[ad_1]

نیکولا سارکوزی قرار بود در یک دادخواست پراهمیت که قرار بود از روز دوشنبه آغاز شود ، برای اولین بار در یک سری پرونده های حقوقی که می تواند میراث سیاسی رئیس جمهور سابق فرانسه را ایجاد یا شکسته باشد ، با ادعاهای فساد و گسترش نفوذ مبارزه کند.

اما بلافاصله دادرسی به تأخیر افتاد زیرا یکی از طرفداران این سیاست گفت که وی به دلیل مشکلات سلامتی نمی تواند شخصاً حاضر شود و دادگاه را به تعیین یک متخصص پزشکی برای ارزیابی وی سوق داد. انتظار می رود روز پنجشنبه تصمیم گیری شود.

به محض شروع پرونده ، دادستان ادعا می کند که آقای سارکوزی و وکیل او ، تیری هرتزوگ ، برای بدست آوردن اطلاعات مربوط به پرونده جنایی جداگانه ای با مشارکت یک سیاستمدار ، متحدان سیاسی وی و وارث میلیاردر لورئال فرانسوا ، تلاش کرده اند که به قاضی رشوه دهند. بتنکورت

این واقعیت که رئیس جمهور سابق مجبور به حضور در دادگاه شود ، امری نادر است و کارشناسان حقوقی وی را امتحانی اصلی برای بازرسان و قضات مبارزه با فساد فرانسه توصیف می کنند. رهبر سابق فرانسه آخرین بار در سال 2011 در دادگاه حاضر شد ، زمانی که ژاک شیراک هنگام شهردار پاریس به جرم سو mis استفاده از بودجه عمومی محکوم شد.

آقای سارکوزی ، که از 12-12-2007 کشور را هدایت می کرد ، برای تأمین بودجه مبارزات انتخاباتی در ماه مارس روند جداگانه ای را طی خواهد کرد ، زیرا گفته می شود بیش از 20 میلیون یورو در پیشنهاد ناموفق انتخاب مجدد وی در 2012 ماه گذشته ، وی همچنین تحت تحقیق رسمی توطئه جنایی به اتهام پذیرفتن بودجه غیرقانونی از لیبی تحت نظارت حاکم این کشور ، معمر قذافی ، برای مبارزات انتخاباتی خود در سال 2007 قرار گرفت. در هر صورت ، وی تخلف را مرتکب شد.

در چند سال گذشته ، آقای سارکوزی ، یک وکیل با آموزش ، نقش مهمی را در تجارت به عنوان مشاور برخی از شرکت های برجسته فرانسه بر عهده گرفته است. او در هیئت مدیره گروه هتل های Accor ، گروه خرده فروشی و انتشارات لاگاردر و اپراتور هتل و کازینو Groupe Barrière حضور دارد.

رئیس جمهور سابق همچنین از نفوذ مداوم در سیاست برخوردار است گریس تپه در سمت راست میانه ، و بسیاری از کارمندان و متحدان یک بار وی هنوز در موقعیت های قدرت در دولت های منطقه یا در دولت رئیس جمهور امانوئل مکرون هستند.

تیری هرتسوگ ، وکیل نیکلاس سارکوزی ، نیز از طریق گتی ایماژ تحت محاکمه است © AFP

بازرسان فرانسوی پس از آغاز نظارت بر ارتباطات آقای سارکوزی در سال 2013 ، به عنوان بخشی از تحقیق در مورد اینکه آیا مبارزات انتخاباتی موفقیت آمیز وی در سال 2007 ، 50 میلیون یورو از قذافی کمک مالی دریافت کرده است ، با ادعای فساد روبرو شدند.

آنها ماه ها آقای سارکوزی و وکیلش ، آقای هرتسوگ را شنود کردند و از پیشنهاد شغلی خود برای شکایت از گیلبرت ازیبرت در ازای کسب اطلاعات مطلع شدند.

آقایان سارکوزی ، هرتزوگ و عزیبرت متهمان در صورت محکومیت تا 10 سال زندان و جریمه های سنگین در معرض خطر قرار دارند. همه آنها بی گناهی خود را حفظ کرده اند.

وکلای آقای آزیبرت روز دوشنبه گفتند که پزشکان مشتری او را توصیه کرده اند که برای حضور در دادگاه از بوردو به پاریس سفر نکند ، زیرا با توجه به سابقه خود در معرض خطر عوارض Covid-19 است. مشکلات قلبی و فشار خون بالا. دادستان ها پیشنهاد دادند که از طریق ویدئو کنفرانس در دادگاه شرکت کنند ، اما آقای آزیبرت با استدلال اینکه حق حضور در آن را دارد ، از این کار امتناع کرد.

یک متخصص پزشکی موضوع را ارزیابی می کند و قضات روز پنجشنبه تصمیم گیری درباره نحوه اقدام را اعلام می کنند.

در یک مصاحبه تلویزیونی اخیر ، آقای سارکوزی مقابله به مثل کرد که به عنوان یک جنگ صلیبی طولانی مدت علیه او انجام داد. مصاحبه در پاسخ به یک شاهد اصلی ، زیاد تاکییدین بود که اخیراً برخی از ادعاهای قبلی خود را علیه آقای سارکوزی در پرونده تأمین مالی مبارزات انتخاباتی لیبی از مجله Paris Match کنار کشید.

“اکنون می دانم که بی گناه بودن به این معنی نیست که از نظر حقوقی مشکلی نخواهید داشت. این دشواری ها شما را نابود می کند یا شما را به شخص بهتری تبدیل می کند. من یک مبارز هستم. “او هفته گذشته به تلویزیون BFM گفت. “فرانسوی ها باید بدانند که من پوسیده نیستم.”

زیاد تاکی الدین ، ​​شاهد اصلی ، اخیراً برخی از ادعاهای خود علیه آقای سارکوزی را پس گرفت © خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

برخی از متحدان سیاسی وی با توجه به محبوبیت مداوم وی در بین رای دهندگان محافظه کار فرانسوی ، امید دارند که روزی آقای سارکوزی به سیاست بازگردد. حزب سابق وی ، لس جمهوریین ، در اتحاد پیرامون نامزدی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال 2022 برای آقای ماکرون مشکل داشت.

به نظر می رسید آقای ساركوزی وقتی BFM از وی در این باره سال كرد چنین بازگشتی را منتفی دانست. “من ورق زدم و از آن راضی هستم. اکنون من برای حقیقت و عدالت می جنگم. “

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر