رئیس ناظر حسابرسی آلمان در حال تحقیق در مورد معاملات سهام Wirecard است


آلمان پس از اعتراف وی به خرید و فروش سهام در Wirecard ، از رئیس نهاد نظارت بر حسابرسی این کشور تحقیق خواهد کرد ، در حالی که موسسه شخصی وی در حال بررسی حسابرس متقلب شرکت برای پرداخت ها است.

رالف بوز ، شریک ارشد سابق حسابرس چهار شرکت بزرگ KPMG که از سال 2016 ریاست Apas را بر عهده دارد ، پنجشنبه شب در تحقیق در مورد رسوایی حسابداری در پارلمان گفت که او در آوریل سهام Wirecard را خریداری کرده و آنها را با ضرر فروخته است. ماه بعد در آن زمان ، آپاس مذاکرات محرمانه ای با تنظیم کننده مالی آلمان BaFin در مورد Wirecard داشت.

وزیر اقتصاد آلمان ، پیتر آلتمایر ، پذیرش را “شرم آور” خواند و گفت که معاملات سهام آقای بوز بررسی خواهد شد. وی روز جمعه به خبرنگاران گفت: “ما این موضوع را با افراد درگیر در میان خواهیم گذاشت.”

Cancel Kiziltepe ، نماینده سوسیال دموکرات که در جلسه استماع کمیته از آقای Bose در مورد معاملات سهام خود س askedال کرد ، گفت: “این امر از تجارت داخلی به شدت خسته کننده است.”

فلوریان تونکار ، نماینده لیبرال دموکرات های آزاد ، خواستار استعفای آقای بوز شد: “از نظر من ، او نمی تواند در سمت خود بماند.”

آقای بوز ، که حاضر به افشای میزان سرمایه گذاری خود در این گروه ورشکسته شده است ، بلافاصله به درخواست های مربوط به اظهار نظر پاسخ نداد ، و همچنین BaFin ، مسئول تحقیق در مورد معاملات بالقوه داخلی.

از آپاس انتقاد شده است که زودتر به دلیل ادعای کلاهبرداری در حسابداری در Wirecard اقدام نکرده است. او تحقیقات مقدماتی را در مورد کار EY در Wirecard در اکتبر 2019 آغاز کرده بود ، که فقط در اوایل ماه مه سال 2020 به یک تحقیق کامل تبدیل شد.

حتما بخوانید:
بانک های اسپانیا به دنبال مراحل سخت تر با دور ادغام هستند

در اواخر سپتامبر سال جاری ، آپاس شکایتی کیفری علیه سه شریک EY که Wirecard را بازرسی کردند ، ایجاد کرد و آنها را به سو potential رفتار احتمالی و فعالیت مجرمانه متهم کرد.

آپاس دومین نهاد دولتی آلمان است که به مسائل مربوط به تجارت کارکنان سهام Wirecard رسیدگی می کند. در ماه اکتبر ، BaFin کارمندان را از تجارت در سهام و سایر اوراق بهادار شرکت های تحت کنترل خود منع کرد.

در سال 2019 ، BaFin تحریم فروش کوتاه سهام Wirecard را به مدت دو ماه منع کرد و شکایتی کیفری علیه دو روزنامه نگار Financial Times که ادعای کلاهبرداری علیه این شرکت را گزارش کردند ، ثبت کرد.

نایف کانوان ، مدیر اجرایی اجرای قانون و نظارت بر بازار در آپاس ، روز پنجشنبه به قانونگذاران گفت که اقدامات بافین “بر نحوه تفکر کارکنان آپاس در مورد این ادعاها” تأثیرگذار است. وی گفت: “برداشت من این بود: کسی در این پرونده است ، اتهامات را بررسی می کند و به نتیجه گیری خاصی می رسد.”

به دنبال افشاگری های آقای بوز ، آقای تونکار گفت که این کار “باورنکردنی” است. وی افزود: “هر زمان كه فكر می كنید نمی تواند بدتر شود ، Wirecard خلاف این را ثابت می كند.”

آقای بواز به قانونگذاران گفت كه او سهام Wirecard را در تاریخ 28 آوریل ، روزی كه گزارش ویرانگر KPMG منتشر شد و سهام Wirecard را 26 درصد كاهش داد ، خریداری كرد.

وی گفت ، آقای بوز سهام خود را در 20 مه با ضرر فروخت. این روزی بود که آپاس و BaFin در مورد یافته های گزارش KPMG تبادل نظر کردند. رئیس آپاس گفت که او سهام خود را قبل از جلسه فروخته است.

حتما بخوانید:
آفریقا به رقابت "خسته کننده" ریاست جمهوری در غنا حسادت می ورزد

آقای بوز در پاسخ به این س whyال که چرا پس از گزارش KPMG تصمیم به سرمایه گذاری در Wirecard گرفت ، اما تأیید نکرد که بخش بزرگی از تجارت Wirecard در آسیا وجود دارد ، گفت: او به مدل تجاری شرکت پرداخت اعتقاد دارد.

دانیل بایاز ، یک نماینده سبز ، گفت که آقای بوز “اهمیت گزارش KPMG را نمی فهمد” و او را به “نادانی وحشتناک از تعارض آشکار منافع” متهم کرد.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید