سناتورهای آمریکایی از پیشنهاد محرک 908 میلیارد دلاری خبر داده اند


یک گروه دو حزبی از سناتورهای آمریکایی بسته 908 میلیارد دلاری را پیشنهاد داده است تا از بن بست محرک های مالی عبور کند زیرا جی پاول ، رئیس فدرال رزرو ، از نمایندگان خواستار حمایت بیشتر دولت از اقتصاد شده است.

این پیشنهاد به رهبری مارک وارنر ، یک حزب دمکرات ویرجین و سوزان کالینز ، جمهوری خواه در ماین ، نگرانی های فزاینده واشنگتن درباره وضعیت اقتصاد را منعکس می کند. مذاکرات درباره بسته محرک جدید پیش از انتخابات نوامبر مردد بوده و از سر گرفته نشده است.

در جلسه استماع در روز سه شنبه در کمیته بانکی سنا ، آقای پاول گفت که بهبود “سریعتر” از حد انتظار بوده است ، اما بازار کار هنوز 10 میلیون شغل کمتر از سطح قبل از همه گیری است.

آقای پاول گفت: “ما می توانیم پیشرفت را تصدیق كنیم و همچنین به اینكه تا چه حد مانده ایم نیز اشاره كنیم.” “سهم شیر از اعتبار باید واقعاً به سیاست های مالی اختصاص یابد.”

وی افزود: “ما تا زمانی که خطر خوب و واقعاً از بین برود و از طرف دیگر دولت ممکن است به کمک احتیاج داشته باشد از ابزارهای خود استفاده خواهیم کرد.”

بعداً در جلسه استماع ، رئیس فدرال رزرو گفت: “ما می توانیم پایان کار را ببینیم ، فقط باید مطمئن شویم که به آنجا خواهیم رسید.”

استفان مانوچین وزیر خزانه داری و جی پاول رئیس فدرال رزرو در کمیته بانکی سنا شهادت می دهند © سوزان والش / پول / گتی

پیشنهاد دو جانبه سنا که روز سه شنبه اعلام شد ، 288 میلیارد دلار برای کمک به مشاغل کوچک سرمایه گذاری می کند ، 180 میلیارد دلار مزایای بیکاری فراهم می کند و 160 میلیارد دلار به دولت های ایالتی و محلی از جمله اقدامات گران تر است. با بسته محرکی که بیش از 2 تریلیون ارزش دارد مطابقت ندارد. دلار در ماه سپتامبر توسط مجلس دموکرات ها در مجلس نمایندگان تصویب شد ، اما بالاتر از برنامه 500 میلیارد دلاری است که همزمان توسط جمهوری خواهان سنا پیشنهاد شده است.

آقای وارنر روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: “برای استروئیدها احمقانه است اگر کنگره کریسمس را ترک کند بدون اینکه یک بسته متوسط ​​ایجاد کند.”

حتما بخوانید:
آیا واقعا مشاوره کنکور لازم است؟

مشخص نیست که آیا برنامه دوجانبه برای دستیابی به موفقیت کافی است یا خیر. اگرچه جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ایالات متحده ، قبل از روی کار آمدن در ژانویه خواستار لایحه تشویقی شده است ، اما رهبران کنگره دموکرات هنوز در مورد کاهش قیمت موافقت نکرده اند که این می تواند زمینه سازش باشد. .

آقای بایدن هنگام معرفی اعضای ارشد تیم اقتصادی خود در روز سه شنبه ، از نمایندگان مجلس خواست كه بلافاصله “یك بسته ثبات پایدار” را برای رسیدگی به “نیازهای فوری” ناشی از بحران ویروس كرونا تصویب كنند.

اما وی هشدار داد که این امر نباید به محض روی کار آمدن برنامه اقتصادی گسترده اش را کاهش دهد: “هر بسته تصویب شده در جلسه اردک لنگ احتمالاً فقط آغاز کار خواهد بود.”

در همین حال ، دولت ترامپ و میچ مک کانل ، رهبر اکثریت مجلس سنا ، علاقه چندانی به نزدیک شدن به خواسته های دموکراتیک نشان نداده اند.

اما استفان مانوچین وزیر خزانه داری آمریکا روز سه شنبه به کمیته بانکی سنا گفت که در اواخر روز با نانسی پلوسی ، رئیس مجلس دموکرات صحبت خواهد کرد و امیدها را برای پیشرفت می تواند افزایش دهد.

آقای مانوچین به نمایندگان مجلس گفت: “ما از امدادرسانی سریع هدفمند حمایت می کنیم.”

جلسه دادرسی با آقای پاول و آقای منوچین دنباله روی یک شکاف عمومی غیرمعمول بین فدرال رزرو و خزانه داری در مورد آینده وام ها است که در آغاز همه گیر شدن ثبات بازار مالی ایجاد شده است.

ستون گرافیکی دارایی ها ، میلیارد دلار ، نشانگر درخواست های استفان مانوچین برای پایان چهار تسهیلات اضطراری بانک فدرال

در حالی که بانک فدرال بر تمدید آنها اصرار داشت ، وزارت خزانه داری به بانک مرکزی دستور داد تا تعداد زیادی از آنها را منحل کند – از جمله مواردی که از بازارهای بدهی شرکتی و شهرداری حمایت می کنند – و وجوه استفاده نشده را به صندوق های خود برگرداند.

حتما بخوانید:
زندگی پس از Covid-19: حالا ما می خواهیم چه کار کنیم؟

آقای منوچین با این استدلال که قصد کنگره را برای پایان دادن به برنامه ها در پایان سال دنبال می کند – از این اقدام دفاع کرد ، و این باعث حملات شدید به ویژه از سوی سناتورهای دموکرات شد.

شرود براون از اوهایو ، رهبر ارشد حزب دموکرات در مجلس گفت: “جدا از ماههای آخر کار خود برای کار برای افرادی که قسم خورده اید به آنها خدمت کنید ، به نظر می رسد شما در تلاش برای تخریب اقتصاد خروج ما هستید.”

اگرچه نگرانی های جدی در مورد برداشت تسهیلات اعتباری بانک فدرال وجود دارد ، اما وجود آنها قویتر از استفاده واقعی آنها است.

فایننشال تایمز بر اساس داده های بانک فدرال که هفته گذشته منتشر شد ، تخمین می زند که در حال حاضر تنها 86 میلیارد دلار از قدرت آتش بانک مرکزی استفاده می شود. این تقریباً 3٪ حداقل 2.6 تریلیون است. دلار که بانک مرکزی اعلام کرد تأمین می کند و از ژوئیه که حداکثر میزان استفاده از آن به 107 میلیارد دلار رسید ، 20 درصد کاهش داشت.

نموداری که نحوه استفاده فدرال رزرو از امکانات اضطراری خود را نشان می دهد

تقاضا برای 750 میلیارد دلار وام شرکتی و 500 میلیارد دلار وام شهرداری کم است ، فدرال رزرو تنها به دو سازمان دولتی کمتر از 2 میلیارد دلار وام می دهد. مشاغل کوچک همچنین تمایلی به استفاده از برنامه اصلی وام در خیابان برای حمایت از مشاغل کوچک و متوسط ​​ندارند. از زمان تأسیس آن ، تنها 5.8 میلیارد دلار از ظرفیت 600 میلیارد دلاری آن اختصاص یافته است.

“فقط به دلیل اعلامیه بازار ضعیف نخواهد شد. اما بگویید ، فقط یک معامله بزرگ شهرداری ، که تقاضای کم را شاهد است ، کافی خواهد بود تا تأثیر موجی ایجاد کند و ترس سرمایه گذاران را برانگیزد – این به نوبه خود می تواند منجر به جهش در بی ثباتی شود. ” رئیس استراتژی شهرداری در سیتی گروپ.

گزارش اضافی توسط بروک فاکس


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید