[ad_1]

اولین نمودارها برای نشان دادن چگونگی تغییر جهان طراحی شده اند و بنابراین سرنخ های ارزشمندی برای آینده ارائه می دهند. در دنیایی که به طور فزاینده ای نامشخص است ، این هدف اساسی مانند همیشه مهم باقی می ماند.

در اینجا پنج تجسم داده وجود دارد که وقایع تاریخی را در متن قرار می دهد تا برخی از تصمیمات سیاسی ، اقتصادی و تجاری را که در سال ها و دهه های آینده در پیش است ، مطلع سازد.

نمودارهای متحرک از اهرام جمعیت که تغییرات جمعیتی سالهای 1960 تا 1950 را در شش کشور نشان می دهد.  اکثر کشورها در این دوره به طور قابل توجهی پیر می شوند و ژاپن با جمعیت در حال پیر شدن سریع روبرو خواهد شد.  اما برخی - مانند نیجریه - از سال 2050 تا 1960 ساختاری کاملاً مشابه را حفظ خواهند کرد

بهبود امید به زندگی ، پایین آمدن نرخ باروری و تغییر مداوم الگوهای مهاجرت به معنای اجتناب ناپذیر بودن تغییرات جمعیتی است. در دهه های آینده اکثر کشورها دارای جمعیت مسن تری خواهند بود ، اما برخی از کشورها بسیار سریعتر از سایر کشورها پیر می شوند.

پویایی جمعیت ژاپن به خوبی ثبت شده است ، اما کشورهای دیگر ، از جمله چین ، نیز برای شوک های اساسی جمعیتی در نظر گرفته شده اند.

درک و مدیریت اقتصاد تغییرات جمعیتی – از مراقبت های اولیه کودکی تا زمان بازنشستگی – چالشی است که به طور فزاینده ای باعث آزرده شدن نسل Z و سایر گروه هایی خواهد شد که بخشی از ساختارهای مختلف جمعیتی در اواسط قرن خواهند بود.

نمودار نمایش دیدگاه های متفاوت درباره دموکراسی در آسیا (جایی که ایمان به دموکراسی معمولاً در این قرن افزایش یافته است) و دموکراسی های انگلیسی زبان ، جایی که بعد از بحران مالی جهانی نارضایتی از دموکراسی افزایش یافته است

سه واقعه جداگانه – پس از جنگ جهانی اول ، استعمار زدایی و سقوط کمونیسم – به اطمینان حاصل کردند که قرن بیستم با ثبت تعداد بیشماری از کشورها که به عنوان دموکراسی در نظر گرفته شده اند ، پایان یابد.

با این حال ، نسبت افراد ناراضی از دموکراسی در سال 2020 ، 57.5 درصد است که بالاترین میزان از زمان ثبت این اقدام در سال 1995 است.

ناامیدی دموکراتیک یک پدیده عمدتا غربی است ، که بیشتر در کشورهای پیشرفته انگلیسی زبان حاد است. این روند با افزایش پوپولیسم همراه است ، که مرکز آینده دموکراسی پیشنهاد می کند “ممکن است یک علت کمتر از یک علامت باشد” دولت های متوالی که ریاست یک سری از بحران های مالی را بر عهده داشته و شکست های سیاسی را درک کرده اند.

در مقابل ، شهروندان بسیاری از دموکراسی های آسیایی با موفقیت از بیماری های دیگر نقاط جهان جلوگیری کرده اند. یک مرتد برجسته در این زمینه ژاپن است ، جایی که یک سری رسوایی ها باعث افزایش سطح نارضایتی از سیاستمداران شده است.

نمودار رشد بلایای طبیعی ثبت شده از دهه 1970 نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی - و گزارش بهتر - منجر به افزایش بلایای طبیعی ثبت شده می شود

بلایای طبیعی مربوط به تغییر اقلیم – سیل ، خشکسالی ، آتش سوزی و هوای شدید – بیشتر از هر زمان دیگری در حال وقوع است.

با این حال ، جهان با جزئیات بیشتری نیز مورد سنجش قرار می گیرد ، به این معنی که این مقایسه های تاریخی ، گزارش نکردن از وقایع گذشته را تا آنجا که روندهای فعلی را نشان می دهد ، برجسته می کند.

در نتیجه ، ارزش واقعی این نمودار در داده هایی نهفته است که در سالهای آینده به آن افزوده خواهد شد ، و زمینه مهمی را برای چگونگی مراقبت از مردم برای محیط زیست فراهم می کند.

نموداری که نشان می دهد سرانه تأثیر اقتصادی پیش بینی شده برای کشورهای مختلف سخت و نرم Brexit ... تمام کشورهای اروپایی در هر دو سناریو تحت تأثیر منفی قرار خواهند گرفت ، با بیشترین تأثیر انگلیس و ایرلند

انگلیس در 31 ژانویه 2020 اتحادیه اروپا را ترک کرد ، اما دوره انتقال توافق شده به این معنی است که تا پایان سال در اتحادیه گمرکی و بازار واحد اتحادیه اروپا باقی بماند.

علیرغم مذاکرات طولانی و دشوار تجاری از اول ژانویه 2021 ، یک چیز مسلم به نظر می رسد: بازندگان خالص اقتصادی ناشی از Brexit در اروپا هستند ، در حالی که برندگان خالص کسانی هستند که از اتحادیه دور باشند.

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنای گسست بیشتر در الگوهای تجارت جهانی است که از اوایل قرن گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

نقشه هایی که عرضه کننده غالب کالاهای ایالات متحده / چین / اتحادیه اروپا / ژاپن در سال های 2000 و 2009 را نشان می دهد. نفوذ چین از زمان عضویت در سازمان تجارت جهانی در سراسر جهان گسترش یافته است

در سال 2000 ، یک سال قبل از پیوستن چین به سازمان تجارت جهانی ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده صادرکنندگان برتر جهان بودند ، ژاپن از یک امتیاز منطقه ای در جنوب شرقی آسیا و استرالیا برخوردار بود.

تا سال 2019 ، صادرات رو به رشد چین به سلطه منطقه ای ژاپن پایان داده است. بخشهای وسیعی از خاورمیانه ، آفریقا و حتی آمریکای جنوبی نیز تحت تأثیر پکن قرار گرفته اند و الگوی تجارت جهانی ایجاد شده در نیمه دوم قرن بیستم را مختل می کند.

قبل از بحران Covid-19 ، برخی از تحلیلگران حدس می زدند که ممکن است در بالای چین باشیم. اما با توجه به تأثیرات ویرانگر اقتصادی همه گیری در ایالات متحده و اروپا ، به سختی می توان احتمال تغییر این نقشه در دهه های آینده را دشوار دانست.

جهان پیش رو: گزارش ویژه FT-Nikkei

خبرنگاران FT و Nikkei پس از اتحاد پنج ساله مشخص شده توسط حوادث ناآرام ، از Brexit و دوره ریاست جمهوری ترامپ تا بیماری همه گیر ویروس کرونا ، منتظر پنج سال آینده هستند. سایر مقالات عبارتند از:

  • کارشناسان بخش FT و Nikkei پیش بینی می کنند کار ، امور مالی ، فناوری ، خرده فروشی و انرژی در سال 2025 چگونه خواهد بود.

  • مارتین ولف ، مفسر ارشد اقتصادی FT ، درباره نیروهایی که پنج سال آینده شکل می گیرد

  • ریوسوکه هارادا ، سردبیر ارشد Nikkei ، در مورد معنی ظهور چین برای بقیه جهان

  • راهنمای تصویری برای شکل دادن به داده ها در سال 2020 و بعد از آن

  • ما پیش بینی های شما را پرسیدیم: یک زن در کاخ سفید ، بله ، اما هیچ پیشرفتی در زمینه تغییر آب و هوا وجود ندارد

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر