رئیس جدید گلنکور با آزمایش های سخت زغال سنگ روبرو است


از زمان تاسیس در سال 1974 ، گلنکور فقط سه مدیر کل داشته است. او سال آینده با گری ناگل 45 ساله آفریقای جنوبی چهارمین مقام را بدست خواهد آورد.

او کفش های بزرگی برای پر کردن دارد – بیش از 19 سال ، مدیر عامل جدید ظهور ایوان گلازنبرگ ، یک گلنکور ریسک گریز در یک نیروگاه 42.5 میلیارد دلاری تجارت و استخراج جهانی ساخته است که 160،000 کارمند و پیمانکار در آن استخدام می شود. در 35 کشور

آقای ناگل همچنین با چالش های بزرگی روبرو است.

در سال های اخیر ، این شرکت تحت نظارت دقیق نظارتی قرار گرفته است ، از جمله تحقیقات ایالات متحده در مورد فساد احتمالی در کشورهای در حال توسعه مانند جمهوری دموکراتیک کنگو.

وی باید تصمیم بگیرد که آیا در استخراج زغال سنگ باقی بماند ، بخشی که به نفع سرمایه گذاران متمرکز بر معیارهای زیست محیطی ، اجتماعی و مدیریت نیست – و یک بخش در گلنکور ، که در حال حاضر توسط آقای ناگل اداره می شود.

و این باید قیمت سهام را افزایش دهد ، که علی رغم دو برابر شدن پس از مارس در مارس ، هنوز هم بسیار پایین تر از قیمت 2011 است.

پل گیت ، متخصص معدن در Azvalor Asset Management ، گفت: “گلنكور باید تصمیم بگیرد پس از ایوان ، ESG در جهان چه می خواهد باشد.” “احساس من این است که ذغال سنگ در نهایت جدا خواهد شد.”

ارائه گلنکور و لحظات مهم از روی شناور

آقای ناگل که اکنون در استرالیا مستقر است و در آنجا دارایی های زغال سنگ گلنکور را مدیریت می کند ، سال آینده به سوئیس می رود. وی در حالی که با مهمترین شرکای این شرکت از جمله فلیکس تیسکددی ، رئیس DRC و بانکهایی که عملیات عظیم تجاری آن را تأمین می کنند ، با آقای گلازنبرگ شش ماه کار خواهد کرد.

حتما بخوانید:
دموکرات های ارشد از تمایل به سازش در زمینه مشوق ها خبر می دهند

آقای ناگل در سیدنی بود که آقای گلاسنبرگ هفته گذشته او را به عنوان جانشین خود به سمت انتصاب یک سرمایه گذار که گلنکور اعلام کرد جاه طلبی خود را به عنوان اولین معدنچی بزرگ با اهداف موافقت نامه اصلاحی پاریس مطابقت دارد ، اعلام کرد. از آب و هوا

به گفته افراد آشنا با تفکر وی ، آقای گلازنبرگ نمی خواهد انتصاب آقای ناگل باعث تضعیف دید وی برای ایجاد یک گلنکور جدید با رنگ سبز شود که سرمایه گذاران آگاه از آب و هوا را به خود جلب کند.

ذوب مس در آلتونورته در شمال شیلی: گلنکور فلزات حیاتی را برای انتقال انرژی تولید می کند

انتقال به سمت رهبری در حالی صورت گرفت که گلنکور ، که بازار صعودی سنگ آهن را از دست داده بود ، از افزایش قیمت فلزات صنعتی برخوردار شد. در صورت ادامه قیمت های فعلی ، این گروه می تواند 5.6 میلیارد دلار مازاد درآمد در سال آینده ایجاد کند که به وی امکان می دهد بدهی خود را بازپرداخت کرده و سود سهام خود را که امسال به حالت تعلیق در آمده بود از سر بگیرد.

از آنجا ، آقای ناگل می تواند از عهده دو راه حل اصلی برآید که نمایانگر موقعیت بی نظیر گلنکور به عنوان یک شرکت در دو انتهای طیف کربن است. این بزرگترین صادر کننده زغال سنگ حرارتی در جهان است ، اما همچنین تولید کننده عمده فلزاتی است که برای انتقال انرژی بسیار مهم است – مس ، کبالت ، نیکل و روی.

در رویداد روز جمعه ، گلنکور متعهد شد تا سال 2050 میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود ، از جمله “محدوده 3” ایجاد شده هنگام سوختن مواد اولیه توسط مشتریان را به صفر برساند.

این شرکت قصد دارد این کار را به طور عمده با قرار دادن تجارت ذغال سنگ در یک مدیریت مدیریت شده انجام دهد ، جایی که سهام با جایگزین شدن جایگزین نمی شود.

پیش بینی جریان نقدی گلنکور برای سال 2021

آقای گلازنبرگ با قرار دادن یک مسیر قابل اعتماد به صفر ، معتقد است که گلنکور قادر خواهد بود به مشاغلی پایبند باشد که می تواند به ازای پول شیر بخورد و توسط سرمایه گذاران جریمه نشود.

ذغال سنگ حدود 10٪ سود قبل از بهره ، مالیات ، استهلاک و 5٪ درآمد را به خود اختصاص می دهد ، بنابراین قسمت عمده ای از تجارت وی نیست.

این حرکت با پاسخ مثبت روبرو شد. اگرچه تعهدات گلنکور به بررسی دقیق احتیاج دارد ، اما به گفته آدام ماتیوز ، مدیر اخلاق و تعامل در شورای بازنشستگی کلیسا و رئیس مشترک طرح انتقال مسیر ، این تعهدات “قابل توجه” است.

ورق های مس در هنگام تصفیه الکترولیتی در جمهوری دموکراتیک کنگو: زمان و مکان افزایش تولید فلز تصمیم بزرگی برای گری ناگل خواهد بود © Simon Dawson / Bloomberg

“روشن است که ما به سرعت به زمانی نزدیک می شویم که استانداردی برای آنچه به اندازه کافی بلند پروازانه و آنچه که نیست ، تعیین خواهد شد. چنین استانداردی به وضوح شامل انتشار از باند 3 خواهد بود. “

در نهایت ، آقای ناگل تصمیم خواهد گرفت که آیا گلنکور می تواند روی ذغال سنگ باقی بماند یا تجارت را کنار بکشد.

“ما معتقدیم که در نهایت بعد از به عهده گرفتن گری ناگل به عنوان مدیرعامل و سپس گلنکور بر یک معدنچی از امواج سبز ، “گفت: کریستوفر لافمینا ، تحلیلگر در جفریز.

آقای ناگل سپس باید تصمیم دیگری بگیرد: چه زمانی تولید فلزات – عمدتا مس و نیکل – را که برای انتقال انرژی مورد نیاز است ، افزایش دهد.

تقاضا برای عسل در حال افزایش است ، اما پروژه های جدید فاقد آن هستند

تصمیم گیری در مورد زمان کشیدن ماشه در هنگام انبساط مین ها بسیار مهم خواهد بود. اگر آقای ناگل خیلی زود حرکت کند ، خطر اضافه کردن بیش از حد به بازار و سرکوب قیمت ها را دارد.

تحلیلگران انتظار ندارند تغییرات عمده ای در فرهنگ تجاری شلوغ گلنکور با آقای ناگل ، که “فوق العاده تجاری” است ، انجام شود.

آقای لا فمینا گفت: “ما انتظار داریم از ایوان به Geri منتقل شویم.”

مدیر عامل جدید همچنین خواهان بهبود سابقه ایمنی گلنکور است – او امسال هشت کشته متحمل شده است – و باید تصمیم بگیرد که آیا صف دارایی های ناچیز از جمله تجارت اکتشاف نفت گلنکور و بلوک مس آن در زامبیا را قطع کند. . به گفته دویچه بانک ، گلنکور دارای یک پایگاه عظیم از بیش از 150 دارایی صنعتی است.

آقای ناگل ، که از طرف فعال این تجارت است ، همچنین باید با دست تجارت یا بازاریابی خود سرعت بگیرد.

یکی از موضوعاتی که آقای ناگل قدرت زیادی در مورد آن ندارد ، کاوشگرهای مختلف نظارتی است که شرکت با آن روبرو است.

در سال 2018 ، به وزارت دادگستری آمریكا دستور داده شد كه اسناد و مدارك مربوط به احتمال فساد و پولشویی در نیجریه ، ونزوئلا و DRC را برای بیش از یك دهه تحویل دهد.

تحقیقات توسط وزارت دادگستری معمولاً حداقل سه سال به طول می انجامد ، اگرچه عزیمت آقای گلازنبرگ و سایر مقامات ارشد تحت تأثیر تحقیقات می تواند روند کار را تسریع کند. این شرکت گفت که در حال همکاری با تحقیقات است.

چالش دیگر آقای ناگل حفظ روابط خوب با آقای گلاسنبرگ خواهد بود كه حتی بعد از بازنشستگی نیز حضور وی در این تجارت معلق خواهد بود.

آقای گلازنبرگ گفته است كه او قصد ندارد رئیس بعدی این شركت شود – تونی هیوارد نمی تواند به عنوان مدیر قانون شركت انگلیس به نقش خود ادامه دهد. اما رئیس معزول با داشتن 9.1٪ سهام به ارزش نزدیک به 4 میلیارد دلار سهامدار اصلی باقی خواهد ماند.

آقای گلازنبرگ گفت: “اگر گری بخواهد به من كمك كند ، من در صورت لزوم برای كمك به او خواهم بود ، اما قطعاً قصد دخالت ندارم.” “وی باید شرکت را هر طور که صلاح می داند اداره کند و برای سهامداران ارزش آفرینی کند.”

هفته ای دو بار خبرنامه

انرژی یک تجارت ضروری در جهان است و منبع انرژی خبرنامه آن است. هر سه شنبه و پنجشنبه ، مستقیماً در صندوق ورودی شما ، اخبار فوری ، تجزیه و تحلیل آینده و هوش را در اختیار شما قرار می دهد. اینجا ثبت نام کنید.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید