سه گانه حقوق بشر مصر از دولت آزاد شد

[ad_1]

دادستان های دولت مصر روز پنجشنبه در پی کارزاری بین المللی با اهمیت برای آزادی آنها ، سه نفر از اعضای ارشد یکی از برجسته ترین گروه های حقوق بشری این کشور را آزاد کرد.

گاسر عبدالرازک ، مدیر اجرایی ابتکار مصر برای حقوق شخصی ، کریم انارا ، مدیر واحد عدالت کیفری آن و محمد بشیر ، مدیر اداری ، در سه هفته گذشته دستگیر و به اتهام عضویت در یک سازمان تروریستی متهم شده اند.

فعالان گفتند که به نظر می رسد این سرکوب مربوط به جلسه ای است که آنها در دفاتر خود برای 13 سفیر غربی و دیپلمات های ارشد برگزار کردند تا آنها را در مورد وضعیت حقوق بشر در کشور مطلع کنند.

این بازداشت ها موج انتقاد بین المللی از رژیم عبدالفتاح السیسی ، رئیس جمهور و رئیس سابق ارتش را با درخواست آزادی فعالان تعدادی از دولت های غربی و سازمان های بین المللی برانگیخت. سازمان ملل ، آمریكا ، اتحادیه اروپا و دولت جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب آمریكا ، علیه این دستگیری ها صحبت كرده اند.

فعالان همچنین موفق شدند کمپینی را برای حمایت از ستارگان بین المللی سینما ، از جمله اسکارلت جوهانسون ، اما تامپسون و جوزف فاینس ، که فیلم های پخش شده در شبکه های اجتماعی را خواستار آزادی کارگران حقوق بشر بودند ، بسیج کنند.

پاتریک زکی ، یکی دیگر از مقامات EIPR که به عنوان سرپرست در ایتالیا آموزش دیده است ، از ماه فوریه در حالی که برای تعطیلات به این کشور سفر می کرد ، بازداشت شده است. وی با اتهاماتی از جمله انتشار اخبار جعلی و دامن زدن به اعتراضات روبرو است. وی در میان کسانی نیست که روز پنجشنبه آزاد شده اند.

نیروهای امنیتی همچنین دستور مسدود کردن دارایی های EIPR را صادر کرده اند و دادگاه تروریست ها باید این حرکت را روز یکشنبه تأیید یا رد کند. مشخص نیست که آیا جلسه دادرسی ادامه خواهد داشت و آیا اتهامات علیه سه افسر حقوق بشر منتفی خواهد شد.

آقای سیسی ریاست یکی از سخت ترین سرکوب های مخالفان در تاریخ معاصر مصر از زمان به قدرت رسیدن در حمایت از کودتای مردمی در سال 2013 که سلف منتخب اسلامگرای وی را سرنگون کرد ، بود.

از آن زمان ، ده ها هزار اسلامگرای دستگیر شده اند ، و بازداشت ها به منتقدان سکولار رژیم ، روزنامه نگاران و فعالان طرفدار دموکراسی گسترش یافته است.

گروه های مدافع حقوق بشر استفاده از اتهامات مبهم را که اغلب به منتقدان وارد می شود – از جمله عضویت در یک سازمان تروریستی مشخص نشده یا “اشتراک اهداف” یک گروه تروریستی ، انتقاد کرده اند. آنها همچنین در مورد استفاده از بازداشت طولانی مدت به عنوان نوعی مجازات برای مخالفت مسالمت آمیز ابراز نگرانی کردند.

هواداران آقای سیسی می گویند او پس از آشوبی که پس از انقلاب این کشور در سال 2011 ایجاد کرده است ، ثبات را در کشور ایجاد کرده ، زیرساخت ها را ایجاد کرده و اصلاحات اقتصادی لازم را انجام داده است. روشهای استفاده شده علیه مخالفان.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girişbuy instagram followersMobil Ödeme Nakite ÇevirmeMobil Ödeme Nakite Çevirme