[ad_1]

سازمان های دولتی چین که مسئول تأمین مالی صدها میلیارد دلار پروژه های زیربنایی هستند ، پس از لرزش بازارهای اعتباری این کشور توسط مجموعه های دولتی ، در تلاش برای جمع آوری پول هستند.

مدیران اجرایی چندین آژانس مالی دولت محلی (LGFV) به فایننشال تایمز گفتند که آنها پس از شرکت های دولتی بدهکار که توسط Yongcheng Coal & Electric Holding Group اداره می شوند ، از فروش اوراق قرضه یا درخواست وام منصرف شدند. پیش فرض در ماه نوامبر. سایر LGFV ها نرخ سود بسیار بیشتری را برای وام ها پرداخت می کنند.

تنگنای اعتباری LGFVs ، که مسئول انتقال وجوه به دولت های محلی در چین هستند ، این نگرانی را ایجاد کرده است که شرکت های دولتی به طور غیرقانونی به سایر بخش های اقتصاد سرازیر می شوند که زیرساخت های آن بهبود ویروس کرونا است. هزینه ها

دان وانگ ، اقتصاددان ارشد Hang Seng Bank China ، گفت: “LGFVs یکی از مهمترین ابزاری است که دولتهای محلی چین می توانند برای دستیابی به اهداف سیاسی خود مانند تحریک سرمایه گذاری و ایجاد شغل استفاده کنند.” “اگر LGFV دسترسی به اعتبار را از دست بدهد ، می توان پروژه های زیادی را مسدود کرد.”

در حالی که در سال های اخیر ورود سرمایه جهانی به بازار اوراق قرضه چین افزایش چشمگیری داشته است ، بیشتر سرمایه گذاران غربی بر اوراق قرضه مورد حمایت دولت مرکزی چین یا بانک های سیاسی تمرکز کرده اند. مشکل LGFV ، یکی از بزرگترین م componentsلفه های بازار اوراق قرضه چین ، تلاش های پکن برای جذب سرمایه خارجی به بازارهای سرمایه خود را تضعیف خواهد کرد.

بسیاری از شهرها و استانهای چین برای دور انداختن محدودیت های اعمال شده در اهرم رسمی ، به LGFV برای جمع آوری سرمایه از طرف آنها اعتماد می کنند. به گفته خانم وانگ ، آنها بیشتر در بار سنگین رشد سریع چین نقش داشته اند.

طبق گزارش موسسه مالی بین الملل ، کل بدهی چین – خانوار ، دولت ، شرکت های مالی و غیر مالی – به تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال 2020 به 335 درصد رسید در حالی که در سه ماهه اول سال جاری 318 درصد بود.

شرکت توسعه ساختمانی هانجیانگ ، مدیر اجرایی LGFV مستقر در استان شرقی جیانگسو ، که مجاز به گفتگو با رسانه ها نیست ، گفت: “ما بزرگترین طلبکار دولت های محلی و بزرگترین بدهکار سیستم مالی چین هستیم.”

پیش فرض های شرکت های دولتی نیز این تصور دیرینه در بین سرمایه گذاران را بر هم زده است که مقامات چینی همیشه برای نجات گروه های دولتی از نظر اقتصادی در معرض دخالت قرار می گیرند.

وی افزود: “وقتی مقامات برای نجات ما بیش از حد کشیده شوند با مشکل روبرو خواهیم شد.”

طبق آمار رسمی ، در سال 2019 ، وام های LGFV تقریباً نیمی از وام های تجاری جدید چین و یک سوم انتشار اوراق قرضه شرکت ها را تشکیل می دهند.

این ارقام همچنین نشان می دهد که LGFV ، که بزرگترین مصرف کننده پروژه های ساختمانی در چین هستند ، در سه ماهه اول امسال 3/4 میلیون Rmb اوراق قرضه رکورد فروخته است که نسبت به سال گذشته 31 درصد رشد داشته است. .

این اوراق قرضه از لحاظ تاریخی از تقاضای قوی سرمایه گذاران بر اساس رتبه بندی بالای اعتباری خود بهره مند شده اند ، حتی زمانی که پروژه هایی مانند جاده ها و پل ها از سود دهی بسیار ضعیف و عدم جریان نقدی رنج برده اند.

با این حال ، به گفته ارائه دهنده اطلاعات Wind ، کل انتشار اوراق مشارکت LGFV سالانه 14 درصد کاهش یافته است ، زیرا یونگچنگ حدود یک ماه پیش از بدهی خود چشم پوشی کرده است.

مدیر اجرایی گروه سرمایه گذاری چنگفا ، LGFV ، مستقر در استان شاندونگ در شرق چین گفت: “سرمایه گذاران ما را به عنوان یک تجارت قابل قبول نمی دانند.” هفته گذشته ، این شرکت طرح انتشار اوراق قرضه خود را به ارزش 820 میلیون RMB به دلیل “آشفتگی بازار” کنار گذاشت.

وام های بانکی نیز برای LGFV بسیار مشکل خشک شده اند. مدیر عامل بانک Zhongyuan ، وام دهنده ای در تعدادی از سیستم عامل های سرمایه گذاری تحت کنترل دولت ، گفت که وام دهنده “به طور قابل توجهی” استانداردهای سختگیرانه برای وام گیرندگان LGFV را برای کنترل ریسک سخت تر کرده است.

مدیرعامل شرکت گفت: “ما قبلاً با همه سیستم عامل های دولتی بدون در نظر گرفتن مبانی آنها کار می کردیم.” “ما قبل از تصویب یا رد درخواست های وام آنها ، به نسبت اهرم و منابع بازپرداخت بدهی بسیار توجه داریم.”

LGFV هایی که هنوز می توانند وام بگیرند باید هزینه بیشتری برای این امتیاز بپردازند ، که خود می تواند استرس مالی را تشدید کند.

سوابق عمومی نشان می دهد که به طور متوسط ​​، بازدهی اوراق قرضه جدید منتشر شده توسط LGFV از زمان پیش پرداخت Yongcheng به 4.8٪ رسیده است. در مقایسه با کمتر از 4٪ در 9 ماهه سال.

این امر انتقال LGFV ها را که بسیاری از آنها سطح بالایی از اهرم نیرو دارند ، دشوارتر و گران تر کرده است تا بتوانند بدهی های خود را انتقال دهند.

مدیر عامل گروه ساخت و ساز شهری Yan’an گفت: “اگر اکنون وام نگیریم ، ماه آینده با مشکلات خدمات بدهی روبرو خواهیم شد.”

طی 9 ماه گذشته ، LGFV مجبور شده 180 واحد پایه اضافی برای وام از بازار اوراق قرضه افزایش دهد.

مدیرعامل شرکت افزود: اگر وام را با قیمت بالاتری بگیریم ، در بازپرداخت آن در سالهای آینده با مشکل روبرو خواهیم شد.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر