[ad_1]

یک دیپلمات پیشین اتحادیه اروپا که ادعا می شود از چین جاسوسی کرده است ، مقامات آلمانی را به “سهل انگاری ، حماقت و نادانی” متهم کرده و گفته است که بخاطر “نابود کردن زندگی” میلیون ها یورو غرامت از دولت آلمان خواهد خواست.

دادستان های آلمان ماه گذشته پس از عدم اثبات کافی ادعاهای مربوط به کار وی برای سرویس های اطلاعاتی چین ، تحقیقات خود را علیه Gerhard Sabatil متوقف کردند.

نماینده سابق اتحادیه اروپا در کره جنوبی در مصاحبه ای با فایننشال تایمز گفت که محققان “فقط چیزها را درست کردند ، حقایق را دستکاری کردند و داستانی از نیمه حقیقت و سو mis تفاهم ایجاد کردند.”

وی گفت كه از دولت آلمان “یك رقم كوچك هفت رقمی” درخواست خواهد كرد. وی گفت: “من از حقوق چهار ساله محروم هستم.” “من واقعاً سوخته ام و نمی دانم آیا می توانم دوباره کار کنم. اعتبار من ، شبکه من ، حلقه دوستانم ، همه چیز از بین رفته است. “

آقای سابثیل که شخصیتی مجلل و تمایل به پاپیون های رنگارنگ است ، به عنوان سفیر اتحادیه اروپا در سئول ، اسلو و برلین و به عنوان مدیر خدمات دیپلماتیک اتحادیه اروپا برای آسیای شرقی و اقیانوس آرام خدمت می کند. در سال 2017 ، او برای پیوستن به شرکت لابی EUTOP ترک کرد.

در ژانویه سال جاری ، دادستان های آلمان با بازرسی از دفتر و منزل وی ، وی را به کار به عنوان “خبرچین و استخدام کننده” اطلاعات خارجی چین متهم کردند. آنها ادعا کردند که وی موافقت کرده است اطلاعات را به یک جاسوس چینی به نام “جانی” که در اتاق فکر موسسه مطالعات اروپا شانگهای (SIEC) کار می کرد ، منتقل کند. محققان بر این باورند که این مituteسسه ، جایی که آقای Sabatil در سال 2017 در مورد سیاست آلمان سخنرانی می کرد ، با اطلاعات چین ارتباط دارد.

این ماجرا برجسته تر شدن تنش ها بین چین و غرب است ، که با جنگ تجاری ایالات متحده و چین ، اختلافات بر سر هنگ کنگ و سین کیانگ ، و سرکوب ارائه دهنده تجهیزات مخابراتی هواوی ، تشدید شد. دولت های اروپایی به طور فزاینده ای در مورد عملیات ادعایی نفوذ چین نگران می شوند و نگران هستند که قوانین فعلی جاسوسی برای حل این مشکل نامناسب است.

در همین حال ، با تشدید تنش ها ، افرادی که روابط چینی دارند شکایت دارند که مقامات غربی با سو with ظن بی مورد با آنها رفتار می کنند.

آقای سابثیل گفت پرونده علیه او “محصول ترس جدید از چین” است. “هر کسی که نمی خواهد در این موج موج سواری کند [and] وی گفت: “وی بلافاصله مظنون به پیوستن به نبرد می شود.” “به خاطر می آورید که وقتی کایزر ویلهلم در مورد خطر زرد صحبت کرد؟” حسادت باعث ترس شد. “

این پرونده همزمان با زنگ خطر در برلین در مورد افزایش جاسوسی چینی ها در آلمان بود. در آخرین گزارش سالانه خود ، Verfassungsschutz ، آژانس اطلاعات داخلی آلمان ، می گوید چین به طور فزاینده ای در تلاش است آلمان های “با کیفیت” را به عنوان جاسوس جذب کند و آنها را با “چشم انداز پاداش جذاب” جذب کند.

وی همچنین به اتاقهای فکر چین هشدار داد و گفت برخی از آنها توسط سازمانهای جاسوسی در این کشور برای ارتباط با دانشجویان ، دیپلماتها و بازرگانانی که پس از آن سعی در جذب مامور داشتند ، مورد استفاده قرار می گیرد. چنین موسساتی “در خدمت جمع آوری اطلاعات حساس هستند. . . اهداف مناسب را انتخاب کنید و پوشش فعالیت های جاسوسی را فراهم کنید. “

اما تحقیقات آقای سابثیل به جایی نرسید. طبق اسنادی که توسط FT مشاهده شده است ، دادستان ها خود در مورد صحت برخی از شواهد ابراز تردید كرده اند. به طور خاص ، آنها به “اختلاف قابل توجه” بین رونوشت مکالمات تلفنی شنیده شده توسط Verfassungsschutz و نوارهای واقعی مکالمات اشاره کردند و اظهار داشتند که مطالبی که می توانند آقای Sabathil را تبرئه کنند ، حذف شده اند.

با این حال ، یک فرد نزدیک به تحقیقات اصرار داشت که پرونده های صوتی کامل در اختیار دادستان ها قرار گیرد. فرد همچنین گفت که سو susp ظن ها علیه آقای سابثیل کاملاً برطرف نشده است. با این حال ، آنها برای منجر به محکومیت در پرونده کافی نبودند.

سخنگوی دادستانی فدرال گفت: تحقیقات رسماً خاتمه یافته است زیرا فعالیت های جاسوسی ادعا شده “با امنیت لازم برای کیفرخواست” را تأیید نمی کند. او از اظهار نظر بیشتر امتناع کرد.

آقای سابثیل در سال 2015 پس از تحویل یک سند اتحادیه اروپا که به عنوان محرمانه به شریک دانشگاهی چینی خود طبقه بندی شده بود ، مورد توجه مقامات قرار گرفت ، اقدامی که تصدیق کرد “اشتباه” است. آلمان سپس مجوز امنیتی وی را لغو کرد و در سال 2016 وی از کره جنوبی ، جایی که یک مقام اتحادیه اروپا بود ، به بروکسل فراخوانده شد. اندکی بعد ، وی خدمات دیپلماتیک را ترک کرد.

اما وی ادعای جاسوسی در مورد چینی ها را به عنوان “مزخرف مطلق” انکار کرد. وی به بازرسان گفت: “اینها افرادی هستند که بیش از حد هیجانات جنایی را دیده اند ، کابوس می بینند و خیال می کنند و سپس همه چیز را مرتب می کنند.” سخنگوی Verfassungsschutz از اظهار نظر خودداری کرد.

گزارشات تکمیلی مایکل پیل و ادوارد وایت

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر