دولت سوئد آن را مسئول عدم موفقیت در محافظت از سالمندان در برابر ویروس کرونا می داند


بر اساس یافته های اولیه تحقیقات رسمی در مورد واکنش این کشور به بیماری همه گیر ، استراتژی سوئد برای محافظت از افراد مسن خود در برابر ویروس کرونا شکست خورده است و دولت استکهلم مسئول آن است.

کمیسیون مستقل ویروس کرونا ویروس سوئد ، یکی از اولین در اروپا که بخشهایی از یافته های خود را منتشر کرد ، گفت: مشکلات ساختاری شناخته شده در مراقبت از سالمندان منجر به تعداد زیادی از مرگ در بازنشستگان شده است.

“این کمبودها باعث شده که مراقبت در منزل برای مقابله با بیماری همه گیر آمادگی و تجهیزات کافی نداشته باشد. کارکنان شاغل در بخش مراقبت از سالمندان عمدتا برای مقابله با بحران رها شده اند. . . اگرچه سوئد ، در مقایسه با سایر کشورها ، با نسبت بالای مرگ و میر در محل اقامت برجسته نیست ، اما هنوز مشخص است که تاکنون این قسمت از استراتژی شکست خورده است “، کمیسیون در قسمت اول گزارش خود گفت. ، منتشر شده در سه شنبه.

این گزارش می افزاید: “مسئولیت نهایی این کمبودها به عهده دولت در قدرت است – و دولت های قبلی که این اطلاعات را نیز در اختیار داشتند.”

گزارش تند یک نظرسنجی ، اکثراً توسط دانشگاهیان و به ریاست وکیل ایالت سابق ، خواندن را برای دولت چپ میانه در استکهلم ناخوشایند می کند.

سوئد در مقابله با بیماری همه گیر راهی متفاوت از بقیه اروپا را در پیش گرفته است ، از جمله عدم استفاده از قفل رسمی یا توصیه به استفاده از ماسک های صورت ، باز نگه داشتن مرزهای خود و قرنطینه نکردن مسافران از خارج از کشور.

حتما بخوانید:
بیت کوین برای معاملات نزدیک به بالاترین رکورد ، بیش از 18000 دلار تجمع می کند

روز سه شنبه ، كمسیون تأكید كرد كه سوئد نسبت مشابهی با سایر كشورهای اروپایی نسبت سالخوردگان نسبت مشابهی به مرگ را داشته است. اما سرانه مرگ و میر آن یکی از بالاترین در اروپا است و به طور قابل توجهی بالاتر از همسایگان شمالی آن است.

نخست وزیر استفان لوفون روز سه شنبه به افتون بلادت گفت كه سوئد تحت تأثیر موج دوم Covid-19 بیش از آنچه مقامات بهداشتی كشور انتظار داشتند ضربه دیده است.

کمیسیون سوئد چندین عامل را مورد انتقاد قرار داده است ، از جمله مسئولیت مشترک بین مقامات ملی و محلی در مراقبت از سالمندان. سطح ناکافی کارکنان و گاهی اوقات شرایط کار نامناسب. و مشکلات مربوط به اعزام پزشکان به خانه های سالمندان.

وی گفت برای رفع نواقص “زمان زیادی” صرف شده است و تعدادی از راه حل های فرار مانند معرفی دیرهنگام آزمایش ها و ممنوعیت بازدید از خانه های سالمندان را ذکر کرده است ، که فقط در اول آوریل ، چند هفته پس از همه گیری ، معرفی شده است. .

وی افزود: “به نظر منفی می رسد كه قبلاً به شرایط خانه های سالمندان توجه نشده بود ، زیرا معلوم بود كه عواقب عفونت به ویژه در این گروه بسیار شدید است.”

کمیسیون اظهار داشت که 20٪ از ساکنان آلوده به هیچ وجه توسط پزشکان ویزیت نمی شوند ، در حالی که 40٪ از این موارد نیز توسط یک پرستار ارزیابی نشده است – چیزی که وی آن را “غیر قابل قبول” خواند.

جیمی آکسون ، رهبر دموکرات های پوپولیست سوئد ، گفت که مردم در سوئد غیرضروری مرده اند و در این گزارش آمده است که دولت چقدر بد عمل کرده است. وی در توئیتر افزود: “البته مسئولیت نهایی به عهده نخست وزیر استفان لوفون است.”

حتما بخوانید:
Movie May Not Exist!

لنا هالنگرن ، وزیر امور اجتماعی ، تلاش کرد تا دولت راست میانه قبلی را که از 2006 تا 2014 آن را اداره می کرد ، درگیر کند. وی گفت: “کاستی در مراقبت از بزرگسالان ریشه در دهه ها غفلت دارد. اگر مراقبت از سالخوردگان را همانطور که باید می دیدیم و از آنها قدردانی می کردیم ، احتمالاً در وضعیت فعلی نبودیم. ”

کمیسیون قرار است گزارش نهایی خود را در اکتبر 2021 منتشر کند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید