[ad_1]

بازارهای سهام ایالات متحده به بالاترین رکورد ، سهام در اروپا افزایش یافته و قیمت فلزات صنعتی افزایش یافته است زیرا تشویق داده های کارخانه های چین امیدها را برای بهبود اقتصاد جهانی افزایش داده است.

S&P 500 بر اساس تجمع جهانی با استفاده از واکسن های کرونا ویروس ، که شاخص تراشه های آبی را در ماه نوامبر تقریبا 11٪ بالاتر نشان می دهد ، 1٪ بالاتر در معرض فشار قرار گرفت و به رکورد 36658 واحد رسید.

Nasdaq Composite متمرکز بر فناوری رکورد جدیدی از 12308 را باز کرد که 0.8٪ بیشتر است.

این امر پس از بررسی انجام شده توسط نشریه چینی Caixin نشان داد که فعالیت صنعتی در دومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه نوامبر با سریعترین سرعت در یک دهه اخیر شتاب می گیرد.

شاخص مدیران خرید Caixin در ماه نوامبر 54.9 ایستاد ، به راحتی بالاتر از سطح 50 ، که رشد را از انقباض جدا می کند و انتظارات اقتصاددانان نظرسنجی شده توسط رویترز را پشت سر می گذارد. این نتایج مشابه نتایج یک تحقیق دولتی است که روز دوشنبه منتشر شد.

سامی چار ، اقتصاددان ارشد لومبارد ادیر گفت: “این تصور را تأیید می کند که وقتی همه گیری را کنترل می کنید و واقعاً می توانید آن را پایین نگه دارید ، اقتصادها می توانند خیلی سریع پیشرفت کنند.”

در اروپا ، Stoxx Europe 600 در ماه نوامبر 0.8٪ افزایش یافت و به 14٪ رسید ، که یک ماه رکورد برای معیار منطقه ای است.

FTSE 100 انگلیس که تازه به بهترین ماه خود از سال 1989 رسیده بود ، 2٪ رشد کرد. آلمان داکس 0.9٪ اضافه کرد.

سهام شرکت های حساس به لحاظ اقتصادی و تجاری با افزایش بانک ها ، تولیدکنندگان انرژی و خودروسازان در اروپا بهترین عملکرد را داشتند. از نظر S&P ، شرکت های انرژی ، خدمات مالی و مواد اولیه عملکرد بهتری داشته اند.

قیمت مس معامله شده در لندن به 7 هزار و 719 دلار در هر تن رسید ، که بالاترین میزان از مارس 2013 است. قیمت نقره در ایالات متحده برای تحویل در ماه دسامبر با تقریبا 5 درصد جهش به 23.63 دلار در هر اونس رسید.

دارایی های هاون که سرمایه گذاران در هنگام فشار اقتصادی به آن متوسل می شوند ، همچنان عملکرد ضعیف تری دارند. دلار که در برابر سبدی از ارزهای مهم دیگر اندازه گیری می شود ، در حوالی کمترین میزان خود از آوریل 2018 قرار داشت. طلا با افزایش بیش از 1٪ به 1،803 دلار در هر اونس رسید ، اما در حدود سطح چهار ماهه باقی ماند.

Cboe Vix ، که انتظارات سرمایه گذاران را برای نوسان قیمت سهام در S&P 500 اندازه گیری می کند ، به 20.1 سقوط کرد ، کمترین میزان از اواخر فوریه.

بشکه نفت خام برنت ، شاخص بین المللی نفت با افت 0.2 درصدی به 47.79 دلار در هر بشکه رسید و در ماه نوامبر 27 درصد رشد داشت. این امر پس از آن اتفاق افتاد که گروه تولید کنندگان نفت + اوپک گفتگوی برنامه ریزی شده را دو روز پس از اختلاف نظر اعضا در مورد کاهش کاهش تولید ، به تأخیر انداختند.

ماه گذشته یوکو تاکانو ، مدیر سبد سهام در مدیریت سرمایه گذاری نیوتن ، هشدار داد که ماه گذشته در میان قوی ترین ثبت شده برای معاملات سهام در سراسر جهان بود ، اما سرمایه گذاران نباید انتظار داشته باشند “از یک خط مستقیم”.

خانم تاکانو گفت ، حتی اگر واکسن های Covid-19 به سرعت تصویب شوند ، دولت ها هنوز هم وظیفه کنترل این نیش ها را دارند و “زمستان است ، هوا سرد می شود ، [so] ما شاهد موج زشت بعدی ویروس خواهیم بود که به بسیاری از کشورهای پیشرفته برخورد می کند. ”

وی افزود: “بازارهای مالی همچنان در بلاتکلیفی زیادی کار خواهند کرد و احتمالاً در ماه آینده سه ماهه بعدی تحت تأثیر نوسانات قرار خواهند گرفت.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر