سرمایه گذاران با رشد خوش بینی اقتصادی به دنبال محافظت در برابر تورم هستند


با توجه به احتمال بهبود اقتصادی سریعتر ، تقاضا برای اوراق بهادار محافظت شده از تورم در حال افزایش است.

وجوهی که اوراق بهادار تحت حمایت ایالات متحده را خریداری می کنند – معروف به نکات – 1.8 میلیارد دلار ورودی در هفته منتهی به چهارشنبه گزارش می دهند که بیشترین میزان از ژوئن و نهمین هفته متوالی بودجه توسط مشتریان جدید پرداخت شده است. ، با توجه به ارائه دهنده داده EPFR.

در هفته های اخیر سرمایه گذاران به سیاست های پولی آسان بانک های مرکزی جهانی اعتماد کرده اند و محرک مالی جدید از واشنگتن سرانجام قیمت های مصرف کننده را بالاتر می برد ، در حالی که انتشار واکسن ویروس کرونا در سال آینده به بازگشت به فعالیت عادی تجارت کمک می کند.

جریان ورودی تحت تأثیر نهادهای بزرگ مانند کمک های مالی و صندوق های بازنشستگی است. در هفته گذشته ، سرمایه گذاران نهادی 97 درصد سرمایه جدید را به خود اختصاص داده اند.

و بر اساس EPFR ، مانند صندوق iShares Tips Bond ، سرمایه گذاران وجوه منفعل قابل معامله در بورس را ترجیح می دهند. بر اساس داده های بلومبرگ ، ورودی اخیر موجب افزایش دارایی در این صندوق به 25 میلیارد دلار شده است که کمتر از سابقه ثبت شده در سال 2018 است.

اقدامات بازار برای انتظارات تورمی در ایالات متحده به طور مداوم در حال افزایش است. معیار حاصل از قیمت نکات – نرخ هم ارزی 10 ساله – به بالاترین سطح خود از ماه مه 2019 در این هفته رسیده و اکنون 1.87 درصد است.

حتما بخوانید:
ضد کف سیلیکونی - آنتی فوم سیلیکونی - تولید 1400 - پتروشیمی دانشمند

این مقایسه با نرخ تورم فعلی 1.4 درصد است که توسط معیار ترجیحی قیمت مصرف کننده فدرال رزرو ، Core CPE ثبت شده است. بانک مرکزی برای CPE اصلی 2٪ در نظر گرفته است که به طور مداوم موفق به دستیابی به آن نمی شود. امسال به سطح پایین 0.93٪ رسید.

چشم انداز رشد اقتصادی طی چند هفته گذشته به طرز چشمگیری بهبود یافته است زیرا بسیاری از شرکت های دارویی نتایج مثبت آزمایشات واکسن کرونا ویروس کرونا را گزارش داده اند. انتظار می رود تا سال آینده به طور گسترده گسترش یابد ، و زمینه را برای آنچه “اقتصاد آکسفورد” به عنوان “رفع سریعتر محدودیت های فعالیت در برخی از اقتصادهای پیشرفته و عملکرد اقتصادی بالقوه بهتر تا اواسط سال 2021” می داند ، فراهم کند.

یک نمودار خطی 10 ساله از نرخ بیکاری ()) که انتظارات تورمی در ایالات متحده را افزایش می دهد در حالی که سرمایه گذاران بهبود اقتصادی را مشاهده می کنند

همچنین تنش ها میان دموکرات ها و جمهوری خواهان در امتداد بسته تحریک جدید ذوب شده است ، در این هفته گروه سنایی های دو حزب پیشنهاد جدیدی به ارزش 908 میلیارد دلار ارائه می دهند.

بازگشت سریعتر و سریعتر ، همراه با سیگنال آمادگی فدرال رزرو برای اجازه دادن به تورم بیش از هدف 2 درصد به صورت پایدار ، بسیاری از مدیران صندوق را از ترس اینکه تورم می تواند ارزش واقعی ارزش سهام را تضعیف کند ، تهدید کرده است. بازده کم اوراق قرضه.

تعدادی از واسطه های سرمایه گذاری از مشاوران مشتریان خود حمایت کرده اند ، از جمله چارلز شواب و بلک راک.

باب میلر ، رئیس تیم چند بخشی ایالات متحده با درآمد ثابت در بلک راک ، گفت: “ما به احتمال زیاد تورم بیشتری نسبت به آنچه بازار در حال حاضر تخمین زده است ، دریافت خواهیم کرد.”

ویدئو: آیا بازارهای بین المللی می توانند عملکرد بهتری نسبت به ایالات متحده داشته باشند؟ | نمودارهایی که حساب می شوند


منبع: tech4life.ir

حتما بخوانید:
ژنیکوماستی و راه حل درمان + علائم و نکات مهم - مجله فیت شیپ

دیدگاهتان را بنویسید