سفرهای هوایی ایالات متحده علی رغم هشدارهای مربوط به بیماری همه گیر شکرگذاری ، در حال افزایش است


با وجود درخواست مقامات بهداشتی ایالات متحده برای محدود کردن سفر شکرگذاری و حتی با افزایش بیش از 12 میلیون مورد ویروس کرونا ، فرودگاه های ایالات متحده از ماه مارس شلوغ ترین آخر هفته خود را داشتند و بیمارستان ها همچنان در سطح رکوردی حرکت می کنند.

بر اساس اعلام اداره امنیت حمل و نقل ایالات متحده ، بیش از 3 میلیون نفر آخر هفته گذشته از فرودگاه های ایالات متحده عبور کرده اند. تقریباً 1.05 میلیون مسافر فقط در روز یکشنبه از ایستگاه های بازرسی فرودگاه ایالات متحده عبور کردند ، این بیشترین میزان از اواسط ماه مارس ، زمانی که Covid-19 برای اولین بار مستقر در ایالات متحده آغاز شد – البته هنوز کمتر از نیمی است از افرادی که یک روز زودتر در همان روز سفر می کنند.

در طول بیماری همه گیر ، مسافرت های هوایی به شدت تحت تأثیر قرار گرفت زیرا مردم سفرهای کاری و تفریحی را به تاخیر انداختند تا شیوع ویروس کرونا را که منجر به کشته شدن نزدیک به 250،000 آمریکایی شد ، کاهش دهد. اما با آرام شدن محاصره ها و عقب نشینی احتیاط آمیز شهروندان از دست رفته ، به آرامی به عقب صعود می کند.

از آنجایی که موارد ویروس با سرعت نگران کننده ای تسریع می شود و بستری شدن در بیمارستان در روز یکشنبه 83،870 نفر است – رکورد بی سابقه ای برای سیزدهمین روز متوالی – مقامات بهداشت عمومی نگرانی ها را در مورد احتمال تعطیلات شکرگذاری برای تسریع بیشتر گسترش بیماری افزایش داده اند. .

جروم آدامز ، ژنرال جراح آمریکایی ، روز دوشنبه به ABC در برنامه صبح بخیر آمریکا گفت: “موارد ، وضعیت مثبت ، بستری شدن در بیمارستان ، مرگ و میر – ما می بینیم که بیشتر آمریکایی ها تحت تأثیر منفی قرار می گیرند.” وی افزود: “ما می خواهیم همه بدانند كه این جشن ها می توانند باعث گسترش رویدادها شوند.” “ما می خواهیم آنها تا حد ممکن كوچك و باهوش باشند.”

حتما بخوانید:
یک گروه لابی اروپایی در چین از اتحادیه اروپا می خواهد که توافق نامه پکن را امضا کند

هفته گذشته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده از آمریکایی ها خواست تا برای شکرگذاری ، که معمولاً یکی از آخر هفته های شلوغ سال است ، مسافرت نکنند. با این حال ، هزاران آمریکایی برای آزمایش ویروس کرونا قبل از تعطیل صف کشیده اند و این امر ناشی از جستجوی افرادی است که امیدوارند قبل از جشن با دوستان و خانواده خود همه چیز را روشن کنند.

123٪

رشد موارد بیمارستان های ویروس کرونا در نیویورک در سه هفته گذشته

مقامات دولتی و محلی مردم را ترغیب کرده اند که در خانه بمانند و از اجتماعات بزرگ داخل منزل جلوگیری کنند ، در حالی که برخی از ایالت ها – از جمله نیویورک ، نیوجرسی و ایلینوی – تعداد افراد مخلوط از خانوارهای مختلف را محدود می کنند.

برخی دیگر مانند کالیفرنیا که در روزهای آخر هفته شاهد افزایش یک روزه پرونده ها بود ، ساعات عصر را در رستوران ها ، بارها و سایر مشاغل غیر ضروری معرفی کرده اند تا ساعات کار خود را محدود کنند.

نیویورک ، که در اولین ماه ها به شدت از همه گیر مبتلا شده بود ، هنگامی که موارد بیشتر خزنده می شوند ، مجدداً به منظور کنترل شدیدتر حرکت می کند. سیستم مدارس دولتی در نیویورک ، بزرگترین سیستم در ایالات متحده ، به طور موقت به آموزش از راه دور روی آورده است ، در حالی که شهردار شهر بیل دی بلازیو هشدار می دهد که ممکن است در آینده ای نزدیک اتاق ناهار خوری داخلی بسته شود.

حتما بخوانید:
راهنمای خرید بهترین کولر گازی پرتابل (قابل حمل)

فرماندار نیویورک ، اندرو کوومو ، روز دوشنبه هشدار داد که تعداد روزافزون بیماران Covid-19 شروع به فشار در بیمارستان های مناطقی از ایالت ، از جمله جزیره استاتن می کند ، جایی که به درخواست مقامات محلی یک مرکز اورژانس افتتاح می شود.

آقای کوومو روز دوشنبه گفت: “این یک کوکتل سمی از پویایی و حقایق است.” آقای کوومو گفت که تعداد بستری ها در نیویورک در سه هفته گذشته با 123 درصد افزایش به 2724 مورد رسیده است ، اگرچه این میزان هنوز هم کمتر از 18000 بستری است که ایالت در اوج خود دیده است.

هفته های اخیر با خنک شدن هوا ، موارد ویروس کرونا در ایالات متحده با سرعت باورنکردنی افزایش یافته است. از ابتدای ماه نوامبر ، ایالات متحده تقریبا 3 میلیون عفونت جدید – یک چهارم کل بیماری همه گیر کشور – و به طور متوسط ​​رکورد 167،658 مورد در روز در هفته گذشته اضافه کرده است.

غرب میانه بیشترین آسیب را در مرحله آخر همه گیری متحمل شد. بر اساس تجزیه و تحلیل فایننشال تایمز از پروژه پیگیری کووید ، از نظر جمعیت ، در هفته گذشته منطقه 12 ایالت به طور متوسط ​​حدود 90 مورد Covid-19 در هر 100000 نفر در روز داشته است. این دو برابر بدترین منطقه بعدی یعنی غرب است که شامل كالیفرنیا ، آریزونا و وایومینگ است.

با توجه به جمعیت ، در حال حاضر حدود 41 نفر در هر 100000 نفر در غرب میانه بستری هستند ، در حالی که در جنوب 23 نفر در 100،000 نفر و در شمال شرقی و غرب بیش از دو برابر است.


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید