[ad_1]

جان لو کاره ، نویسنده ای که با هیجان های ظریف او به طرز ماهرانه ای بسیاری از پیچیدگی های شخصی و سیاسی جنگ سرد را کاوش می کرد ، در 89 سالگی درگذشت. نویسنده کلاسیک دوست دارد جاسوسی که از سرما آمده است و تینکر ، خیاط ، سرباز ، جاسوس بر اساس بیانیه نماینده ادبیات وی ، روز شنبه بر اثر ذات الریه در کورنوال درگذشت.

در شش دهه فعالیت نویسندگی ، لو کاره – نام واقعی دیوید کورنول – به طور م definedثر تریلر جنگ سرد را تعریف کرد و رمان جاسوسی را به فرم ادبی بالاتری ارتقا داد ، و فراتر از کپرهای شکننده ، سخت جوش و اکشن بود. .

در حالی که رمان های او با بسیاری از “مهارت های تجاری” جاسوسی روبرو است ، گاهی اوقات برای آزار چندین دهه کار ارواح ، لو کارر با دقت بیشتری اسرار بی شماری ، اغلب غیرقابل حل ، فردی و اخلاقی را که مردم در صف اول یک درگیری ژئوپلیتیک که در آن مرزهای خوب و غلط محو شده است.

پس از فروپاشی دیوار برلین ، لو کاره توجه خود را به سرزمین های سایه دار جدید در جهان پس از جنگ سرد ، مانند جنگ با تروریسم و ​​تجارت اسلحه و مواد مخدر معطوف کرد. جانی گلر ، نماینده ادبی او ، گفت که “لو کار” با “طرح های پیچیده و نثر زیبا” خود نوری بی عدالتی جهان ما را تاب می آورد. “

در آثار او از جنگ سرد ، از سال 1963 وی جاسوسی که از سرما آمده است که کار نویسندگی خود را در کنار شاید به یاد ماندنی ترین شخصیت خود ، جورج اسماعیلی ، جغد ، جاسوسی خرد شده در مورد تینکر ، خیاط ، سرباز ، جاسوس، بعدها به یک مجموعه تلویزیونی و فیلم معروف تبدیل شد ، لو کاره توانست تجربه خود را از کار در اطلاعات انگلیس به دست آورد.

سابقه خانوادگی وی – از یک طرف محصول ظاهرا صیقل یافته آموزش نخبه انگلیس و وزارت امور خارجه ، اما همچنین پسر تاجر که زمانی را در زندان می گذراند و حتی سعی در فریب خانواده خود دارد – منبع غنی دیگری برای کار وی بود. ، به ویژه در کتاب 1986 خود. یک جاسوس کاملکه فیلیپ راث آن را بهترین رمان انگلیسی از زمان جنگ جهانی دوم خوانده است.

در اوایل سال جاری ، در یک مراسم در لندن در آستانه تحلیف سازماندهی شده توسط سفیر آلمان ، لو کاره در مورد جذب جاسوسی به عنوان یک موضوع صحبت کرد ، و خاطرنشان کرد که این شامل بسیاری از نقاط ضعف انسانی است ، از جمله عدم تمایل به “واقعی” ” برای خودم.

وی افزود ، تأسیس انگلیس به ویژه در قالب جمعی در معرض این آسیب پذیری است ، و این نشان می دهد که عدم تمایل آن به نگاه به دیدگاه های خود و سرگرم کردن اینکه ممکن است خائنانی در قلب سیستم وجود داشته باشد.

وی گفت ، سرانجام ، جنون جاسوسی انگلیس به دو روند قدرتمند ملی خلاصه می شود: “امپریالیسم نهفته و ریاکاری”. معلوم شد که این دو برای لو کارر قلمرو بسیار حاصلخیزی هستند – و برای طرفداران بیشمار وی در سراسر جهان بسیار پاداش آور است.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر