سایت های پرسود خرید چین در تلاشند شبکه های حمل و نقل خود را بسازند


سایت های خرید تأمین کننده از چین در حال ساخت شبکه های حمل و نقل جهانی خود هستند زیرا بیماری ویروس کرونا و قوانین جدید حمل و نقل ایالات متحده تحویل بسته ها به غرب در شب کریسمس را تهدید می کند.

سایت های معاملاتی مانند Wish و AliExpress با ترس از افزایش هزینه ها پس از یک معامله جدید پستی در سال گذشته بین ایالات متحده و خدمات پستی سازمان ملل متحد ، برای مقابله با جریان کالاهای خود سرمایه گذاری زیادی کرده اند.

ویش ، مستقر در سانفرانسیسکو ، که دارای خرده فروشان مستقر در چین است ، گفت: “لجستیک از اهمیت بالایی برخوردار است” و در این ماه 1.1 میلیارد دلار در عرضه عمومی Nasdaq جمع آوری کرد.

تا ماه ژوئیه ، توافق نامه پستی بین المللی سازمان ملل متحد ، چین را به عنوان یک کشور در حال توسعه در نظر می گرفت و هزینه های تحویل جهانی کمتری را ارائه می داد ، که عملاً توسط کشورهای غربی ، از جمله ایالات متحده یارانه پرداخت می شد.

این بدان معنا بود که شرکت های چینی می توانند میلیون ها کالا را با قیمت پایین – از شلاق تقلبی تا شارژر تلفن – هزاران مایل با خدمات پستی دولت ارسال کنند ، که اغلب با هزینه کمتر از ارسال به بازار داخلی است. ایالات متحده تخمین می زند که هر ساله 300 میلیون دلار برای یارانه دادن بسته های حمل شده از چین هزینه می شود.

با این حال ، دولت ترامپ تهدید به ترک دفتر پست سازمان ملل متحد در مورد این موضوع ، تحمیل مصالحه ای است که در آن ایالات متحده قیمت های خود را در ماه ژوئیه تعیین می کند ، کشورهای اروپایی قادر به افزایش قیمت ها از 1 ژانویه هستند.

حتما بخوانید:
باربری تهران+ لیست باربري های مجاز تهران

کاترین موت از گروه مشاوره بین المللی مستقر در ایالات متحده گفت که USPS در حال افزایش نرخ ورود خود به طور متوسط ​​حدود 50 درصد است که باعث “افت عظیم بسته های ورودی” به ویژه از چین می شود که تقریبا نیمی از بسته ها را ارسال می کند.

در نتیجه ، “سایت های تجارت الکترونیکی در حال یافتن راه های جدید برای تحویل به ایالات متحده هستند”.

کاش از زمان هدف قرار دادن قرارداد پستی توسط واشنگتن ، سیستم تدارکاتی خود را آماده می کند. اکنون این شرکت تقریباً نیمی از سفارشات خود را به عهده دارد ، این در حالی است که چهار سال پیش این میزان صفر بوده است و درآمد تدارکات از 6 میلیون دلار در سال 2018 به 152 میلیون دلار در سه ماهه سوم رسیده است.

دایان وانگ ، مدیر عامل سایت عمده فروشی و خرده فروشی DHgate.com ، گفت که شرکت وی “در تلاش است تا اثرات خود را به حداقل برساند” با گسترش انبارها در خارج از کشور.

این مدل توسط آمازون مورد استفاده قرار می گیرد ، فروشندگان آن کانتینرهای کالا را به مراکز اجرای محلی می فرستند و سپس بسته های جداگانه ای را برای خریداران ارسال می کنند.

علی بابا هم انبارهای خارج از کشور و هم شبکه تدارکاتی خود را می سازد. لی داویی ، مدیر زنجیره تأمین در AliExpress ، گفت: “ما در هفته حدود 40-50 هواپیمای چارتر داریم كه به دور دنیا پرواز می كنند.” این شرکت در حال کار با شرکای محلی برای تحویل به اصطلاح “آخرین مایل” است.

حتما بخوانید:
بهترین زمان برای شروع چمن مصنوعی چه زمانی است

این شرکت همچنین در مسیرهای ریلی باری به اروپا فضا رزرو می کند که حدود 15 روز به طول می انجامد و می تواند محصولاتی مانند عطرها و لاک های ناخن را که هواپیما ممنوع است ، اداره کند.

AliExpress به طور فزاینده ای سفارشات حاوی چندین مورد را در بسته های منفرد در چین قبل از حمل و نقل آنها به خارج از کشور ، ترکیب می کند. از انبارهای خارج از کشور آن برای وسایل بزرگتر مانند مبلمان و لوازم خانگی استفاده می شود ، که پس از آن به صورت محلی انجام می شود.

هنوز هم خریدارانی که به سایت های ارزان قیمت هجوم می آورند از افزایش قیمت حمل و نقل در سال جاری شکایت کرده اند – آقای لی این را بیشتر به بیماری همه گیر نسبت می دهد. “در طولانی مدت ، قیمت افزایش می یابد [Universal Postal Union] این قطعاً بر قیمت ها تأثیر خواهد گذاشت “.

نیان لیو با گزارش هایی از هانگزو همکاری کرد


منبع: tech4life.ir