[ad_1]

هفته گذشته ، هنگام صرف صبحانه با رئیس جمهور سابق یکی از بزرگترین شرکتهای ژاپن ، بحث اجباری اکنون در مورد بازیهای المپیک 2020 توکیو آغاز شد ، قبل از اینکه هر دو مانتو بپوشیم. علی رغم ارتباطات وی ، شرکت سابق وی یک حامی مالی است و علاقه و علاقه شخصی وی به ورزش ، هنوز نمی توانست به طور قطعی در مورد وقوع این بازیها بگوید. او گفت ، مثل المپیک شرودینگر ، بهتر است به آنها فکر کنید. همانند گربه فرضی فیزیکدان اتریشی ، المپیک هم مرده و هم زنده در جعبه ای که هیچ کس نمی خواهد آن را باز کند.

مانند بسیاری دیگر ، المپیک و پارالمپیک توکیو وضعیت ناشناخته خود را مدیون Covid-19 هستند ، بحرانی که به تعویق افتادن آنها در سال جاری را ضروری کرد. هفته گذشته ، کمیته المپیک ایالات متحده اعلام کرد ورزشکارانی که معترض به صلح ، مانند زانو هستند ، مجاز نیست ، بدون اینکه مشخص شود آیا ژاپن به تماشاگران زنده اجازه می دهد آنها را ببینند یا خیر.

سرانجام ، برخی از بازی ها محتمل به نظر می رسند. اما در حالی که سخنان محکمی از نخست وزیر یوشیهیده سوگا و سازمان دهندگان در توکیو ، بازرسی توسط نمایندگان المپیک از لوزان ، تخمین های جدید از هزینه برنامه ریزی مجدد و حتی برنامه ای برای جذب افراد نازک بر روی رله تشخیص مشعل وجود دارد ، هنوز تأیید رسمی وجود ندارد. که همه چیز رو به جلو است.

همچنین تأییدی بر عدم وجود آنها وجود ندارد. اعلام قطعی آنها ایجاد موارد لجستیکی و اپیدمیولوژیکی است که تحت نظر عمومی شکاکانه حتی با استفاده از واکسن فعال غیرممکن به نظر می رسد. توکیو همچنین می داند که لغو آنها در حال حاضر ، به خصوص با خارش در پکن برای نشان دادن اینکه می تواند میزبان بازی های زمستانی 2022 باشد ، در خارج از ورزش طنین انداز خواهد شد. این یک بیانیه جهانی ناامیدی با یک پرچم ژاپن در بالای آن است.

سوال المپیک توکیو “برو / نرو” – که از میزان مهاجرت ژاپنی برای بازدیدکنندگان باز است ، تا اجازه دادن به تشویق در رویدادهای خارج از منزل – اکنون به عنوان یک مکالمه استاندارد با زمان رقابت می کند. من و بسیاری از دوستانم ، که بلیط بازی های المپیک شرودینگر را در دست داریم ، سال را با هیجان متورم آغاز کردیم و هنوز هم می توانیم تصور کنیم که برخی از این روحیه دوباره احیا شده است ، هرچقدر که وقایع محدود باشد.

با این حال ، این المپیک ها همیشه در نظرسنجی های محلی نقش منفی داشته اند و در مورد ارزش واقعی آنها تردید وجود دارد. معمولاً رفتار عصبی مردم ژاپن در اطراف Covid-19 ، که صبحانه من گفت ، نشان می دهد که وقتی درهای خود را در ماه های آینده باز می کند ، آرام نیست. این تاخیر همچنین شکایاتی را نشان می دهد که معمولاً با چرخه عشایری بازی ها کاهش می یابد. گروه بزرگی از تبلیغات قبل از بازی خوب است ، اما هیچ یک از المپیک ها با یک سال کنترل اضافی تمجید نمی کنند.

تأخیر خوردن دو سوال را تشدید کرد. بارزترین بار مالی بر دوش مردم است. حتی قبل از هزینه اضافی 2.8 میلیارد دلار برای شروع مجدد بازی ها در سال آینده ، هزینه آن رسماً 12.6 میلیارد دلار خواهد بود. اما هزینه واقعی ، طبق حسابرس خود دولت ژاپن ، احتمالاً دو برابر خواهد بود. بزرگترین ، ساخت این گرانترین بازیهای تابستانی که تاکنون برگزار شده است. اگر هزینه های برنامه ریزی مجدد را در نظر بگیرید ، کل صورت حساب ممکن است به 30 میلیارد دلار برسد – تقریباً برابر با تولید ناخالص داخلی استونی و رقمی که بدخواهان برای برچسب زدن هر تیر یا نیزه پرتاب شده از آن استفاده می کنند.

س difficultال دشوار دیگر حول این موضوع است که چگونه توکیو در ابتدا حق میزبانی بازی های المپیک را تأمین کرده و آیا برخی از پرداخت ها و هزینه ها تحت قوانین IOC قرار دارند. چنین موضوعاتی بخشی از تحقیقات گسترده دادستان های فرانسه در مورد فساد در مورد روند مناقصه این بازی ها است. Tsunekadu Takeda ، رئیس جمهور سابق کمیته المپیک ژاپن تحت تحقیق است که هرگونه تخلف را انکار می کند اما سال گذشته قبل از آنچه بزرگترین پیروزی وی بود ناگهان استعفا داد.

معمولاً با شادی ناشی از موفقیت هر پروژه ملی بزرگ و بی درنگ تمرکز توجه به هر شهری که میزبان بازی های بعدی است ، بار مالی و جنبه تاریک المپیک پنهان می شود. تأخیر در توکیو یک سال دیگر بدبینی را افزایش داد و نگرانی در مورد سلامتی گربه را در جعبه کاهش داد.

leo.lewis@ft.com

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر