رونق IPO وال استریت خاطرات پر دردسری از شیدایی dotcom از دهه 1990 را تداعی می کند


دیوانگی در مورد اولین حضور Airbnb در وال استریت ساعاتی قبل از اولین معامله آغاز شد. هنگامی که بانکداران برای تعیین قیمت اولیه تلاش می کردند ، تعداد قراردادهای آپشن که به تولیدکننده رباتیک ABB تغییر یافت ، به شدت جهش کرد. این کلوپ واضح به یک حرف خلاصه می شود: ABB فاقد N است ، که در غیر این صورت Airbnb است.

حمله ABB به سرعت بر اثر سقوط بهمن در Airbnb ، که ارزش آن را دو برابر کرد ، غلبه کرد و دوباره به نوع ترک های ماموت بازگشت که منجر به رونق dotcom در اواخر دهه 1990 شد. در پایان روز ، ارزش Airbnb 86 میلیارد دلار همراه با گلدمن ساکس ، بانکی بود که به بازار کمک کرد.

اشتیاق مجدد برای برخی از IPO های فن آوری بسیار تحسین شده باعث نگرانی بسیاری از سرمایه گذاران شده است ، که شکست dotcom را به خوبی به یاد می آورند. فقط سه شرکت دیگر ، که حداقل 1 میلیارد دلار در ایالات متحده جمع آوری کردند ، در روز اول بیشتر از Airbnb رشد کردند – و به گفته Dealogic ، این سه نفر این کار را بین مارس و ژوئن 2000 انجام دادند. این گروه شامل Palm ، سازنده دستگاه تلفن همراه PalmPilot بود.

جیم تیرنی ، مدیر ارشد سرمایه گذاری رشد متمرکز ایالات متحده در AllianceBernstein ، گفت: “همه ما به اندازه کافی گشت و گذار در بازار داشته ایم تا بدانیم که این اتفاق خوب پیش نمی رود.” “این نشانه ای از درخشان بودن ، نشانه ای از تقاضای باورنکردنی است ، نشانه ای از یک سرمایه گذار خرده فروشی است که. . . فقط می خواهد وارد شود “

رسوایی سهام Airbnb و همچنین خرید در DoorDash در اوایل هفته ، با پذیرش شرکت های بزرگ خصوصی دریافت شده در بیشتر سال 2019 ، هنگامی که اولین فیلم های مشهور مانند Uber و Lyft مورد استقبال قرار گرفتند ، به شدت در تضاد بود. با بی تفاوتی سرمایه گذار. سایر موارد ، از جمله سقط جنین WeWork ، که در آن زمان قطع شده بود ، تحت نظارت شدید مدیران مالی قرار گرفتند و این سوال را داشتند که چگونه بانکداران ارزیابی های چند میلیارد دلاری خود را با عملیات زیان دهی تطبیق می دهند.

نمودار میله ای تغییر در روز اول معاملات (٪) که اولین نمایش های خیره کننده را برای سال 2020 نشان می دهد ، فقط توسط IPO دوره dotcom شکست خورد

پس از آنکه فدرال رزرو و دولت ایالات متحده انگیزه بی سابقه ای را برای محدود کردن پیامدهای اقتصادی همه گیر ایجاد کردند ، این لیست ها در سال جاری با افزایش سهام فناوری همراه بود. به گفته بانکداران و مدیران دارایی ، این یکی از دلایلی است که سرمایه گذاران تمایل به شرکت در اولین فعالیت های این فناوری را دارند ، حتی اگر ارزیابی های آنها به طور فزاینده ای غیرمرتبط به نظر برسد.

سرمایه گذاران خرده فروشی 42 تریلیون دلار سود در بازار آمریكا جمع كرده اند ، در سهام تجمع كرده و بازارها را به طریقی منتقل كرده اند كه آخرین بار قبل از سقوط نزدك در سال 2000 مشاهده شده است. مایکل بومن ، تاجر اتحادیه شرکت فیدلیتی ، گفت: بالا است. حضور آنها که عمدتا در سال گذشته وجود نداشت ، عاملی است که مدیران کل پول در هنگام سفارشات IPO به آن فکر می کنند.

وی افزود: “شما سرمایه گذاران نهادی دارید كه بسیار كوشا با این شركت ها هستند و چارچوب ارزیابی را تهیه می كنند ، و سپس اولین بار می آید و این نتایج بازار شادی را بدست می آورید” “ما فکر نمی کنیم که این توسط نهادها اداره می شود.”

به گزارش Refinitiv ، این شرکت ها از تقاضا برای جمع آوری رکورد 149 میلیارد دلار از طریق عرضه های اولیه در ایالات متحده در سال جاری استفاده کردند. این شامل هفت ماه متوالی بی سابقه با بیش از 10 میلیارد دلار شناور است. حتی وقتی رونق شرکت های چک خالی منتفی است ، IPO با سریع ترین سرعت از سال 2014 در حال حرکت است ، هرچند لیست های جدید تا مارس مارس ، زمانی که همه گیری بازارها را به صف هم رساند ، کند شد.

ستون گرافیکی درآمد جمع شده (میلیارد دلار) ، که نشان دهنده رونق IPO در ایالات متحده است ، به اوج جدیدی می رسد

سودهای ناگهانی سهام عمده فناوری در سال جاری ، گروه های خصوصی را در هنگام برگزاری IPO مجازی خود ، مزایا می کند.

سرمایه گذاران وقتی شرکت ابر ابر Snowflake در ماه سپتامبر وارد بورس شد ، مقدار زیادی جمع کردند و شرط بستند که این به سود کسب و کاری است که عملیات خود را به صورت آنلاین منتقل می کند. سهام او از زمان حضور در بازار بیش از دو برابر شده است. حتی Berkshire Hathaway وارن بافت را خریداری کرد ، که مدتهاست به عشق او به یک معامله خوب مشهور است. یک داستان مشابه توسط DoorDash بازی شد ، که از رونق تحویل غذا استفاده کرد.

نمودار خط دارایی سهام کل صندوق بورس سهام IPO رنسانس (میلیون دلار) ، نشان می دهد که چگونه سرمایه گذاران در صندوق های ردیابی شرکت های تازه ذکر شده رقابت می کنند

Airbnb که به مصرف کنندگان اجازه می دهد خانه های خود را به مسافران اجاره دهند ، نقطه عطفی برای سرمایه گذاران محسوب می شود ، با توجه به اینکه تجارت آن ، برخلاف بسیاری از شرکت های فن آوری ، هنوز به دلیل همه گیر شدن ویران شده است. اکنون مدیران پول شرط بندی می کنند که گسترش واکسن در سراسر جهان به شرکتهایی که بیشتر در معرض همه گیری قرار دارند ، کمک می کند ، که از این رو به کاهش است ، از جمله در صنعت گردشگری و مهمان نوازی.

طبق گفته بانکداران ، انتظار می رود سیل مسائل جدید در سال آینده نیز ادامه داشته باشد. خودی ها گفتند ، Robinhood ، برنامه خرده فروشی که به ارتقا a نسل جدیدی از معامله گران روز کمک می کند ، در حال کار بر روی شناورسازی است که ممکن است از سال آینده ارائه شود.

جین دونلی ، رئیس بانکداری جهانی سرمایه گذاری در اینترنت در گلدمن ساکس ، تخمین می زند که هنوز صدها شرکت بزرگ سطح بالا در حاشیه قرار دارند ، از جمله بیش از 70 شرکت که بیش از 5 میلیارد دلار هزینه دارند.

وی گفت: “چرخه فوق العاده ادامه خواهد یافت.” “تأثیری که شرکت های فناوری احتمالاً هرگز بیشتر نبوده اند. به طور خاص ، کوید برخی از مشاغل را تسریع کرد ، اما نبردی را نیز با برخی از آنها تجربه کرد که قدرتمندتر بود. ”

نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد سرمایه گذاران از قبل سود خود را کنترل می کنند ، جریان صندوق ها به سرعت برای صندوق مورد معامله در Renaissance Capital که در IPO سرمایه گذاری می کند ، ایجاد می شود.

مت مک لنان ، رئیس ارزش جهانی First Eagle Investments گفت: “هنگامی که بازار عرضه اولیه باز باشد ، پس از فروش می تواند درخشان شود.” “این بیان اعتماد سرمایه گذار است و ممکن است در حال حاضر اعتماد بیش از حد وجود داشته باشد.”


منبع: tech4life.ir

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>