سرزمین موعود باراک اوباما – هیجان سفر


خاطرات ریاست جمهوری باراک اوباما را می توان به دو سبک روایی تقسیم کرد. اولی تاریخچه تقریباً سینمایی آن را تا زمان افتتاحیه در ژانویه 2009 شرح می دهد. بقیه به دو سال و نیم نخست ریاست جمهوری وی اختصاص دارد. اگرچه آنها در همان خاطرات هستند ، که گاهی آنها را به عنوان کتاب های مختلف می خوانند.

نثر گسترده اوباما ، که او را در اواسط دهه 1990 با زندگینامه زودرس خود به شهرت رساند ، رویاها از پدرم، در شیوه توصیف روزهای خود قبل از ریاست جمهوری ، از جمله مبارزات تاریخی خود در سال 2008 ، زنده و خوب است. به راحتی می توان فهمید که چرا خانه پنگوئن تصادفی 65 میلیون دلار به او و میشل اوباما داده است – پیش پرداختی که هیچ یک از آنها پیشینیان نزدیک نشدند.

با این حال ، هنگامی که او به کاخ سفید رسید ، رنگین کمان قصه گوی اوباما به یک فلات برخورد کرد. بخشی از زندگی ناشی از نوشتن است. هنوز سرزمین موعود با پایان یافتن مرگ اسامه بن لادن در ماه مه 2011 ، شرح او از این لحظه چشمگیر تقریباً ضد آب و هوایی است. از بین بردن این احساس که اوباما هیجان سفر به مقصد را ترجیح می دهد دشوار است. و کی می تواند او را ملامت کند؟ سفر او به بالا یک انفجار بود. در سال 2000 ، او تقریباً از هم پاشید و در اوج مقام سیاسی خود به عنوان قانونگذار ایلینوی ، اوباما نتوانست در طبقه کنوانسیون ریاست جمهوری دموکرات در لس آنجلس حاضر شود. کارت اعتباری وی نیز برگشت کرد و همین امر باعث شد تا وی نتواند در فرودگاه ماشین اجاره کند.

چهار سال بعد ، او در کنوانسیون دموکراتیک 2004 سخنرانی براق کننده ای ایراد کرد ، که وی را به افتخار ملی منجمد کرد. چهار سال بعد ، او اولین رئیس جمهور غیر سفید پوست آمریکا شد. هیچ صعود سیاسی برای مقایسه وجود ندارد. در مقابل ، داستان ریاست جمهوری وی کارساز است. در صفحه اصلی ، اوباما قول “انتقال صادقانه زمان حضور من در دفتر” را می دهد ، که با استانداردهای امروز انقلابی به نظر می رسد. وقتی سرانجام خاطرات دونالد ترامپ به یک شبح تبدیل می شود ، باید منتظر انتقال غیر صادقانه آن باشیم. اوباما حقیقت را ارائه می دهد و چیزی جز حقیقت ندارد. اما گزارش او از سالها کاخ سفید به طور مداوم متوقف می شود ، نه تمام واقعیت.

سکونتگاه های نادر آن در بیشتر قسمت ها سبک هستند. بدترین شخصیت ها سارا پالین ، نامزد معاون ریاست جمهوری در سال 2008 است که فریاد می زد “صفراوی بومی گرایانه” و “او کاملاً نمی دانست از چه جهنمی صحبت می کند.” اما ما قبلاً این را می دانستیم. با جان ادواردز ، رقیب سابق نامزدی دموکرات ها ، نیز دست کم با استانداردهای اوباما رفتار نادرستی صورت می گیرد: برای هیلاری کلینتون ، که با ضعیف شدن وضعیت او ، تاکتیکهای اصلی وی در مبارزات علیه اوباما ناامیدتر می شد ، چیزی جز همدردی ارائه نمی داد.

حتما بخوانید:
قهوه فرانسه چیست؟

برخی از تاکتیک های پشت صحنه متحدان او پیشگویی بیشتری در مورد ساده گرایی است که پالین و بعداً ترامپ از آن استقبال خواهند کرد (از جمله شایعات حل نشده در این زمینه ادعاهایی مبنی بر آموزش اوباما به اندونزیایی است) مدرسه؛ به عنوان یک فاحشه همجنسگرا کار می کرد. و بسیاری از فرزندان را خارج از ازدواج به دنیا آورد). اما اوباما آرام است. “صادقانه بگویم ، چه کسی بدتر نخواهد شد؟” او در مورد واکنش کلینتون به مرد 14 سال جوانتر ، که از هیچ کجا برای گرفتن جایزه بیرون آمده است ، می پرسد.

در همین حال ، جورج دبلیو بوش فقط شایسته همدردی است. رئیس جمهور جدید در جریان سفر مشترک خود به کاپیتول ایالات متحده برای مراسم تحلیف اوباما ، متوجه معترضانی شد که رئیس جمهور مستعفی را به عنوان یک جنایتکار جنگی متهم کردند. اوباما نوشت: “من بی سر و صدا از نام او عصبانی شدم.” “اعتراض به مردی در آخرین ساعت ریاست جمهوری خود بیرحمانه و غیرضروری به نظر می رسید.”

موضوع ماندگار از سرزمین موعود مونولوگ درونی اوباما است – زیر سوال بردن دائمی انگیزه ها ، که تصور دوگانگی عمیق را به جا می گذارد. از وقایع بزرگ – تصویب انگیزه مالی 787 میلیارد دلاری ، اوباماکر ، ظهور مهمانی چای و سیاست خارجی – چیز جدیدی نمی آموزیم. در مورد دیگران ، اوباما تا حد زیادی ناپایدار است.

رام امانوئل ، اولین رئیس ستاد وی در کاخ سفید ، “کوتاه قد ، منظم ، بسیار زیبا ، بسیار بلند پروازانه و شیطان است.” هنری “هنک” پالسون ، وزیر دارایی بوش ، “بلندی ، کچل و عینکی ، به روشی ناجور اما بی ادعا” است. مشاهدات وی همچنین می تواند سرگرم کننده باشد. برای لارنس سامرز ، مشاور افسانه ای اقتصادی خود ، “ویژگی هایی مانند تدبیر و خویشتنداری به راحتی ذهن را تحت فشار قرار می دهد. . . رویکرد غیررسمی او در اصلاح اغلب منجر به پراکندگی خردل زیر بینی می شود. “

در بیشتر موارد ، پرتره های شخصیت های اوباما درونی است. کمتر از 9 ماه از ریاست جمهوری برنده جایزه نوبل صلح می پرسد ، “برای چه؟” پس از شنیدن خبر ، میشل ، بانوی اول مبهم و مبهم ، پاسخ می دهد ، “این فوق العاده عزیز است” ، و سپس رول می شود تا کمی بیشتر بخوابد.

اوباما پس از آموختن نیاز سیاسی برای جلوگیری از عصبانیت ، حتی زمانی که او هدف نژادپرستی آشکار بود ، دریافت که این عادت خیلی خوب آموخته شده است. توانایی او در قرار دادن خود به جای افراد دیگر – حتی کسانی که با او با تحقیر آشکار رفتار می کنند – قابل تحسین است. او یک قاضی دادگاه عالی کلاس جهانی خواهد ساخت. اما اینها لزوماً خصوصیاتی نیستند که شما به عنوان یک رئیس جمهور فعال می خواهید.

حتما بخوانید:
صفر تا صد جعبه ابزار یا ابزار آلات دستی - فروشگاه اخوان الهی

مخالفت با مهمانی چای برای هر آنچه اوباما می خواست طی کند – هدف او برای ریاست جمهوری برای هر دوره – تقریباً مانند یک حرکت انتزاعی شطرنج رفتار می شود – “تقسیم حساسیت سیاسی آمریکا که هنوز با آن روبرو هستیم. یک دهه بعد. ” این یکی از راه های گفتن آن است. مسئله دیگر این است که از پالین تا ترامپ پیروی کنید و بپرسید آیا جمهوری آمریکا می تواند از این دست سالم خارج شود.

دوستان اوباما پیدا خواهند کرد سرزمین موعود قسمت های مساوی سرگرم کننده و تحریک کننده است. او در جوانی “شریکی فداکار” بود و “ترجیح می داد قبل از عمل به ناف نگاه کند”. او مارکس ، مارکوزه ، فوکو و فانون را می خواند تا سعی کند جنس مخالف را تحت تأثیر قرار دهد. وی اعتراف می کند: “به عنوان یک استراتژی برای گرفتن دختران ، شبه روشنفکری من بسیار بی فایده است.” نگران کننده این است که این کشور سرگرم کننده طی چند روز گذشته توسط جنگجویان عدالت اجتماعی در توئیتر به عنوان اثبات “شکارچی” اوباما انتخاب شده است. هیچ هزینه ای نمی تواند کمتر سزاوار آن باشد.

عیب اوباما این است که بیش از حد منطقی است ، تقریباً تا حد جدا شدن. وی مشاهده كرد كه واشنگتن مقدماتی را كه در آن انتخاب شده بود از بین برد – كه هیچ ایالت آبی یا قرمز آمریكا وجود ندارد ، بلكه فقط ایالات متحده است – و تقریباً بی تفاوت باقی ماند. اوباما نوشت: “هیئت منصفه هنوز متوجه نشده اند كه آیا آمریكا می تواند معنای ایمان خود را برآورده كند.” این ، و همچنین بسیاری از چیزهای دیگر در این خاطره ناامید کننده ، به عنوان یک اظهارنظر صحیح شناخته می شود.

سرزمین موعود، توسط باراک اوباما ، وایکینگ ، 35 پوند RRP / خانه تصادفی پنگوئن ، 45 دلار ، 768 صفحه

ادوارد لوس سردبیر ملی FT در ایالات متحده است

به گروه کتاب آنلاین ما در Facebook بپیوندید کافه کتابهای FT

به پادکست ما گوش دهید ، دعوت به فرهنگجایی که سردبیران FT و مهمانان ویژه درباره زندگی و هنر در طی ویروس کرونا بحث می کنند. اشتراک در سیب، Spotifyیا هر کجا گوش کنید


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید