[ad_1]

آژانس بهداشت عمومی سوئد با خم كردن در برابر منتقدانی كه می گویند احتمال انتقال بی علامت Covid-19 را دست كم گرفته است ، گام دیگری به عقب برداشته است.

آژانس بهداشت عمومی روز سه شنبه گفت که توصیه می کند کودکانی که با فردی آلوده به ویروس کرونا زندگی می کنند ، بر خلاف توصیه قبلی ، در خانه بمانند که باید به مدرسه یا مهد کودک بروند.

به دنبال آن ، یک تغییر قبلی در ماه اکتبر به وجود آمد که منجر به توصیه بزرگسالانی می شود که با فرد آلوده زندگی می کنند ، بجای اینکه طبق معمول به کار خود ادامه دهند ، از جمله احتمالاً هفت روز قرنطینه.

استراتژی منحصر به فرد سوئد برای Covid-19 به دلیل عدم انسداد رسمی در موج اول و دوم همه گیری ، تنها کشور اتحادیه اروپا که چنین کاری نکرده است ، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. اما اپیدمیولوژیست ها و سایر متخصصان می گویند سوئد از جهات دیگری از جمله قوانین قرنطینه که تقریباً محدودتر از هر کشور اروپایی نیست و هیچ توصیه ای برای استفاده از ماسک صورت ندارد ، برجسته است.

یوآكیم روكلوف ، متخصص اپیدمیولوژیك در دانشگاه اومئو و منتقد رویكرد سوئد ، گفت كه این كشور دچار “نقص سیستمی” شده است كه عمدتا به دلیل كم ارزیابی شدن خطرات انتقال بدون علامت است. “هیچ آزمایشی روی افراد بدون علامت ، حتی کسانی که از تعطیلات خارج از کشور برمی گردند ، انجام نشده است. این یک اشتباه است. “

مقامات بهداشتی سوئد مدتهاست که مردم را نادیده می گیرند ، بدون اینکه علائم در انتشار Covid-19 مهم باشد. توانایی آن در آزمایش و ردیابی تماس ها از همسایگان شمالی خود عقب است ، با این حال آزمایشات تقریباً فقط برای کسانی که علائم دارند اختصاص دارد. در مقابل ، سایر کشورهای اروپایی اصرار دارند که تماس نزدیک افراد آلوده – حتی افراد بدون علائم – برای کمک به تشخیص موارد بدون علامت آزمایش شود.

اندرس تگنل اپیدمیولوژی ایالت اخیراً این ایده را رد كرد كه نگهداری از خانه در مدرسه در صورت آلودگی یكی از والدین ، ​​به كنترل شیوع بیماری كمك می كند.

آژانس بهداشت عمومی با اعلام تصمیم خود در روز سه شنبه ، گفت که انتظار ندارد این اقدام “تأثیر تعیین کننده ای در شیوع عفونت در مدارس یا کل جامعه” داشته باشد. اما گفته می شود که در حال گام برداشتن برای “آرامش و سکوت” معلمان است تا آنها بتوانند روی کار خود تمرکز کنند.

آخرین اخبار در مورد ویروس کرونا

در اینجا پوشش مستقیم و تجزیه و تحلیل همه گیری جهانی و بحران اقتصادی FT را که به سرعت در حال تحول است دنبال کنید.

استراتژی سوئد در داخل و خارج از کشور بحث برانگیزتر می شود ، پس از اظهارات مکرر مقامات مبنی بر اینکه در پاییز و زمستان از موج دوم Covid-19 رنج خواهد برد بیش از اشتباه بودن همسایگان اسکاندیناوی است.

سوئد 517 مورد مرگ را از Covid-19 طی دو هفته تا جمعه گزارش کرد ، در حالی که نروژ همسایه – با نیمی از جمعیت – به طور کلی 328 مورد در همه گیر داشت. در کل ، سوئد 6 هزار و 681 مرگ داشته است ، و این یکی از بالاترین میزان مرگ و میر سرانه در اروپا است.

آقای روکلوف گفت که به نظر می رسد سوئد به طور فزاینده ای در حال تغییر استراتژی خود است. “آنها به آرامی و تقریبا مخفیانه تغییر می کنند. . . مردم متوجه می شوند که شدت فالگیری در موج دوم خطرناک تر است. در حال تغییر افکار عمومی است. “

دولت چپ میانه سوئد در هفته های اخیر موضع قویتری در مبارزه با Covid-19 اتخاذ کرده است و همین امر کارشناسان سیاسی را بر آن داشته تا نسبت به رویکرد خود با آژانس قدرتمند بهداشت عمومی اختلاف نظر داشته باشند.

[ad_2]

منبع: tech4life.ir

ایندکسر