در سفر به Urbain با صفر تا صد همسفر ارتباط برقرار کنید


ارتباط با خانواده و دوستان یکی از دغدغه های اصلی زائران شهری است. با توجه به پیشرفت ارتباطات در سال های اخیر، راه های ارتباطی مختلفی برای زائران کربلا وجود دارد، به عنوان مثال سامانه اعلام وضعیت اربعین که در ادامه به توضیح بیشتر آن می پردازیم، روشی مقرون به صرفه و آسان است. ارتباط با زائران؛ اما معمولاً خرید سیم کارت عراقی یا استفاده از سرویس رومینگ یکی از اولین گزینه هایی است که زائران کربلا به آن مراجعه می کنند. پس در این ادامه در مورد سیم کارت های عراقی، نحوه خرید سیم کارت عراقی، انواع سیم کارت های عراقی و مزایا و معایب آن ها را توضیح خواهیم داد.

خرید سیم کارت عراق برای سفر به شهر اوربان

بیشتر خدمات اپراتورهای ایرانی در روز اربعین به دلیل ترافیک شبکه و ضعف بسترهای ارتباطی در عراق دچار اختلال شد. از سوی دیگر، زائران اغلب به صورت گروهی به عراق سفر می کنند و به همین دلیل، ارتباط داخلی بین اعضای کاروان هزینه کمتری نسبت به خدمات رومینگ با استفاده از سیم کارت عراقی دارد. به همین دلیل استفاده و خرید سیم کارت عراقی راه مقرون به صرفه تری به نظر می رسد.

انواع سیم کارت عراقی

سه اپراتور Asiacell، Zain و Cork Telecom سیم کارت های عراقی را ارائه می دهند. این سیم کارت ها یک ماه اعتبار دارند و شارژ اولیه آنها با یکدیگر متفاوت است. در زیر انواع سیم کارت های عراقی و کد دستوری آنها را ارائه می دهیم.

سیم کارت آسیاسل

اگر شما و همسفرانتان در سفر زیارتی اربن از سیم کارت آسیاسل استفاده می کنید، می توانید هزینه مکالمات داخل شبکه خود را به نصف کاهش دهید. برای نصف کردن هزینه مکالمه با سیم کارت آسیاسل، باید 2 شماره را به 293 پیامک کنید و 5000 دینار هزینه پرداخت کنید. هزینه تماس در شبکه آسیاسل 3 دینار در ثانیه و تماس از آسیاسل با سایر اپراتورهای عراقی 5 دینار در ثانیه است. برای دریافت تنظیمات اینترنت سیم کارت آسیاسل، باید یک پیام متنی خالی به 1960 ارسال کنید. (هزار دینار عراقی در 5 شهریور 1401 حدود 20 هزار تومان بود.)

حتما بخوانید:
به دلیل فروپاشی رقبای Ryanair ، اولری آماده پرش است

سیم کارت زین

زائرانی که از سیم کارت زین استفاده می کنند می توانند از تماس نیم بها در شبکه خود بهره مند شوند. برای این کار باید عدد 2 را به 2034 پیامک کنند و مبلغ 5000 دینار را پرداخت کنند.

سیم کارت Cork Telecom

اگر سیم کارت Cork Telecom خریداری کنید، می توانید هزینه تماس های داخل شبکه را به نصف کاهش دهید. برای کاهش هزینه مکالمات درون شبکه ای با سیم کارت Cork Telecom باید کد دستوری *254* را شماره گیری کرده و مبلغ 1500 دینار شارژ کنید تا بتوانید با 6 نفر نیم بها تماس بگیرید.

سیم کارت عراق

سیستم اعلان وضعیت Urbine

یکی از نیازهای اصلی زائران در اجتماع اربعین ارتباط با سایر زائران و اعضای خانواده آنها در ایران است. همانطور که گفتیم با توجه به پیشرفت ارتباطات در چند سال اخیر، تماس تلفنی و استفاده از سیم کارت یا خدمات رومینگ عراق تنها راه حل ارتباطی زائران حج نیست. ثبت موقعیت با استفاده از سامانه اطلاع رسانی وضعیت شهری یک راه ارتباطی رایگان و یکپارچه برای زائران حج شهری است. زائران عتبات می توانند در طول سفر بدون نگرانی از طریق سامانه اطلاع رسانی وضعیت Urbain با عزیزان خود تماس بگیرند.

سیستم اعلان وضعیت Urbine

سامانه اطلاع رسانی وضعیت شهری برای اولین بار با ابتکار «پیام رسان بله» و با همکاری «استار پونساد» برای ایجاد ارتباط رایگان برای زائران شهری بدون نیاز به اینترنت در کشور راه اندازی شد. «اگر قصد دارید در سفر زیارتی اوربان به کربلا سفر کنید، سامانه اطلاع رسانی اوربان به شما کمک می کند تا در طول سفر به صورت رایگان با دوستان و عزیزان خود در ارتباط باشید.

حتما بخوانید:
آنتونی رابینز اطلاعات به لباس بچگانه

ارتباط بدون اینترنت و سیم کارت عراقی با سیستم اطلاع رسانی وضعیت Urbine!

همانند سال های گذشته امسال نیز اپلیکیشن بله و ستاره پونصد با سیستم ارتباطی Urbain همنشین و همراه زائران می باشد. فرقی نمی کند که شما زائر شهرنشین باشید یا یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما زائر باشد، در هر دو حالت سیستم اعلام وضعیت شهر به شما کمک می کند تا بدون نیاز به اینترنت یا سیم کارت عراقی از وضعیت یکدیگر مطلع شوید. .
برای استفاده از سیستم اطلاع رسانی وضعیت Urbine، برنامه Yes را نصب یا به روز کنید.

برای ثبت آخرین وضعیت خود، بله وارد صفحه ویترین اپلیکیشن شوید و گزینه Status Notification را در سیستم اطلاع رسانی وضعیت انتخاب کنید و آخرین وضعیت خود را وارد کنید. پس از ثبت وضعیت، همسفران و عزیزان شما از وضعیت فعلی شما مطلع خواهند شد.

اگر می‌خواهید از وضعیت مسافر یا هم‌سفر خود مطلع شوید، در اپلیکیشن بله وارد صفحه ویترین شوید و گزینه مشاهده وضعیت در «سیستم اعلان وضعیت» را انتخاب کنید. در قسمت Status View شماره فردی را که می خواهید با آن تماس بگیرید وارد کنید و آخرین وضعیت او را ببینید.