[ad_1]

لی ریموند ، مدیرعامل سابق شرکت نفتی ExxonMobil ، پس از فشار طولانی مدت فعالان اقلیم و سرمایه گذاران به بانک ، از هیئت مدیره JPMorgan Chase استعفا داد.

آقای ریموند 82 ساله با 33 سال سابقه کار طولانی ترین مدیر بانک بود که در سال 1987 با JPMorgan & Co شروع به کار کرد و از طریق ادغام آن با بانک Chase Manhattan در سال 2000 بانک را اداره کرد.

وی همچنین تا ماه مه سال جاری 19 سال مدیر مستقل برجسته این بانک بود.

گروه های فعال ، از جمله ائتلاف اکثریت و خط لوله پول را متوقف کنید و همچنین اسکات استرینگر ، کنترل کننده نیویورک ، به دلیل ارتباط نزدیک وی با فسیل ها ، آقای ریموند را نه تنها به استعفا بلکه برای ترک هیئت مدیره نیز فراخواند. صنعت سوخت

سخنگوی JPMorgan گفت که بازنشستگی آقای ریموند در مورد مسائل آب و هوایی یا فعالیت سرمایه گذاران “صفر” است. در یادداشتی برای کارمندان ، مدیر عامل شرکت جیمی دیمون از او به عنوان “مردی با شخصیت ، خرد و قضاوت خارق العاده” و “یک نیروی مهم که به JPMorgan Chase کمک می کند تا یک شرکت استثنایی امروز باشد” ستایش کرد.

این استعفا که از پایان سال اجرایی می شود ، “در نتیجه اختلاف نظر با شرکت نیست” ، این بانک در بیانیه نظارتی گفت.

ریچارد بروکس ، یک متخصص ارشد کمپین در 350.org ، یک گروه لابی اقلیمی ، گفت که این خبر “نشانه تغییر باد موسسات مالی است که اقدامات آب و هوایی را جدی می گیرند” و “در حالی که JPMorgan Chase همچنان بزرگترین سرمایه گذار است. در دنیای سوخت های فسیلی ، ریموند دیگر مانع آنها نمی شود و چیس باید بودجه خود را برای زغال سنگ ، نفت و گاز دوباره اصلاح کند. “

[ad_2]

منبع: tech4life.ir