده ها مواد غذایی و مغازه های بسته را شامل نمی شوند.

بر اساس گزارش RetailNext ، کاهش ترافیک جمعه سیاه با کاهش 30 درصدی در هفته های دوم و سوم ماه نوامبر مقایسه شده است. تحلیلگران می گویند این تا حدی به این دلیل است که مصرف کنندگان توانسته اند از تخفیفات ارائه شده در طول فصل استفاده کنند و تقاضا را در طول روز کاهش دهند.

کریگ جانسون ، رئیس Client Growth Partners ، گفت که این روز “مانند جمعه خاکستری بود ، سایه ای از خود سابق او”. با این حال ، وی گفت که با وجود عدم اطمینان اقتصادی ، هزینه های کلی مصرف کننده همچنان قوی است و به صف های طولانی برای کالاهای زنجیره ای از جمله Best Buy و Apple اشاره کرد.

طبق ادوبی ، جمع آوری در فروشگاه ها و اتاق های داخلی نسبت به سال قبل 52٪ افزایش یافته است.

آقای مالونی از JLL پیش بینی می کند که خریداران ماه آینده به دلیل نگرانی بیشتر در مورد اینکه آیا خریدهای اینترنتی به موقع انجام می شود ، بیشتر به فروشگاه های آجر و ملات مراجعه می کنند.

وی با بیان اینکه “ما معتقدیم که هرچه به کریسمس نزدیک شویم ، آجر و ملات افزایش می یابد” و افزود که “مردم می خواهند مطمئن شوند آنچه را که سفارش می دهند به دست می آورند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر