دنیای فوتبال در سوگ درگذشت افسانه آرژانتینی ، دیگو مارادونا


دیگو مارادونا ، فوتبالیستی که آرژانتین را در جام جهانی 1986 به پیروزی رساند ، در 60 سالگی درگذشت ، این ورزش در سوگ یک بازیکن شاخص بود که تعداد کمی از همسالانش در زمین است اما تمام زندگی خود با اعتیاد دست و پنجه نرم می کند.

اتحادیه فوتبال آرژانتین با ابراز “عمیق ترین غم و اندوه خود در مورد مرگ افسانه ما ، دیگو آرماندو مارادونا” ، مرگ او را روز چهارشنبه تأیید کرد و گفت: “شما همیشه در قلب ما خواهید بود.”

مارادونا امسال با سلامتی خود دست و پنجه نرم کرد و اوایل ماه نوامبر به دلیل لخته شدن مغز در بیمارستان بستری شد. رسانه ها گزارش دادند که وی روز چهارشنبه پس از ایست قلبی درگذشت.

از او به عنوان یک بازیکن مینیاتور اما قدرتمند که برای پیروزی در جام جهانی 1986 در مکزیک کاپیتان آرژانتین بود ، یاد می شود. در طول این مسابقات ، در مرحله یک چهارم نهایی برابر انگلیس ، او در حادثه ای که “دست خدا” نامید ، با ضربه دروازه اول را زد. بعداً در همان مسابقه ، او چندین مدافع انگلیسی تکان دهنده را در هم می آمیزد تا یکی از بزرگترین گلهای تاریخ مسابقات را به ثمر برساند.

در سطح باشگاهی ، او ناپولی ایتالیا را به اولین عنوان قهرمانی خود در سری آ در سال 1987 رساند ، این اتفاق قابل توجهی بود زیرا این باشگاه در آن زمان با وزنه های سنگینی مانند یوونتوس و میلان روبرو شد. او به قهرمانی در جام یوفا اروپا و کسب عنوان دوم در لیگ ایتالیا با این باشگاه ادامه خواهد داد.

حتما بخوانید:
یک سری پیش فرض ها شبکه ایمنی اوراق قرضه چینی را آزمایش کردند

دیگو مارادونا در آوریل 2000 در آبهای هاوانا سیگار برگ کوبایی سیگار می کشد. © آلفردو تدسکی / رویترز

دیگو مارادونا با رنگ آرژانتینی هنگام بازی در جام جهانی 1982 اسپانیا با یک فالانژ از مدافعان بلژیک روبرو می شود © استیو پاول / آل اسپورت / گتی

خارج از زمین ، معتاد معتبر به مواد مخدر و مشکلات سبک زندگی پلیبوی زندگی شخصی او را بدتر کرده است. وی پس از عدم موفقیت در تست دارویی ، از جام جهانی 1994 با آرژانتین به خانه اعزام شد و پس از بازنشستگی به عنوان بازیکن در 1997 ، همچنان با مشکلات بهداشتی مربوط به اعتیاد و چاقی دست و پنجه نرم می کند.

آرژانتین در سوگ است زیرا مرگ ناگهانی نماد ملی کشور را شگفت زده کرد ، اگرچه مدتهاست که سلامتی و مبارزات شخصی وی مورد توجه شدید رسانه ها قرار گرفته است.

گرچه مارادونا چپ سیاسی منطقه را در آغوش گرفت و مورد استقبال قرار گرفت – وی حتی در سالگرد مرگ یکی از ستایشگرانش ، دیکتاتور فقید کوبا ، فیدل کاسترو ، درگذشت – آرژانتینی ها از هر طیف زندگی از این خبر مبهوت شدند.

رسانه های اجتماعی مملو از گزارشاتی از غم و اندوه و یادآوری هموطنان از هر قشر بود – رئیس جمهور آلبرتو فرناندز سه روز عزای ملی را اعلام کرد.

“تو از همه بزرگتر بودی. با تشکر از شما برای وجود ، دیگو. ما تمام زندگی خود را از دست خواهیم داد. ” توییت کنید آقای فرناندز، عکس خود را در آغوش خندان با مارادونا ارسال می کند.

پله ، فوتبالیست برزیلی ، که یکی از بزرگترین فوتبالیست ها نیز محسوب می شود ، نوشت: “چه خبر ناراحت کننده ای. من یک دوست بزرگ را از دست دادم و جهان یک افسانه را از دست داد. . . امیدوارم روزی بتوانیم در آسمان با هم فوتبال بازی کنیم. “

گری لینکر ، مهاجم سابق انگلیس ، در توییتر نوشت که مارادونا “در برخی مسافت بهترین بازیکن نسل من و شاید بهترین بازیکن در تمام دوران بود. پس از یک زندگی پر برکت اما آرام ، امیدواریم که او سرانجام در دستان خداوند آرامش یابد. “
منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید