[ad_1]

سهامی که در واحد مسافت طولانی AirAsia در پاسخ به حق تقسیم برنامه هایی به ارزش 500 میلیون RM (123 میلیون دلار) در روز سه شنبه 9.5 درصد کاهش یافت ، زیرا شرکت حمل و نقل مالزی مالزی سعی در حمایت از طلبکاران برای پیشنهاد تغییر ساختار بدهی.

سقوط سهام AirAsia X پس از آن رخ داد که شرکت هواپیمایی دوشنبه شب پیشنهاد صدور حق تا 300 میلیون RM و صدور سهام جدید از طریق یک وسیله نقلیه مخصوص تا 200 میلیون RM را ارائه داد.

این شرکت گفت که این طرح “م componentلفه اساسی” تغییر ساختار بدهی 63.5 میلیارد RM ، آخرین تلاش برای نجات تجارت آن است. اما این معامله به تصویب سهامداران بورس اوراق بهادار مالزی و AirAsia X در اجلاس عمومی فوق العاده آتی بستگی دارد.

نایب رئیس AirAsia X در ماه اکتبر گفت که شرکت حمل و نقل پول خود را تمام کرده و تجارت خود را در اندونزی منحل کرده و همچنین 49 درصد سهام خود را در AirAsia X تایلند ثبت کرده است.

در همان ماه ، این شرکت هواپیمایی که سهام آن امسال 39 درصد کاهش یافت ، نسبت به “نقض قریب الوقوع قرارداد” هشدار داد. [that] تسویه حساب نهایی شرکت هواپیمایی را تسریع می کند “، منع تغییر ساختار.

واحد ژاپنی گروه AirAsia اعلام ورشکستگی کرده و در حال بررسی سرمایه گذاری خود در هند است.

روز دوشنبه ، AirAsia X همچنین گفت که در تلاش برای کاهش بیشتر سهام سهام صادر شده خود در 99.9٪ در پاسخ به “اظهارات ارائه شده توسط طلبکاران خاص”. وی پیش از این پیشنهاد کاهش 90 درصدی را داده بود.

پل یونگ ، تحلیلگر سهام در DBS ، گفت که سقوط قیمت سهام در روز سه شنبه به دلیل تأثیر کاهش مسئله حقوق تعجب آور نیست. وی افزود: “در دراز مدت ،” بسیاری از موارد به توانایی افزایش واقعی مبلغی که می خواهند جمع کنند بستگی خواهد داشت “.

AirAsia X ، که توسط تونی فرناندز ، سرمایه دار بزرگ مالزیایی تاسیس شد و 13 سال است که فعالیت می کند ، در تلاش است تا حمایت طلبکاران از تغییر ساختار بدهی را تأمین کند.

AirAsia X گفت: “چندین مستاجر در فرآیند تغییر ساختار مداخله کردند تا اعتراض خود را نسبت به این طرح ثبت کنند.” شرکت حمل و نقل افزود که برای رفع نگرانی ها به همکاری خود با طلبکاران ادامه خواهد داد و افزود: “جایگزین طرح انحلال شرکت هواپیمایی است. بدون بازپرداخت طلبکاران

یک طلبکار AirAsia X ، که نمی خواست هویتش مشخص شود ، ماه گذشته به فایننشال تایمز گفت که با طرح تغییر ساختار بدهی مخالف است: سال جاری این باعث می شود تماس ما کاهش یابد. بسیار زیبا به نظر می رسد “

بر اساس اعلامیه بورس اوراق بهادار ، آخرین جمع آوری سرمایه ، نیازهای سرمایه در گردش شامل حقوق کارکنان و هزینه های فعال سازی هواپیما را به مدت 24 ماه تأمین خواهد کرد.

صنعت حمل و نقل هوایی جهانی توسط ویروسی کرونا ، مانند کنترل مرزها و محدودیت های سفر ، بدون حذف ترافیک مسافران سرکوب شده است.

این بحران همچنین گروه AirAsia را مجبور کرده است که برای اولین بار از دولت مالزی درخواست حمایت مالی کند. در ماه جولای ، حسابرس AirAsia نسبت به “تردیدهای اساسی” در مورد اینکه آیا این مسئله می تواند به عنوان نگرانی ادامه یابد ، هشدار داد.

ویدئو: کرونا ویروس: شرکت های هواپیمایی با بحران بی سابقه ای روبرو هستند

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر