[ad_1]

گوشت بدون احساس گناه در حال نزدیک شدن به واقعیت مصرف کننده است پس از آنکه سنگاپور اولین کشوری است که محصولی را که در آزمایشگاه رشد کرده تأیید می کند.

آژانس غذایی سنگاپور روز چهارشنبه گفت که مرغ تولید شده توسط شرکت آمریکایی Eat Just ، استانداردهای ایمنی خود را برای استفاده در نیش ها برآورده می کند و زمینه را برای بازاریابی در ایالت شهر آسیا فراهم می کند.

بر خلاف جایگزین های گیاهی ، که از موادی مانند نخود یا پروتئین سویا ساخته می شوند ، گوشت “در شرایط آزمایشگاهی” ، “سلول” یا “کشت” از سلول های حیوانی رشد داده شده در حمام تولید می شود.

سرمایه گذاران در مراحل اولیه با ارائه گوشت واقعی بدون کشتار و آسیب محیطی جذب می شوند.

جوش تتریک ، مدیر عامل شرکت Eat Just گفت: برای اولین بار می توان گوشت واقعی حیوانات را بدون نیاز به کشتن یک حیوان یا قطع درخت به فروش رساند.

بخش پروتئین های کشت شده از افزایش جریان سرمایه گذاری در سال جاری برخوردار است. شرکت های نوپایی که امسال سرمایه جمع آوری کرده اند شامل ممفیس میتس ایالات متحده ، میریت اسرائیلی آینده و گوشت موزای هلند ، بنیانگذاران پروفسور مارک پست ، دانشمندی است که اولین برگر آزمایشگاهی را ایجاد کرد.

بخش نوپا شامل سرمایه گذاران مانند SoftBank ، Atomico و صندوق ایالتی سنگاپور Temasek و همچنین تولید کنندگان گوشت از جمله Tyson Foods و Cargill است.

بروس فریدریش ، مدیر اجرایی موسسه مواد غذایی خوب ، یک گروه حمایت از پروتئین های جایگزین ، گفت: شرکت های مختلف گوشت پرورشی درخواست تصویب از نهادهای نظارتی در کشورهای دیگر را داده اند و یک اشاره رسمی از سنگاپور می تواند به سرعت این روند کمک کند.

وی گفت: “سنگاپور کارهای سخت خود را به روشهایی انجام داده است که به نفع دولتهای سراسر جهان باشد.”

سنگاپور به عنوان یک کشور کوچک جزیره ای که حدود 90٪ از آنچه را می خورد وارد می کند ، سرمایه گذاری در محصولات کشاورزی را برای تأمین امنیت غذایی مهم می داند. دولت-شهر قرار است سال آینده یک مرکز فناوری برای صنایع غذایی ایجاد کند تا سیستم های تولید مواد غذایی شهری را که در سراسر منطقه مشترک است توسعه دهد. در این سال ، Temasek سرمایه گذاری مشترکی با Bayer ایجاد کرد تا بذرهایی را برای کشاورزی عمودی تولید کند.

Eat Just گفت که با تولید کنندگان محلی در سنگاپور برای تولید قفس مرغ کشت شده و تولید محصول نهایی خود قبل از ارائه در رستوران ها در آینده نزدیک همکاری کرده است. در ابتدا گزش ارائه می دهد ، اما همچنین برای اجازه فروش فیله درخواست می کند.

به گفته مشروبات الکلی ، مرغ تأثیر زیادی بر محیط دارد. بر اساس اعلام سازمان غذا و کشاورزی ، این بهترین تولید کننده گوشت در جهان پس از گوشت خوک است که سالانه حدود 69 میلیارد پرنده ذبح می شود. پرندگان مقادیر زیادی خوراک مصرف می کنند – که سویا جز leading اصلی آن است – و دوستداران محیط زیست به افزایش مصرف مرغ ها به عنوان یک عامل اصلی در جنگل زدایی آمازون اشاره می کنند.

سرمایه گذاری در بخش گوشت سلولی به کاهش هزینه های تولید ، یکی از بزرگترین موانع تجاری سازی ، کمک کرده است. از زمان معرفی اولین برگر آزمایشگاهی پرورش یافته به ارزش صدها هزار دلار در جهان در سال 2013 ، قیمت ها به طرز چشمگیری کاهش یافته است. Eat Just گفت که قرص های او از نظر قیمت معادل یک غذای مرغ درجه یک در یک رستوران خواهد بود.

با این حال ، مدیران و کارشناسان مواد غذایی چندین موانع از جمله افزایش تولید را حفظ می کنند.

تحلیلگران شرکت تحقیقاتی IDTechEx گفت: “روش های فعلی برای تولید سلول های حیوانی کشت شده هنوز فقط در مقیاس کوچک وجود دارد و رسیدن به مقیاس تجاری به زمان و سرمایه گذاری در زمینه تولید تجهیزات نیاز دارد.”

همچنین یک عامل “یوکا” در ارتباط با گوشت پرورش یافته در حمام وجود دارد ، اگرچه مبتدیان می گویند که مصرف کنندگان جوان مایل به آزمایش گوشت بر پایه سلول هستند.

آقای فردریش گفت: “برای شرکت های گوشت پرورشی بسیار مهم است که بیش از حد مراقب باشند و بیش از انتظارات مصرف کننده در حصول اطمینان از ایمنی گوشت کشت شده اطمینان حاصل کنند و اطمینان حاصل کنند که مصرف کنندگان با محصول خود احساس راحتی می کنند.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر