سرمایه گذاران جهانی به جنون بیوتکنولوژی هنگ کنگ حرکت می کنند


سرمایه گذاران بین المللی ، از جمله BlackRock و Fidelity ، شرط می بندند که در لیست های بیوتکنولوژی در هنگ کنگ رونق بگیرد ، شرکت های بهداشتی چین رکورد 21.1 میلیارد دلار از پیشنهاد سهام این شهر را جمع آوری می کنند.

هنگ کنگ در تلاش است Nasdaq نیویورک را به عنوان بزرگترین مرکز جمع آوری سرمایه برای بیوتکنولوژی تا سال 2025 جابجا کند. هجوم علاقه سرمایه گذاران غربی اصلاحات دو سال پیش را دنبال کرد که به گروه های بیوتکنولوژی غیر درآمدی اجازه می دهد برای اولین بار در مرکز مالی علنی شوند. آسیا

این اطلاعیه ها توسط سرمایه گذاران به اصطلاح گوشه ای از ایالات متحده و سایر کشورها پشتیبانی می شود ، که در ازای توزیع گسترده توافق می کنند سهام خود را ظرف شش ماه از عرضه اولیه به فروش نرسانند.

بر اساس Dealogic ، امسال سرمایه گذاران غیرآسیایی به طور متوسط ​​رکورد 46٪ از سهام هر IPO بیوتکنولوژی را در هنگ کنگ خریداری کرده اند. این در مقایسه با 10.5٪ در سال 2019 است.

بانکداران گفتند که افزایش تعداد معاملات عمده بیوتکنولوژی با کیفیت بالا به تحقق یک مرحله مهم مورد حمایت متخصصان بهداشت ایالات متحده از جمله Rock Springs Capital ، RA Capital و Logos Capital کمک کرده است. مدیران صندوق های ایالات متحده ، از جمله Fidelity و BlackRock ، نیز به احتمال زیاد به عنوان سنگ بنایی عمل می کنند.

سرمایه گذاران خارجی به لیست های بیوتکنولوژی در HK سرازیر می شوند

اساساً سرمایه گذاری یک روش معمول در هنگ کنگ است و می تواند به ایجاد علاقه در لیست و اطمینان خاطر سرمایه گذاران محلی کمک کند.

حتما بخوانید:
اپل از آیفون 14 رونمایی کرد

به گفته بلومبرگ ، افزایش بودجه سنگ بنای اصلی در حالی است که لیست بیوتکنولوژی و مراقبت های بهداشتی چین در هنگ کنگ امسال تقریباً 200 درصد جهش کرده و به 21.1 میلیارد دلار رسیده است. این به مراتب بیشتر از افزایش 118 درصدی پول جمع شده از طریق ارائه خدمات بهداشتی اولیه است.

آرون آرت ، رئیس امور مالی در گلدمن ساکس در آسیا گفت ، آسیا به “قلب” بازار سرمایه برای بخش بهداشت و درمان تبدیل شده است.

سرمایه گذاران بزرگ “برای تأیید معاملات با تهاجم به خرید و نگه داشتن سهام بزرگ و پرخاشگرانه به عنوان سنگ بنای اصلی عمل می کنند [are] استفاده از [the] خطر پذیر است. ”

IPO در مراقبت های بهداشتی چین در حال رشد است

RA Capital بوستون و BlackRock از پیشنهاد عمومی Everest Medicines با ارزش 3.49 میلیارد دلار (450 میلیون دلار) در ماه اکتبر حمایت کردند ، یکی از بزرگترین لیست های بیوتکنولوژی سال. شرکت داروسازی چینی RemeGen ، که در ماه نوامبر در لیست نزدیک به 600 میلیون دلار در معرض دید عموم قرار گرفت ، از Fidelity بهره گرفت ، در حالی که شرکت سرمایه گذاری مستقر در سانفرانسیسکو Matthews International Capital و Rock Springs مستقر در بالتیمور به عنوان سنگ بنای اولین داروی چینی بودند. در برابر سرطان 2.2 میلیارد دلار هنگ کنگ ، توسعه دهنده InnoCare در ماه مارس.

راک اسپرینگز و گروه مدیریت دارایی ایالات متحده Oaktree Capital سنگ بنای توسعه دهنده سلول درمانی چینی JW Therapeutics بودند که در نوامبر 2.325 میلیارد دلار IPO جمع آوری کرد.

فیلیپ اسپیناس ، مشاور مالی مستقل در هنگ کنگ ، گفت که منافع ایالات متحده با رشد معاملات گروه های بهداشتی چین افزایش یافته و به طور فزاینده ای از صادر کنندگان مستقر یا کمتر سوداگرانه صورت می گیرد.

حتما بخوانید:
ادعای قطعی اینترنت در ساعات و روزهای آینده را تکذیب کرد

به گفته Dealogic ، سهام 29 شرکت بیوتکنولوژی از اواسط سال 2018 تا 13 دسامبر امسال در هنگ کنگ – 27 شرکت چینی – به طور متوسط ​​53 درصد از قیمت های عرضه اولیه خود افزایش یافته است.

الوینا لی ، یک متخصص سرمایه گذاری برای صندوق جهانی بهداشت JPMorgan ، گفت که بیشتر و بیشتر شرکت های چینی مدل های تجاری ابتکاری دارند و هزینه های بیشتری را برای تحقیق و توسعه هزینه می کنند. این بدان معنی است که این صندوق ، که در حال حاضر در معرض گروه های بهداشتی چین است ، “زمان بیشتری را در چین خواهد گذراند.”

گزارش بیشتر توسط هادسون لوکت در هنگ کنگ


منبع: tech4life.ir