[ad_1]

سهام AstraZeneca با نگرانی سرمایه گذاران از خرید داروساز انگلیسی-سوئدی Alexion به مبلغ 39 میلیارد دلار ، بزرگترین معامله دارویی از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، تقریباً 6 درصد کاهش یافت.

سهام AstraZeneca روز دوشنبه در یک نقطه بیش از 8 درصد کاهش یافت ، در حالی که برخی از سهامداران در مورد این رابطه که ارزش آلکسیون را 175 دلار در هر سهم ارزیابی می کند ، شک و تردید دارند ، که 45 درصد حق بیمه قیمت بسته شدن قبلی شرکت بیوتکنولوژی ایالات متحده است.

“جاذبه های مالی واضح است ، اما منطق و تجربه استراتژیک کمتری در مدیریت ادغام و ادغام دارد [is] شاید اثبات نشده باشد. ”یکی از 30 سهامدار AstraZeneca گفت.

این معامله مرزی ، امری نادر در دوران Covid-19 ، پس از ماه ها گمانه زنی مبنی بر اینکه مدیر عامل AstraZeneca ، پاسکال سوریوت به دنبال یک هدف بزرگ است ، صورت می گیرد.

به گفته یک منبع ، AstraZeneca در تابستان به الکسیون متوسل شد ، که منجر به یک “رفت و برگشت” چهار ماهه شد که عمدتا بر روی قیمت اصلی متمرکز بود. فرد افزود ، الکسیون همچنین اصرار داشت که بیشتر معاملات به صورت نقدی باشد.

اما مشخص شد که AstraZeneca دیگر نمی تواند برای چنین معامله بزرگی مانند اکثر شرکت های Big Pharma پول نقد پرداخت کند. وی گفت: “این AstraZeneca را برای مدتی از بازار ادغام و ادغام خارج می کند.”

الکسیون تحت فشار سرمایه گذار فعال الیوت مدیریت قرار گرفته است تا فروش خود را در ماه مه آغاز کند ، با این استدلال که متخصص بیماری نادر باید از افزایش ارزیابی سهام بیوتکنولوژی در طی همه گیر شدن استفاده کند.

یکی از سهامداران اصلی الکسیون گفت که آنها “از این معامله حمایت می کنند” و AstraZeneca را “مناسب شرکت” دانستند. سهام الکسیون با بیش از 30 درصد افزایش به 159 دلار رسید.

همه سهامداران AstraZeneca خصمانه با این معامله نبودند. 30 سرمایه گذار برتر دیگر گفت: “AZ با نگاه به آنچه ممکن است در دراز مدت به آنها نیاز داشته باشد ، به دنبال اثبات آینده تجارت و گسترش بستری است که در آن فعالیت می کنند.” مدیریت و ما فکر می کنیم این یک توافق مثبت برای آنها است. “

دن ماهونی ، رئیس بهداشت و درمان در Polar Capital ، صاحب یک شرکت هلدینگ در AstraZeneca ، گفت که این معامله نشان می دهد که هنوز ارزش قابل توجهی برای استخراج بیوتکنولوژی وجود دارد.

“برای برخی از این بیوتکنولوژی های با ظرفیت بالا ، مردم نگران رشد و ارزیابی هستند. [The deal] نشان می دهد که هنوز مقداری ارزش وجود دارد و تولید پول نقد بسیار زیاد است. ”

ماهونی گفت ، نمونه داروهای الکسیون برای بیماری های نادر با سهولت بیشتری نسبت به سایر داروها در محیطی که دولت ها و سیستم های بهداشت خصوصی خواستار اثبات اثربخشی داروها هستند ، فروخته می شود.

“زیبایی برخی از این بیماری های نادر این است که نشان دادن ارزش این داروها آسان تر است. اگر شما بتوانید به طور م aثر کودکی را درمان کنید ، این ارزش آشکاری دارد و هیچ بحثی درباره ارزش آن وجود ندارد. “

راجو پراساد ، تحلیلگر ویلیام بلر ، گفت: “اگرچه حق بیمه خرید الکسیون کمی کمتر از معاملات قابل مقایسه ما است ، اما احتمال بالاترین پیشنهاد پیشنهادی پس از این اعلام بعید به نظر می رسد.”

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر