[ad_1]

گروهی متشکل از 10 دادستان ایالتی جمهوری خواه ، جبهه جدیدی در اقدامات ضد انحصاری ایالات متحده علیه گوگل گشوده و این گروه اینترنتی را به سو ab استفاده از انحصار خود در بخشهایی از بازار تبلیغات آنلاین متهم کرده است.

این دادخواست دو ماه پس از آن مطرح شد كه وزارت دادگستری آمریكا با حمایت 11 كشور ، دادخواست را متهم كرد و گوگل را به استفاده از شبكه قراردادها و مشاركت با سایر شركتها برای جلوگیری از گسترش موتورهای جستجوگر رقیب متهم كرد.

کن پاکستون ، دادستان کل تگزاس که رهبری این گروه را بر عهده داشت ، در یک ویدیوی فیس بوکی پرونده را فاش کرد – شرکتی که وی و 47 دادخواست ضد انحصاری دیگر هفته گذشته به کمیسیون تجارت فدرال ارائه دادند.

Google “بارها و بارها از قدرت انحصاری خود برای کنترل قیمت گذاری استفاده کرده است ، [and] آنها در تبانی مخفی برای جعل مزایده در نقض شدید عدالت نقش دارند “. وی با اشاره به بیگ تک ، افزود: وقت آن است که راه سخت را یاد بگیرید تا با تگزاس سر و کله نزنید.

آقای پاکتون گفت که در این دادخواست گوگل متهم به “رفتار ضد رقابتی ، اقدامات استثنایی و کلاهبرداری کلاهبرداری شده است.” “این جلیات شرکت با استفاده از قدرت خود در بازار دستکاری می کند ، رقابت را از بین می برد و به شما مصرف کننده آسیب می رساند.”

این دادخواست در دادگاه فدرال در شرق تگزاس تشکیل شده است و هدف آن تبادل تبلیغات گوگل است که از پیشنهادات و قرار دادن خودکار برای مقادیر زیادی تبلیغات آنلاین استفاده می کند.

طبق گفته ایالت ، “در این بازار تجارت الکترونیکی ، گوگل یک پارچ ، یک خمیر و یک داور است.” آنها افزودند: “این شرکت” از موقعیت قوی خود در هر طرف از بازارهای نمایش آنلاین استفاده می کند تا رقابت را غیرقانونی از بین ببرد. “

Google بلافاصله به این درخواست پاسخ نداد. تحقیقات در مورد شیوه های تبلیغاتی این شرکت توسط گروه بزرگتری از کشورها انجام شد ، از جمله چندین کشور با دادستان کل حزب دموکرات. بلافاصله مشخص نبود که چرا گروه دادستانهای جمهوریخواه به رهبری تگزاس خود به خود ادامه دادند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir