رسانه های چینی در حال تشدید تلاش برای تحقیق در مورد ریشه های کوید هستند


رسانه های دولتی چین با انتشار نظریه های شدید ادعا می کنند که همه گیری ویروس کرونا در خارج از چین قبل از تحقیقات سازمان بهداشت جهانی در مورد منشا ویروس آغاز شده است.

روزنامه رسمی حزب کمونیست چین ، مردم ، روز چهارشنبه در یک پست فیس بوکی گفت که “تمام شواهد موجود” نشان می دهد که ویروس “از ووهان مرکزی چین شروع نشده است” ، به نقل از کارشناسان چینی.

این پست دنباله ای از اظهارات مقامات و دانشمندان چینی است که سعی دارند این عقیده را که سارس-کو-2 ، ویروس عامل Covid-19 ، برای اولین بار به مردم چین رسیده است زیر سوال ببرند.

یک ایده که تبلیغ می شود این است که ویروس از طریق غذاهای منجمد یا بسته بندی آنها به ووهان منتقل شده و انتشار آن به سادگی در بازار محلی شدت گرفته است.

وو زونیو ، متخصص اپیدمیولوژیست در مرکز کنترل بیماری های چین ، به پکن نیوز گفت: “اگر اوایل امسال به شیوع اولیه ووهان برگردیم ، بیماران در بازار غذاهای دریایی هوانان در بخش غذاهای دریایی منجمد متمرکز شده اند.” . ماه

“همه شواهد نشان می دهد که زنجیره های غذاهای دریایی سرد وارداتی منشا شیوع آن است.”

چین ادعا می کند که غذاهای منجمد و بسته بندی آنها تهدیدی جدی برای شیوع بیماری Covid-19 است.

دانشمندان شواهدی را یافته اند که نشان می دهد ویروس می تواند برای مدت طولانی در محیط های سرد فعال باقی بماند ، اما متخصصان خارج از چین تا حد زیادی موافقند که حمل و نقل با زنجیره سرما خطر ناچیزی برای ایجاد عفونت است.

حتما بخوانید:
هر آنچه که باید در رابطه با عوارض پیکر تراشی بدانید

اعتقاد عمومی بر این است که Sars-Cov-2 از خفاش های نعل اسب نشأت گرفته است ، زیرا دانشمندان یک سویه ویروس را شناسایی کردند که شباهت زیادی با آن در انسان دارد. اما اینکه او چگونه و از کجا جهش به سوی مردم انجام داده همچنان یک معما است.

یانچونگ هوانگ ، یک افسر ارشد بهداشت عمومی در شورای روابط خارجی نیویورک ، گفت: “همه چیز هنوز بسیار مبهم است ، بسیار نامشخص است.”

چین می گوید برای بررسی منشا ویروس آزاد است. اولین تیم اعزامی از سوی سازمان بهداشت جهانی برای ایجاد رهنمودهایی برای تحقیقات بعدی در دیدار از ووهان موفق نشدند ، و این انتقاد دیپلمات های آمریکایی را به دنبال داشت.

وی گفت که به نظر می رسد طرحی که تحقیقات WHO در مورد منشا آن اتخاذ کرده با موضع رسمی چین مبنی بر اینکه منبع ممکن است خارج از ووهان باشد ، همزمان است. جزئیات نظرسنجی جهانی در این ماه منتشر شد.

روز دوشنبه ، مایکل رایان ، مدیر اجرایی برنامه اضطراری بهداشت WHO ، گفت که تیم باید جستجو در Wuhan را آغاز کند و شواهد را از آنجا دنبال کند.

وی گفت: “گرچه یك خوشه زمانی و جغرافیایی مربوط به بازار وجود داشت ، اما همه موارد در این خوشه اولیه نمی توانستند مستقیماً با بازار ارتباط داشته باشند.”

این اظهارات به طور گسترده در رسانه های چینی پخش شد و غالباً ادعای وی مبنی بر تمرکز کاوشگر ابتدا در مورد ووهان را حذف کرد.

ویرایش تجاری Coronavirus

ویروس کرونا چگونه از بازارها ، مشاغل و زندگی روزمره و مشاغل ما مالیات می گیرد؟ با خبرنامه ویروس کرونا در جریان باشید.

حتما بخوانید:
اپل از آیفون 14 رونمایی کرد

اینجا ثبت نام کنید

تلاش های چین برای پیشنهاد این ویروس در خارج از کشور تهدید می کند روابط قطع شده با ایالات متحده در هفته های آخر ریاست جمهوری دونالد ترامپ را بدتر کند. آقای ترامپ مرتباً منتقد WHO است ، که او را متهم می کند که بیش از حد با چین دلسوز است.

آقای هوانگ نگران بود که ممکن است روند سیاسی بیشتر شود ، که “انجام یک تحقیق مستقل ، شفاف و عمیق با نتایج قابل قبول برای همه طرف های درگیر” را دشوار می کند.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید