سرمایه گذاران نگران آینده وام ها از بحران بانک فدرال هستند


جی پاول و استیون مانوچین طی سه سال گذشته دلایل زیادی برای استدلال داشته اند ، از حملات شخصی دونالد ترامپ به رئیس فدرال رزرو گرفته تا تجارت تنش ها و اداره همه گیر رئیس جمهور.

اما هفته گذشته بود که برخلاف میل آقای پاول ، وزیر مالیه بخشی از تسهیلات بحران بانک مرکزی را بیرون کشید و حدود دو ماه از آن باقی مانده بود و این اختلاف بین دو سیاستمدار برجسته آمریکا به وجود آمد.

اقدام آقای مانوچین مشارکت بسیار م effectiveثر با آقای پاول را به خطر انداخت که در آغاز پاسخ جدی به سیاست ایالات متحده در مورد بحران ویروس کرونا بسیار مهم بود. بانک مرکزی این واقعیت را پنهان نمی کند که می خواهد سازوکارهای اعتباری مورد استفاده وزیر دارایی را به عنوان سلاح اصلی در زرادخانه خود برای سالم نگه داشتن بازارها در طی همه گیر شدن بیماری حفظ کند.

دیوید وسل ، رئیس مرکز سیاست های مالی و پولی هاچینز ، یک اتاق فکر در واشنگتن ، گفت: “همیشه بین خزانه داری و بانک فدرال تنش وجود داشته است ، اما همیشه تلاش زیادی برای محرمانه نگه داشتن آن وجود داشته است.” “آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. . . مثل اینکه به آتش نشانی بگویید از این به بعد آب را متوقف کند و امیدواریم که آتش سوزی نداشته باشیم. ”

اگر بهبود اقتصادی به دلیل هجوم جدید عفونت ها و عدم حمایت مالی بدون وقفه ادامه یابد ، نگرانی در مورد تأثیر تصمیم آقای مانوچین می تواند بحث برانگیز باشد.

اما اگر بازارهای مالی در ماه های آینده آشفتگی جدیدی را تجربه کنند ، ممکن است فدرال رزرو تلاش کند تا خسارت وارد شده به سرمایه گذاران در بدهی شرکت ها ، بدهی های شهرداری و دولت و اوراق بهادار با پشتوانه دارایی را که بازارهای آنها با تسهیلات از دست رفته پشتیبانی می کند ، محدود کند. با توجه به نزدیک به 40 تریلیون بازار سهام ایالات متحده ، عواقب آن می تواند گسترده تر باشد. دلار نیز با مداخله بانک فدرال رزرو شد.

اد الحسینی ، تحلیلگر در Columbia Threadneedle ، گفت: “این یك اشتباه سیاسی است ، بدون تردید در این باره.” “اینها امکاناتی است که ترمز اضطراری را فراهم می کند [and] تا آنجا که ما می دانیم ، تصادف تمام نشده است. او ابزارهای بانک فدرال را زودرس رقیق می کند. “

بزرگترین دلداری برای بازارها ممکن است این باشد که خزانه داری با تجدید سه ماهه تسهیلات اعتباری بانک فدرال که برای حمایت از بازارهای تأمین مالی کوتاه مدت مانند اوراق بهادار و صندوق های سرمایه گذاری بازار پول ایجاد شده است موافقت کرد ، .

حتما بخوانید:
خریدار ورق- خریدار ورق استیل- خریدار ورق اهن- خریدار ورق گالوانیزه- خریدار ورق روغنی -

اما از بین رفتن طرح هایی که توسط آقای Mnuchin خاتمه یافته است ، حتی اگر تاکنون استفاده از آنها کم بوده باشد ، می تواند قابل توجه باشد. نگرانی ویژه پایان دو تسهیلات ایجاد شده برای خرید بدهی شرکت ها ، از جمله برخی زباله ها ، و یکی برای دسترسی به اعتبار دولت های ایالتی و محلی در زمانی است که بدون کمک فدرال به آنها بیشتر گره می خورند. راه می آید.

روز جمعه بازارها نسبتاً بی تفاوت بودند زیرا اختلاف بین آقایان پاول و منوچین به بیرون باز شد ، و بخشهایی از منحنی بازده خزانه داری تراز شد. سرمایه گذاران اظهار داشتند که انتظار می رود بانک فدرال برای خرید اوراق قرضه بیشتر – خصوصاً برای اوراق قرضه بلند مدت 10 یا 30 ساله – تشویق شود تا تصمیم وزارت خزانه داری را خنثی کند.

سهام لغزش کرد و اسپرد زباله ، که حق بیمه مورد نیاز سرمایه گذاران برای نگه داشتن بدهی های پر خطر را نسبت به خزانه اندازه گیری می کند ، تا پایان هفته اندکی افزایش یافت.

برایان ویلان ، مدیر نمونه کارهای TCW ، گفت که علی رغم استفاده محدود از برنامه ها ، وجود آنها برای جلب اعتماد به بازار در ماه مارس کافی بود و این به تنهایی آنها را “خانگی” می کرد.

وی گفت: “اوراق قرضه خریداری شده یا وامهایی که خود به خود وام داده شده معنی نداشت.” “اما در مجموع ، هنگامی که به لیست برنامه ها نگاه می کنید ، و نه فقط بودجه حاصل از خزانه داری و فدرال رزرو ، بلکه تعداد بخشهایی را که آنها به طور مشترک لمس کرده اند ، بسیار مهم بود.”

ستون گرافیکی با دارایی ها ، میلیارد دلار ، که مناظره مربوط به تسهیلات بانک فدرال را نشان می دهد ، به عنوان یک بن بست برای استفاده ظاهر می شود

در میان این طرح ها ، برنامه اصلی اجاره خیابان با توجه به هزینه کم شاید بیشترین تمسخر را داشت. بسیاری از شرکت ها و قانونگذاران از بانک فدرال و خزانه داری خواسته اند تا تسهیلات را برای افزایش تقاضا و استفاده از ظرفیت 600 میلیارد دلاری آن کاهش دهند ، اما با توجه به برخی مشاغل آشفته – از جمله گروه های املاک تجاری و خرده فروشان – معتقدند که به اندازه کافی سخاوتمندانه نیست. قرن 21 ، فروشگاه معروف معروف در نیویورک ، پس از عدم رعایت استانداردهای تسهیلات ، اعلام ورشکستگی کرد.

حتما بخوانید:
تنظیم کننده داروی ایالات متحده برای پردازش اطلاعات واکسن Covid به FBI مراجعه کرده است.

اما اگرچه ممکن است MSLP از دست نرود ، سازوکارهای بدهی شرکت ها و شهرداری ها نسبت به بازار حساسیت بیشتری نشان داده اند و ممکن است خطر سقوط آنها بیشتر باشد.

سوالی که سرمایه گذاران را آزار می دهد این است که اگر بازارها دوباره غرق شوند چقدر سریع می توان دوباره برنامه ها را شروع کرد. خزانه داری ، چه آقای منوچین تا 20 ژانویه بود یا جانشین وی در دولت جو بایدن پس از آن ، می تواند بدون احراز کنگره از صندوق تثبیت بورس سهام استفاده کند تا امکانات را احیا کند ، اما آنها امکانات بیشتری خواهند داشت -ظرفیت کوچکتر از امسال. اجبار کنگره برای امضای بودجه بیشتر ممکن است دشوار باشد ، زیرا بسیاری از جمهوری خواهان سنا با تمدید آنها مخالف هستند.

“از نظر سیاسی ، درصد موانع احضار [these facilities] دفعه بعدی خیلی بالاتر است “، گفت آقای الحسینی. “افرادی در کنگره حضور خواهند داشت که به درستی می گویند این شرکتها به طور نامتناسبی از این برنامهها استقبال می کنند.”

آقای پاول می تواند با امتناع از ارسال وجوه بلااستفاده از تسهیلات به خزانه داری و در نتیجه جلوگیری از اتمام آنها ، اختلاف را با آقای منوچین افزایش دهد. اما در عوض ، در نامه ای بعد از ظهر جمعه که می تواند او را در یک نبرد سیاسی شدید با دولت ترامپ درحال خروج نجات دهد ، گفت که به تصمیم آقای مانوچین پایبند خواهد بود – و در وهله اول از کار مشترک آنها در مورد امکانات استقبال کرد.

وی گفت: “تلاش های ما به جلوگیری از اختلال جدی در سیستم مالی و باز كردن تریلیون دلار وام خصوصی به خانوارها ، مشاغل و شهرداری ها در زمانی كه اقتصاد بیشتر به آن نیاز داشت ، كمك كرد.”


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید