[ad_1]

رئیس سازمان حسابرسی آلمان پس از اجازه دادن به معامله سهام در Wirecard هنگام بررسی حسابرس شرکت ، با اثر فوری متوقف شد ، زیرا سقوط متقلبانه گروه پرداخت همچنان ویرانگر فضای شرکت های آلمان است.

سرویس فدرال اقتصاد و کنترل صادرات ، آژانس گزارش دهنده به وزارت اقتصاد ، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت ، تصمیم برای کنار گذاشتن رئیس Apas ، رالف بوز برای “محافظت” از “یکپارچگی” نهاد نظارتی است در حالی که مورد بررسی قرار می گیرد.

در اقدامی جداگانه روز دوشنبه ، مشخص شد كه تنظیم كننده مالی آلمان BaFin كه وظیفه تحقیق در مورد معاملات سهام آقای بوز را دارد ، یك كارمند را به دلیل نقض قوانین افشای اطلاعات مربوط به خرید و فروش اوراق بهادار مربوط به Wirecard اخراج كرده است. سه کارمند دیگر BaFin تحت اتهامات مشابه تحت تحقیق هستند.

Apas و BaFin ، دو تن از مهمترین تنظیم کنندگان آلمان ، به دلیل معاملات بازار سهام مرتبط با Wirecard مورد انتقاد قرار گرفتند. در نیمه اول سال 2020 ، 56 کارمند BaFin 196 معامله خصوصی با اوراق بهادار Wirecard را افشا کردند.

آقای بوز به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد. وی که یک شریک ارشد سابق در حسابرس Big KPMG 2016 بود و از سال 2016 ریاست Apas را بر عهده داشت ، هفته گذشته به پارلمان آلمان گفت که در ماه آوریل سهام Wirecard را خریداری کرده و ماه بعد را با ضرر فروخته است. در آن زمان ، آپاس در مورد Wirecard با BaFin مکالمه محرمانه ای داشت.

ماتیاس هاور ، عضو بلوک HDZ / HSS آنگلا مرکل ، تعلیق آقای بوز را “پیگیری” خواند زیرا معاملات سهام وی “بسیار غیرقابل قبول” بود و “اعتماد به استقلال آپاس” را تضعیف کرد.

در ماه اکتبر ، BaFin کارمندان را از تجارت در سهام و سایر اوراق بهادار در شرکتهایی که کنترل می کند منع کرد. یک بررسی داخلی نشان داد که چهار کارمند با گزارش در مورد تجارت اوراق بهادار Wirecard با تأخیرهای دو تا هشت ماهه ، قوانین افشای اطلاعات را نقض کردند.

وزارت دارایی روز دوشنبه در پاسخ به س writtenال کتبی فرانک شفلر ، نماینده حزب دموکرات های آزاد لیبرال ، در پایان ماه نوامبر یکی از کارمندان BaFin را ترک کرد.

آقای شوفلر گفت: “تنظیم كننده مالی آلمان مانند یك جمهوری موز عمل می كند” و افزود كه این باعث فشار بر اولاف شولز وزیر دارایی می شود.

وزارت خزانه داری گفت که BaFin تاکنون هیچ مدرکی در مورد استفاده کارمندان از اطلاعات داخلی هنگام معامله سهام Wirecard پیدا نکرده است و خاطرنشان کرد که چهار کارمندی که قوانین افشاگری را نقض کرده اند در ادارات مربوط به این ماجرا کار نمی کنند. کارت تلفن

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر