سناریوهای مخالف که می تواند اجماع بازار را مختل کند


این زمان از سال است که تحلیلگران مالی به طور مجازی اقتصاد جهان را خرد می کنند و فضای داخلی را بررسی می کنند تا سال آینده را ارزیابی کنند. آنچه که همیشه یک تمرین دشوار است به ویژه در حال حاضر ناامید کننده به نظر می رسد.

مسخره کردن سونامی با چشم انداز یک سال آینده وسوسه انگیز است ، این بار هر ساله بخش تحقیقاتی بانک های سرمایه گذاری تمام می شود. وقتی معلوم می شود کسی پیش بینی کرده است که اوراق قرضه یا بورس اوراق بهادار کجا می رود ، اغلب شانس است تا توانایی پیش بینی.

به راحتی می توان گفت که به عنوان مثال هیچ کس ندیده است که چگونه سال 2020 شکل می گیرد. صادقانه بگویم ، حتی اگر یک تحلیلگر خوش شانس از طلسم وحی الهی لذت می برد و خدایانی که می فروشند به او می گفتند که جهان بدترین بیماری همه گیر در یک قرن گذشته را تجربه می کند و بقایای اقتصاد جهانی متوقف می شوند ، آنها احتمالاً متوقف می شوند. در تلاش برای پیش بینی جایی که در این سال بازارها به پایان رسید ادامه داد.

با این وجود ، گرچه اکثر تحلیلگران با کمال میل به ناباروری و ناامیدی از مجبور شدن برای پیش بینی پیش بینی های سال آینده اعتراف می کنند ، اما این تمرین ارزشمند است. این کمک می کند تا یک چارچوب ذهنی ایجاد شود و ارزش مورد توجه قرار گیرد ، نه اهداف سطح قیمت و یا پیش بینی سودآوری. علاوه بر این ، این تجزیه و تحلیلگران را بهانه می کند که وقت كیفیتی را با مشتریان خود صرف مدیران سرمایه گذاری كنند ، حتی اگر امسال مجبور باشد از طریق برنامه های Skype ، Zoom ، Teams یا BlueJeans عملی شود.

متأسفانه ، در مورد آنچه که سال جاری حفظ می کند اتفاق نظر نسبتاً ضعیفی وجود دارد ، زیرا یک تحلیلگر اساساً از سناریوی اصلی منحرف است. این یک ماه آزمایشی است زیرا موج ویروس دوم کرونا ویران می کند ، اما پس از آن یک بهبود اقتصادی قوی در سال 2021 حاصل از واکسن ها و سیاست های پولی فوق العاده آسان است. پیش بینی می شود این منجر به افزایش بازارهای سهام ، بازدهی اوراق قرضه بلند مدت کمی بیشتر ، ضعیف شدن دلار و سال خوب دیگر برای وام های شرکتی شود. به علاوه تغییر.

تنها تفاوت در این است که افزایش قدرت سهام ، قدرت تسلط ارزش ها یا سهام غالب ، درآمد 10 ساله وزارت خزانه داری آمریکا ، سقوط دلار یا سقوط دلار و کاهش زباله یا بازارهای بدهی در حال ظهور بهترین عملکرد را خواهند داشت.

حتما بخوانید:
رهبران تجارت آمریكا دونالد ترامپ را فشار می دهند تا انتقال به جو بایدن را آغاز كند

بنابراین برای این پروتکل ، در اینجا چند پیشنهاد عمدی (البته کمی) مخالف وجود دارد که در آن سال ممکن است بازارهای مالی اجماع را متعجب کند.

سهام احتمالاً بیشتر صعود خواهد کرد ، اما سهام رشد گران ممکن است همچنان از سهام ارزانتر پیشی بگیرد. این امر تا حدی به این دلیل است که دموکراتها احتمالاً از حمله گسترده به شرکتهای دارای رشد و فناوری پیشرفته جلوگیری خواهند کرد. اگر سود خزانه خیلی بیشتر نشود ، سهام رشد نیز سود می برد. به دلیل رشد درآمد در آینده ، آنها با حق بیمه ارزیابی می شوند. در صورت افزایش سودآوری ، این سودها با نرخ بالاتری تنزیل می شوند.

مطمئناً شکل منحنی گنج متفاوت خواهد بود زیرا سرمایه گذاران با فرسایش و جریان داده های اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند. اما در یک سناریوی متناقض ، سال خیلی شیب ختم نمی شود و به راحتی می تواند عقب بماند. تورم در حالت سکون باقی خواهد ماند و سطح پایین در سراسر جهان به حفظ بازده بلند مدت خزانه دولت کمک می کند.

در این سناریو ، بدهی دولت آمریكا تحت حمایت تورم – یك انتخاب باسابقه تحلیلگران در این زمان از سال – می تواند ناامیدكننده باشد.

بحث استدلال سرمایه گذاران برای دوست داشتن بازارهای نوظهور دشوارتر است. اگرچه شاخص MSCI EM از تابستان بیش از 10 درصد افزایش یافته است – تقریبا دو برابر سود S&P 500 – هنوز هم تقریباً با نیمی از نسبت قیمت / درآمد در حال معامله است. این تخفیف با معیارهای تاریخی بیش از حد به نظر می رسد. اما هنگامی که خوش بینی بسیار زیاد باشد ، بازارهای نوظهور راهی ناخوشایند برای ناامیدکننده دارند.

حتما بخوانید:
آموزش تعمیر لوازم خانگی برقی حرارتی و گردنده مجتمع فن و حرفه مهندس محسن فرخی

یکی از بحث برانگیزترین موضوعات سرمایه گذاری در سال 2021 ممکن است نوسانات کوتاه مدت باشد. به عبارت دیگر ، قراردادهای مشتقه را بفروشید که سایر سرمایه گذاران را از تلاطم بازار سهام بیمه می کند. اگرچه خطرناک است ، اما هرج و مرج بازار 2020 به این معنی است که بسیاری از فروشندگان بی ثباتی لغو شده اند و سرمایه گذاران هنوز هم حق بیمه سالم را پرداخت می کنند.

سرانجام ، احساسات پیرامون دلار در حال حاضر چنان ناخوشایند است که فکر کردن اینکه پول ایالات متحده در سال 2021 کمی تقویت خواهد شد ، وسوسه انگیز است.

اما شاید بزرگترین عدم اطمینان فوری برای بازارهای مالی ، رقابت سنا در جورجیا باشد. اگر دموکراتها پیروز شوند و کنترل هر دو مجلس کنگره و کاخ سفید را بدست آورند ، می توانند یک برنامه سیاسی بسیار بلند پروازانه تر را دنبال کنند.

این احتمالاً به معنای یک محرک مالی بیشتر همراه با افزایش مالیات در مقیاس بزرگ و تلاش برای تنظیم مجدد قانون است. با توجه به این ، برخلاف انتظارات فعلی ، این امر قطعاً منجر به شوک در بازار می شود.

robin.wigglesworth@ft.com

ویدئو: چرا زمان خوبی برای گاو نر بودن است


منبع: tech4life.ir

دیدگاهتان را بنویسید