[ad_1]

کمتر از یک دهه پیش ، هولدینگ ذغال سنگ و برق یونگ چنگ یکی از معروف ترین شرکت های انرژی در چین بود.

با داشتن ذخایر غنی از زغال سنگ با کیفیت بالا در معادن در استان هنان در مرکز چین ، بانک های تحت کنترل دولت می خواستند اعتبار ارزان به شرکت ارائه دهند. در اوج خود در سال 2013 ، درآمد سالانه تجارت 127.4 میلیارد Rmb (19.5 میلیارد دلار) بود.

یکی از مدیران ارشد یونگچنگ که خواست نامش از آن دوره مشخص نشود ، گفت: “ما سودآورترین معدن ذغال سنگ بودیم که بالاترین حقوق را در کشور داشتیم.”

کاهش چشمگیر همه اینها را تغییر داد. شهر یونگ چنگ ، ​​محل استقرار این گروه ، امروز مملو از ساختمانهای نیمه ساخته و فرسوده است. کارگران مبارز این شرکت که بسیاری از آنها ماهها حقوق دریافت نکرده بودند ، برای تأمین مخارج زندگی خود اقدام به بسته بندی و فروش آرد کردند.

اما مشکلات یونگ چنگ تا ماه گذشته که شرکت پیش پرداخت بدهی های Rmb3bn را نکرد ، ملی شد.

این تحول بازار 15 تریلیون دلار بدهی عمومی چین را مختل کرده است. دلار ، دومین دلار در جهان ، و پیش فرض های متعددی را برای سایر شرکت های تحت کنترل دولت محلی ، که بیشتر اقتصاد کشور را تشکیل می دهند ، آغاز کرد.

به طور پیش فرض ، آنها از طریق سیستم مالی چین ریچوش کردند. تحلیلگران می گویند در نتیجه شرکت های دولتی اکنون در افزایش سرمایه با مشکل روبرو هستند. این قسمت همچنین گمانه زنی های سرمایه گذاران قدیمی را که مبنی بر اینکه مقامات همیشه شرکت های دولتی در چین را نجات می دهند ، پاک می کند.

چن لانگ به پلنوم ، یک شرکت مشاوره مستقر در پکن گفت: “این بیشترین تأثیر را بر سایر صادرکنندگان دولت داشته است.” “DP هنان در چند هفته گذشته موفق به انتشار اوراق قرضه نشده است. هرچه شرکت های آنها نتوانند اوراق قرضه منتشر کنند ، مشکل بزرگتر خواهد بود. “

برخی معتقدند که مشکلات یونگ چنگ می تواند منادی مشکلات گروه های دیگر با دولت در چین باشد. یک سرمایه گذار مستقر در پکن که اوراق قرضه این شرکت را خریداری کرده است ، افزود: “شکست تجاری یونگ چنگ می تواند برای هر بنگاه اقتصادی دولتی با پایه های ضعیف اتفاق بیفتد.” “ممکن است بسیاری از تنظیمات پیش فرض در حال انجام باشد.”

در مورد یونگ چنگ ، ​​سقوط این گروه به دلیل گره گشایی مالی شرکت مادر ، هنان انرژی و گروه شیمیایی ایجاد شد. HECG معدنچیان زغال سنگ را مجبور به انتشار اوراق قرضه گران قیمت بیشتر کرده و در زمانی که فضای کلی اعتبارات سخت تر شده است ، از بخش بانکی تنظیم نشده چین وام بگیرند.

این یونگ چنگ را از آنچه بانکداران وی وام گیرنده کم خطر می دانستند ، به پیشنهادی بسیار خطرناک با وام دهندگان بی شماری تبدیل کرد.

وضعیت یونگ چنگ و والدینش را می توان بیش از یک دهه پیش ، زمانی که دومی گسترش ناخوشایند مواد شیمیایی مشتق شده از زغال سنگ را آغاز کرد ، جستجو کرد.

نمودار خطی بازده اوراق با درجه سه برابر A در چین (٪) ، نشان می دهد بازده اوراق قرضه چینی پس از یک سری پیش فرض ها جهش کرده است

این شرکت در فهرست بزرگترین شرکتهای جهان در سال 2011 موفق به کسب جایگاه HECG در لیست Fortune 500 شد که باعث شد دولت هنان برای جشن سنگ بنای خود یک کنفرانس مطبوعاتی تشکیل دهد.

چن شیانگگن ، رئیس وقت گروه در مورد توسعه آن به محصولات شیمیایی پیشرفته ، گفت که HECG در تلاش است تا به “یک شرکت ذغال سنگ کلاس جهانی” تبدیل شود ، که در نهایت زیان های بزرگی برای این شرکت به دنبال خواهد داشت.

قیمت اتیلن گلیکول ، یکی از بزرگترین مواد شیمیایی HECG ، از زمان شروع تولید گروه در سال 2011 به دلیل مازاد عرضه و کمی استراحت ، تقریباً دو سوم کاهش یافته است. چی دان ، تحلیلگر Baiinfo ، یک شرکت مشاوره ای گفت: صنعت ذغال سنگ چین با مازاد عرضه روبرو است که تسهیل آن ممکن است سالها به طول انجامد.

هفته ای دو بار خبرنامه

انرژی یک تجارت ضروری در جهان است و منبع انرژی خبرنامه آن است. هر سه شنبه و پنجشنبه ، مستقیماً در صندوق ورودی شما ، اخبار فوری ، تجزیه و تحلیل آینده و هوش را در اختیار شما قرار می دهد. اینجا ثبت نام کنید.

با عمیق شدن مشکلات خود در بازار مواد شیمیایی ، HECG در تلاش است تا وام های بانکی خود را ارائه دهد. در نتیجه ، این بازار اوراق قرضه در حال ظهور چین را هدف قرار داده است ، جایی که بر اساس سوابق عمومی 60 میلیارد RMB (9.1 میلیارد دلار) در پنج سال گذشته جمع آوری کرده است.

یک مدیر ارشد HECG گفت: “ما هزینه ای برای گسترش رد پای خود پرداخت کردیم بدون اینکه سودآوری را در نظر بگیریم.”

در تلاش برای تقویت امور مالی خود ، HECG شروع به تحت فشار قرار دادن یونگچنگ ، ​​شرکت تابعه با بهترین عملکرد ، برای بهره برداری از بازارهای اوراق قرضه کرد. یونگ چنگ از سال 2018 66 میلیارد RMB بدهی جمع آوری کرده است که معمولاً نرخ بهره حدود 6٪ به سرمایه گذاران پرداخت می کند.

اما یونگ چنگ همچنین به وام های اعتماد گران تر – وام های خارج از ترازنامه از بانک ها و سایر موسسات مالی – روی آورده است که نرخ بهره آنها بین 6.5 تا 7.5 درصد است. به گفته افرادی که مستقیماً با فعالیتهای جمع آوری کمکهای مالی یونگ چنگ آشنا هستند ، بخش قابل توجهی از درآمد اوراق قرضه و وامهای قابل اعتماد برای پرداخت بدهیهای HECG استفاده شد.

یونگ چنگ برای این کار با سرمایه گذاران خود ملاقات نمی کرد و اغلب به آنها می گفت که برای جبران سرمایه در گردش یا پرداخت بدهی خود پول جمع می کند. نهاد نظارتی انجمن ملی سرمایه گذاران بازار مالی سازمانی چین ماه گذشته چهار نفر از دارندگان اوراق قرضه یونگ چنگ ، ​​حسابرس آن ، یک آژانس رتبه بندی و HECG را به نقض قوانین بازار سرمایه متهم کرد. یونگچنگ و HECG از اظهار نظر در این مورد خودداری کردند.

نمودار میله ای برای نشان دادن بازار بدهی داخلی چین توسط صادر کننده

برخی از طلبکاران Yongcheng می گویند که آنها می دانند معدن کار از HECG پشتیبانی می کند ، اما حدس می زنند که دولت استان هنان به دلیل اهمیت استراتژیک آنها برای اقتصاد محلی ، که از صادرات زغال سنگ و آرد رونق می گیرد ، پشت سر این دو شرکت قرار خواهد گرفت. اما آنها انتظار همه گیری Covid-19 را نداشتند که بسیاری از امور مالی دولت های منطقه را تحت تأثیر قرار داد.

یکی از سرمایه گذاران گفت: “ما می دانستیم HECG یونگ چنگ را به سمت پایین می کشد.” “اما HECG بزرگترین شرکت دولتی در هنان است و دولت استانی نمی تواند آن را رها کند.”

با تلاش دولت استانی با کسری مالی رو به رشد خود ، امیدها برای نجات کامل از هنان در حال کم رنگ شدن است.

دو دارنده اوراق قرضه یونگ چنگ به فایننشال تایمز گفتند که HECG در اوایل ماه نوامبر به آنها اطمینان داده است که دولت محلی برای حل مشکل بدهی خود 15 میلیارد RMB به این گروه تزریق می کند. اما به گفته افرادی که از وضعیت مستقیم اطلاع دارند ، کمتر از نیمی از این مبلغ رسیده است. یکی از سرمایه گذاران گفت: “ما تا آخرین لحظه قبل از پیش فرض به حمایت دولت ایمان داشتیم.”

به دنبال پیش فرض یونگ چنگ ، ​​بیش از 260 شرکت دولتی انتشار اوراق را متوقف کردند. کسانی که به جلو حرکت کرده اند باید نرخ بهره بالاتری بپردازند.

رئیس رتبه بندی اعتباری سرمایه گذار اوراق قرضه مستقر در پکن گفت: “اکنون که تضمین های دولت از بین رفته است ، شرکت های دولتی با عملکرد ناچیز باید نرخ بهره بالاتری بپردازند ، در غیر این صورت به بازارهای اعتباری دسترسی نخواهند داشت.”

برای بسیاری از کارمندان که در نتیجه مشکلات شرکت رنج می برند ، سقوط یونگ چنگ یک تجربه تحقیرآمیز است.

مهندس یونگ چنگ که 15 سال در این شرکت بوده اما شش ماه حقوق نگرفته است ، گفت: “ده سال پیش ، من می توانستم ماهیانه 12000 Rmb بدست آورم وقتی دوستانم در شرکت های دیگر کمتر از 2000 Rmb تولید می کنند.” .

حالا او برای تأمین مخارج زندگی خود آرد می فروشد. “اکنون من باید نیم سال بدون حقوق زندگی کنم و هیچ اطلاعاتی در مورد زمان رسیدن چک بعدی حقوقم وجود ندارد.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر